Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

A tak między nami, z tego co widziałem na miejscu w Chorwacji, to gdyby nie turyści z Polski to Chorwacja cieniutko by przędła w tym roku jeśli chodzi o turystykę...  Gdzieś tam było słychać czeski, ciut niemiecki, ale ogólnie to jak w Sopocie na na molo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak między nami, z tego co widziałem na miejscu w Chorwacji, to gdyby nie turyści z Polski to Chorwacja cieniutko by przędła w tym roku jeśli chodzi o turystykę...  Gdzieś tam było słychać czeski, ciut niemiecki, ale ogólnie to jak w Sopocie na na molo.....
Witam

Na Istrii to jak zwykle Słoweńcy dopisują, później Niemcy, my trochę dalej. Ja mam wrażenie że Czesi nie dopisali.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na południu jest więcej Czechów, ale Polaków i tak najwięcej. Dziwi mnie, że wszelkie informacje, karty menu, itp sa tłumaczone na różne języki ale na Polski bardzo rzadko. Dużo Polaków od lat odwiedza Cro i zostawia tym samym dużo pieniedzy ale oni chyba tego nie zauważają. Ostatnio jak byłem w Orebiciu to było dosłownie więcej Polskich "tablic" niz Chorwackich. Jak ktoś opowiedział dowcip na plaży to się pół plaży śmiało. Ja w tym roku wyjątkowo unikam mówienia po Chorwacku, nawet tych zwrotów, które znam, tylko mówię po Polsku. Na angielski przechodzę w ostateczności ale najpierw ich trochę pomęcze. Mówię po Polsku i już. Chcą robić interes na Polakach to niech się dostosują do nas a nie my, klienci do nich. Cytując klasyka: "Niech się q....a uczą języków. Niech się uczą..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orebič, Makarska, Omiš to enklawy Polaków i tam nasz język jest na porządku dziennym ;)

4 godziny temu, jackas napisał:

Z tą granicą też ciekawe. W środę o 2 w nocy było godziny  czekania.

W czwartek na wyjeździe 1,5 h ? służby graniczne wysiliły się na 1 stanowisko odprawy ?

Kontrola była pobieżna, Chorwaci nawet nie chcieli dokumentów, Słoweńcy zerkali i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gusia-s napisał:

Orebič, Makarska, Omiš to enklawy Polaków i tam nasz język jest na porządku dziennym ;)

Wśród turystów nasz język jest na porządku dziennym ale wśród Chorwatów już nie bardzo. Może Orebic jest w jakimś zakresie wyjątkiem, bo jest to chyba jedyne miejsce gdzie ichniejsi przedsiębiorcy są bardziej na Polaków i nasz język nastawieni i przygotowani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mirmar napisał:

. Może Orebic jest w jakimś zakresie wyjątkiem, bo jest to chyba jedyne miejsce gdzie ichniejsi przedsiębiorcy są bardziej na Polaków i nasz język nastawieni i przygotowani

Nie jedyne, jak pisałam wyżej  w miejscowościach licznie odwiedzanych przez Polaków restauratorzy, sprzedawcy wycieczek itp. są przygotowani. W większości knajp menu przed wejściem jest odrazu otwarte na polskiej stronie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... Ja tylko w Orebiciu zauważyłem różnice. Tydzień temu byłem w Makarskiej i nie zauważyłem przygotowania wobec Polaków. Teraz jestem w Zaostrogu i także lipa. Po sąsiedzku byłem w Gradac i Drvenic i to samo. Inne miejscowości jak Tucepi, Baska Voda, Igrane, Podgora podobnie, czyli słabo. Pamiętam jak kiedys pytałem w restauracji w Tucepi o rodzaj mięsa, to kelner powiedział: "Muuuuu"... czyli wołowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jackas napisał:

To zależy. Na krk  90% Niemców, pozostali pojedynczo.  Prawie Full. 

Z tą granicą też ciekawe. W środę o 2 w nocy było godziny  czekania.

Tu się zgadzam na škrili najwięcej Niemców i Austriaków ,parę załóg z Czech i Polski. Na granicy w czwartek w nocy 3 stanowiska otwarte i wszystkim skanowali dokumenty. Z ciekawostek- zatrzymali auto z Polski za brak winety słoweńskiej, kara 150 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadzam na škrili najwięcej Niemców i Austriaków ,parę załóg z Czech i Polski. Na granicy w czwartek w nocy 3 stanowiska otwarte i wszystkim skanowali dokumenty. Z ciekawostek- zatrzymali auto z Polski za brak winety słoweńskiej, kara 150 euro.
To rozumiem że skończyli już autostradę i nie da się przejechać bez winiety ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

To rozumiem że skończyli już autostradę i nie da się przejechać bez winiety ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem czy da się przejechać bez winety. My jechaliśmy autostradą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, smutny napisał:

Sporo golasów -trudno, ale za to ładne okolice.

Nie powinieneś się dziwić, skoro wybrałeś kemping dla golasów (też). To jeden z nielicznych już kempingów "koedukacyjnych" - cześć dla golasów i część dla tekstylnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.