Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Czy mobilnej będzie, to taki pewien nie jestem, ale to w końcu Tobie musi pasować, a nie komuś tam...

Na trasie to już ciężko wyczuć, taki większy to pewnie poleci szybciej, zwykły Sunlight aż tyle nie nadrobi. 

Dla mnie najmocniejszy argument pro kamper to możliwość pociągnięcia przyczepy. Tyle że chyba tylko przy łodzi sens widzę (a ponieważ nie stać mnie teraz, ani nigdy nie będzie więc temat odpada), bo mam ciągnąć samochód na lawecie, to już wolę samochodem przyczepę.

Tak ja to widzę, co nie znaczy że każdy musi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, portier napisał:

Czy mobilnej będzie, to taki pewien nie jestem, ale to w końcu Tobie musi pasować, a nie komuś tam...

Na trasie to już ciężko wyczuć, taki większy to pewnie poleci szybciej, zwykły Sunlight aż tyle nie nadrobi. 

Dla mnie najmocniejszy argument pro kamper to możliwość pociągnięcia przyczepy. Tyle że chyba tylko przy łodzi sens widzę (a ponieważ nie stać mnie teraz, ani nigdy nie będzie więc temat odpada), bo mam ciągnąć samochód na lawecie, to już wolę samochodem przyczepę.

Tak ja to widzę, co nie znaczy że każdy musi...

Widziałem ostatnio camper - autobus że schowanym w środku samochodem osobowym. image.png.a170b4248d159b32d33b0d71492033e7.png

Edytowane przez Tatra (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MazurR napisał:

Po zważeniu na składzie węgla :) mieszczę się w wadze. Oczywiście czasami przekroczę pewnie o 100 kg. + ale to już mój problem.

Na forum nauczyłem się jednego, bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo, wpajano mi to prawie 2.5R, jak coś się stanie nie ma zmiłuj, twój cyrk twoje mały, potem będzie płacz.

Ja bez przelicznika 1,33 to się nie ruszam, najpierw liczę potem haczę i dopiero bezpiecznie jadę max 80km/h na autostradzie, widzę po przejściu na kampera jest inaczej?

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Cóż mam powiedzieć ? Że 90% kamperów nie przejechałoby przez Austrię ?  Może też taka sama liczba zestawów, kto wie ? Takie są normy, że obecnie nowy  kamper ma ładowność 300-400kg. co jest śmieszne. A propos mój kamper ma naklejkę w garażu- ładowność 150kg. Zauważ że nigdy nie pisałem że kamper jest lepszy, pisałem że ja preferuję.

Edytowane przez MazurR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tatra napisał:

Widziałem ostatnio camper - autobus że schowanym w środku samochodem osobowym. image.png.a170b4248d159b32d33b0d71492033e7.png

Czyli, ma samochód na objazdy wkoło komina. Funkcjonalnością dorównuje więc przyczepie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czyś ja nie podawałem ładowności jako argument za kamperem cały czas uważam niezmiennie ze i buda i kamper ma wady i zalety i nie da sie określać lepsze gorsze bez ustalenia uwarunkowań i zamiarów co do sposobu użytkowania czy stylu i miejsc podroży 

Nawiasem w dyskusjach przyczepa czy kamper - zacząć by chyba należało od zdefiniowania pojęcia kamper bowiem van i alkowa to jednak znacznie sie różnią default_smile.png

czy jest to kamper no troche duzy ale jest :) ile ma ładowności :) 

 

Trudno też  wg mnie busa uznawać za standardowy holownik częściej jednak jest to osobowka o stosunkowo niewielkiej ładowności - ale ta droga tez nie doprowadzi nas nigdzie w aspekcie ładowności bo za chwile ktos zapnie bude do Mańka tak jak ja żartowałem z wodą ze pojade Mańkiem i załaduje 8 x mauzera po 1000l bo tyle Maniek ma ładownosci

@peja76 z buda zdarzalo mi sie jezdzic pod stowke i tyle samo jeżdżę puszką

Pominawszy przepisy to z prostej przyczyny - za drogo mnie kosztuje jada szybciej a paliwko coraz drozsze :)

 

45 minut temu, MazurR napisał:

Takie są normy, że obecnie nowy  kamper ma ładowność 300-400kg. co jest śmieszne.

Cos tu nie gra.....

To zależy jak jest liczone - jeśli nie wchodzą w to pasażerowie -i jest to 2-3 osobowy - uważam że te 300-400 to spokojnie wystarczające.
Natomiast jeśli policzyć 6 os kamper i pasażerów jako ładowność to jest pusty śmiech bo z samych pasażerów byłaby już nadwaga  nawet jakby ważyli po 70kg

I znów tu dochodzimy do braku zdefiniowania pojęcia kamper i jaki kamper - uogólnienia psuja obraz w/w to nie to samo

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smok_wawelski napisał:

Nawiasem w dyskusjach przyczepa czy kamper - zacząć by chyba należało od zdefiniowania pojęcia kamper bowiem van i alkowa to jednak znacznie sie różnią default_smile.png

W drugą stronę też - co innego najmniejsza przyczepka z Niewiadowa, a co innego dwuosiowe monstrum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie mam zamiaru nikogo na nic przekonywać bo to są tylko narzędzia do osiągnięcia celu. Koniec końców jak dojedziemy na miejsce obojętnie czym to mamy takie same widoki, taką samą wodę itd. Tylko zasobność portfela moze ograniczyć atrakcje i przyjemności. 

7 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

Ciężko to wytłumaczyć racjonalnie i opisać w słowach ale radość z podróżowania kamperem rekompensuje wszystkie niedogodności ;)

Tak sobie też to tłumaczę bo nie widzę powodu aby to miała być męczarnia. Ostatni raz kampera prowadziłem coś w 2008 roku i w zasadzie guzik pamiętam. Na razie być może jeszcze nie dorosłem do kampera bo nie widzę aż takiej przewagi i będę próbował dalej z kampervanem i osobówka + przyczepa. My możemy jeszcze próbować bo młodzi, piękni ..... ? 

Teraz do Grecji lecimy samym busem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MazurR napisał:

Tak , jakoś od 9 lat nie było problemu.  Wskazany wypadek jest po prostu wypadkiem, można taki mieć jadąc samym samochodem. Twierdzisz ze ten wypadek powstał bo ktoś , oczywiście nie kierowca, poszedł po sok ? Wstawić mam wypadki z przyczepami gdzie nikt się nie przemieszcza ? Luz.  

Tam gdzie jedziesz rowerami ja już nie muszę jechać bo byłem .Skuter jest w razie „W” . Rzeczywiście bez sensu dyskusja ?

Kolego życzę abyś nigdy nie miał czegoś takiego. Chciałem tylko zasygnalizować jak zbudowany  jest kamper i co może być siedząc z tyłu i oglądając telewizor . W samochodzie jednak masz dużo lepsze zabezpieczenia , a przyczepa jedzie pusta.  Co do miejsc które twierdzisz , że szybciej zwiedzisz niż ja rowerem to troszeczkę się mylisz. Kamperem co najwyżej możesz zwiedzać peryferie miast .Do coraz więcej miast nie wjedziesz. Pozdrawiam i życzę udanych i bezpiecznych wyjazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.