Jump to content
olokup

Przyczepa czy kamper?

145 members have voted

1. 1. Co wybralbys za 25-30 tys zl?

• Przyczepe 5m z konca lat dziewiecdziesiatych
      130
    • Kampera z przelomu lat 80' i 90'
      58

Recommended Posts

olokup

Witam

Ciekawi mnie co byście wybrali za 25-30 tys zł.

Odp 1. Kampera z przełomu lat 80' i 90' (powiedzmy że zadbany).

Odp 2. Przyczepkę 5m z końca lat dziewiećdziesiątych.

Mam nadzieję, że wywiąże się ciekawa dyskusja ;) , choć podejrzewam że większość z nas ma przyczepę.

szary11

Jestem za przyczepą dlatego, że po rozbiciu się na kempingu samochodem swobodnie mogę pojechać do sklepu a kemperkiem dopiero po poskładaniu manatków.

Marcin T

Mozna miec kamperka a w nim dwa skuterki, na ktorych tez mozna po piwo skoczyc :hmm:

Andrzej

Chyba byłbym za kamperkiem

Filip

Wybrałbym kampera bo i nim cały czas mzrzę a do sklepu jeździłbym skuterem.

Kamper to kamper i nie ma mocnych. Jestem cały czas pod wrażeniem kampera który kupił kolega kaimar. Jeszcze raz gratulacje

Pozdrawiam :hmm:

kaimar

I kamper i przyczepa mają swoje wady i zalety. Do turystyki polegającej na częstej zmianie miejsca biwakowania kamper jest lepszy. Kamper jest też bardziej autonomiczny niż przyczepa. Ale koszty zakupu i eksploatacji napewno wyższe. Gdy spędzamy wakacje w jednym miejscu , przyczepa będzie lepsza.

Dla majsterkowiczów kamper bezdyskusyjnie jest lepszy. W kamperze jest o wiele więcej rzeczy do naprawiania i usprawniania. I chyba to mnie najbardziej w kamperze pociąga. W planie mam dołożenie tempomatu (sprawdził się przy podróżach z przyczepą), alarmu , klimatyzacji, kamery cofania, dodatkowego baku na paliwo, platformy na skuter i td....Chciałbym zmienić fotele, zrobić chiptuning silnika (jest 2,5 TDi)

Marcin T

looomatkoo kaimarku...zapomniales o smigle :hmm:

Jaro
Można miec kamperka a w nim dwa skuterki, na których też można po piwo skoczyć :hmm:

Jak zwykle muszę się z Marcinem zgodzić.

poza tym kamperkiem można sobie :hmm: w zimie - z przyczepą nie odważyłbym się.

a na pytanie nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć

kaimar
łooomatkoo kaimarku...zapomniałeś o śmigle :]

Dziękuję za pomysł. :hmm:

W czasie biwakowania z dala od źródeł prądu przyda się mała elektrownia wiatrowa na dachu kamperka. Że też sam o tym nie pomyślałem.

:hmm:

Marcin T

Nie no sprzet naprawde z wyzszej polki. Ze tak powiem....jestem cholernie zazdrosny :hmm:

olokup

Ciesze się zainteresowaniem tym tematem.

Moje pytanie ma głównie taki sens: czy lepiej kupić prawie 20letni samochód, który nie wiadomo ile jeszcze pojeżdzi, czy może lepiej podróżować w swoim wygodnym samochodzie, a spać w miare nowej przyczepie.

Zakładam turystykę z przemieszczaniem się (niestacjonarną).

kaimar dołączam się do gratulacji.

kaimar

Szukając kampera naoglądałem się ich trochę. Widziałem 20 letnie z przebiegiem ledwie 100tys i idealnie utrzymanym wnętrzem oraz oglądałem tez 5 latka z przebiegiem pod 300 tys i zdemolowanym wnętrzem. Wszystko zalezy od stanu. W starszych egzemplarzach mogą być problemy wynikające nie ze zużycia mechanicznego ale ze starzenia się elementów gumowych. Pomijam w tym momencie stan zabudowy. Starsze kampery ducato i rodzeństwo (citroen , peugeot) najczęściej wyposażone są w silnik Sofim 2,5 D. Jest to bardzo wytrzymały i prosty silnik spotykany w wielu autach dostawczych (iveco, master).

tomekk

Witam !

W związku z tym, że jeszcze zbyt wiele się nie na caravaningowałem, oraz wczasy bardziej stacjonarne na tę chwilę mojej rodzince bardziej odpowiadają

pozostanę przez jakiś czas przy przyczepie. Oczywiście nie wykluczam :

- przyczepa na letnie wyjazdy stacjonarne

- camper na wiosenne-jesienne objazdówki

Pozdrawiam

olokup

Czyli wychodzi z tego że najlepiej mieć jedno i drugie :hmm:

olokup

A tak przy okazji. Mam rodzinkę 2+2(5lat i 4/52roku). Wychodzi że w wakacje junior będzie miał ~roczek. Czy któryś z Forumowiczów jeździł z takim maluchem w trasę? Może nie do Maroka, ale np do Chorwacji?