Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Mater, wydawałoby się że już wszystko napisane co najmniej po 6 razy (co 15-20 stron można powiedzieć dyskusja od nowa), ale jeszcze nie...

Kiedyś Reagan wzywał Gorbaczowa: Panie Gorbaczow, zburz Pan ten mur! Administratorzy, zamknijcie już ten temat :) 

Robi się "moje najlepsze" i w odpowiedzi "a moje najlepsiejsze", i trochę targowisko próżności do przechwałek.  Co najmniej dla paru forumowiczów dałoby się zrobić checklistę co jest do zabrania, żeby niczego nie zapomnieli, jeszcze parę stron, a będzie można ją tak uszczegółowić, że nawet ulubionych majtasków w czerwony i niebieski prążek nikt nie zapomni. 

Fajnie poczytać, że kamper, ponton, skuter, słoń w karafce, ale jeśli to są dodatkowe "ale" przemawiające za kamperem, to fajno, co kto lubi, woli, i na co kogo stać, ale to już nie o to chodzi. Nie mam powodu, żeby zazdrościć itp., po ponton z silnikiem, kajak i łódkę też mam, skuter to nie problem, nawet chciałem kupić, ale naco mnie toto? (jeden telefon i przelew i n-maxik idzie do rejestracji), kampera gdybym chciał, też dam radę,  szmery bajery pompki rowery też nie problem. Ale w temacie robi się już Przechwałkowo Górne. Z przyczepą też nie problem mieć wszystko spakowane i gotowe w 10 minut do wyjazdu, dla 2+1 starczy nieduży bus [trafic itp] jako holownik (dla 2+4 jakieś L2H1 z holenderką, albo wersja typu caravelle, i jest równie wygodnie, albo i lepiej niż kamper, zmieści się wszystko, i jeszcze więcej niż do kampera, i jeszcze zostanie ładwoności. Pewnie, viatoll+E lub B-96, ale da radę  bez problemu  

Czytam, czytam, i 90% przewag kampera, że 10 minut i gotowy do wyjazdu wynika po prostu z tego, że kamper jest dodatkowym samochodem, którym nikt nigdzie na co dzień nie jeździ. Więc jest gotowy. Gdyby tylko na wyjazdy z cepą mieć dodatkowy samochód, który tylko czeka, żeby ruszyć na wyjazd z przyczepą, nie byłoby żadnego problemu, żeby wyjechać w 10 minut - lusterek nie muszę zdejmować, ani ustawiać, podnieść podpory, zapiąć na hak podpiąć wtyczkę i linkę, wlać wodę i wsad do toalety, zapakować lodówkę - 10 minut potrzeba 2 osobom, żeby zrobić to dokładnie tak samo jak w kamperze. 

Ot, i całe epistoły o przewadze kampera. Zrobię te B-96, bo hak już czeka, i trafic z budą (tylko na wyjazdy) pozamiata równo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

My chwilowo korzystając z otwartych stadionów zwiedzamy miasta z ekstraklasy, takie mamy hobby i już wiem mniej więcej jakie miasta / regiony zaliczę w najbliższych tygodniach. 

Do Częstochowy jedź - tam mają taki mizerny klubik, nazywa się jakoś tak podobnie do Kraków, czy coś...

Kiepski sezon chłopaki w sumie mieli...

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zulos napisał:

Do Częstochowy jedź - tam mają taki mizerny klubik, nazywa się jakoś tak podobnie do Kraków, czy coś...

Kiepski sezon chłopaki w sumie mieli...

:lol:

Raków ? to nie Kraków . Zresztą my tu wychodzimy z dworu na pole, a nie z pola na dwór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MazurR napisał:

Raków ? to nie Kraków . Zresztą my tu wychodzimy z dworu na pole, a nie z pola na dwór ?

Ja jestem w połowie Krakusem i w połowie Góralem - też wychodzę na zewnątrz na swoje, a nie na dworskie:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak - nie dość, że 124 strony o tym samym, nie dość, że wycieczki osobiste, to jeszcze offtopiki...

Trzeba jednak zamknąć dyskusję - oczywiście stwierdzeniem, że kamper jest najlepsiejszy!

W końcu Małgonia i Radzio nie postawiliby na coś gorszego...:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, czyś napisał:

 

trochę targowisko próżności do przechwałek.

Chwila,  żadne przechwałki, tylko kontrargument, że przyczepą lepiej bo odpinasz holownik i jeździsz dookoła (co dla mnie jest słabe bo ile można.) . Skuter, ponton to właśnie takie możliwości. Jadąc z przyczepą zabierzesz skuter ?  Pewnie da się, ale u mnie to standard, jest cały czas,  a w przyczepie ?

No tak , trochę się zakręciłem, przecież jest holownik. Jednak sposób spędzania czasu i częstotliwość przemieszczania to klucz w  wyborze. Tyle.

Edytowane przez MazurR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zulos napisał:

W przyczepie po prostu brakło mi ładownośc

Witaj, ja się zastanawiam jak poważnie to piszesz, w przyczepie Ci ładowności zabrakło, a w kamperze ja masz????

Jak (chyba) Peja pisze - macie "przyczepiarzy" naprawdę za debili? 

To się potem opinią nie dziwcie, te argumenty jakieś dziwne są (o zbiorniku na szarą wodę już nie wspomnę ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brnę dalej :)

Z drugiej strony, czy przyjemniej jest np. na mazurach popłynąć szybko pontonem 30 km. czy pojechać samochodem 20 km. ? Czy bardziej atrakcyjnie jest jechać skuterem, czy znowu tym samym samochodem  ?

Nikt nikogo nie przekona co lepsze bo każdy ma inne oczekiwania. Ja lubię tak, ktoś inaczej. Powtarzam to chyba trzeci raz  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Zulos napisał:

W końcu Małgonia i Radzio nie postawiliby na coś gorszego...:]

I tu jest sedno ?

Zamykamy, bo mam coraz większą ochotę pisać głupoty, jak czytam tutaj inne głupoty. Na przykład, że przyczepa jest lepsza, bo ma dyszel a kamper nie. 

Tyle postów, i jakoś mnie do kampera nie przekonały... Ja to chyba jakiś dziwny jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MazurR napisał:

brnę dalej :)

Z drugiej strony, czy przyjemniej jest np. na mazurach popłynąć szybko pontonem 30 km. czy pojechać samochodem 20 km. ? Czy bardziej atrakcyjnie jest jechać skuterem, czy znowu tym samym samochodem  ?

Nikt nikogo nie przekona co lepsze bo każdy ma inne oczekiwania. Ja lubię tak, ktoś inaczej. Powtarzam to chyba trzeci raz  :)

To pojedź tym skuterem po skrzynkę piwa jak zabraknie ? Oby tylko nie padało ?

Szczególnie jesienne wycieczki na basen próbuję sobie z rodzinką na skuterach wyobrazić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, portier napisał:

To pojedź tym skuterem po skrzynkę piwa jak zabraknie ? Oby tylko nie padało ?

Szczególnie jesienne wycieczki na basen próbuję sobie z rodzinką na skuterach wyobrazić...

Portier , wskazujesz szczególne sytuacje, a nie wynikające z potrzeby. Piwo kupuję po drodze i mam zapas wszystkiego nie tylko piwa. Przemieszczam się co 1-2-3 dni i w tym czasie uzupełniam to czego nam brakuje. Zwiedzam po drodze, więc nie potrzebuję skuterka. Skuter jest na sytuacje awaryjne.  Tak to wygląda w praktyce.  Nie potrafię się kisić w jednym miejscu > 3 dni

Edytowane przez MazurR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zulos napisał:

Do Częstochowy jedź - tam mają taki mizerny klubik, nazywa się jakoś tak podobnie do Kraków, czy coś...

Kiepski sezon chłopaki w sumie mieli...

:lol:

Złośliwy jesteś. Za 2 tygodnie zwiedzę i ten stadion. Wczoraj Gliwice.

20210725_145444.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MazurR napisał:

Zalety kampera wg mojej subiektywnej opinii:

  • ·         Dosłownie, oprócz lodówki , wszystko jest spakowane i mogę w 10 minut wsiąść i jechać
  • ·         Mam w tzw. garażu miejsce na wiele rzeczy, wożę też skuter żeby mieć mobilność
  • ·         Jak mamy coś zwiedzać to zwiedzamy pozostawiając auto na parkingu zazwyczaj strzeżonym, a później jedziemy dalej (!) Nie wyobrażam się kręcić tam i z powrotem jak przysłowiowe g..o w betoniarce. Szkoda czasu i paliwa.
  • ·         Zawsze jak stanę nawet na chwilę. Mogę włączyć czajnik bezprzewodowy i zrobić sobie kawę nie wychodząc na zewnątrz.  (solary, akumulatory, przetwornica)
  • ·         Mogę też skorzystać z WC nie wychodząc na zewnątrz.
  • ·         Mam do dyspozycji całą przestrzeń sypialną, kuchenną, łazienkową.
  • ·         Mam lodówkę z osobną zamrażalką, ale to chyba standard teraz w przyczepach, natomiast żona może mi przynieść podczas jazdy zmrożony sok ?
  • ·         Jak zatrzymam się gdziekolwiek, mogę położyć się spać bez wychodzenia. I nikt nie powie że biwakuję
  • ·         Mam 100 litrów wody i zbiornik na szarą, mogę się po drodze wykąpać (mam osobny prysznic)
  • ·         Zawsze mogę wyciągnąć skuter i podjechać nawet kilkanaście kilometrów po zakupy lub zwiedzanie , obecnie jeździmy we dwoje bez dorosłych dzieci.
  • ·         Jak ktoś nie ma ochoty siedzieć obok mnie, może usiąść za stołem „na zapleczu” i może tam przejść w trakcie jazdy. Włączyć TV z filmem na USB czy inne.  P.s. podczas drogi do Grecji żona naszego współtowarzysza podróży zrobiła placki ziemniaczane, co oczywiście było bardzo głupie i niebezpieczne, ale zrobiła. Mieli kampera od 2 tygodni , więc wybaczyłem ?
  • ·         „składanie się” ogranicza się do zwinięcia markizy , zwinięcia podłogi jak ją rozwijam, dwa krzesła i stolik. , 10 min. i  jedziemy dalej zwiedzać lub odpoczywać.
  •  

?

 

Widzę że naprawdę macie tych co jeżdzą przyczepami lub jezdzili za nieudaczników co jadą załadowani w przedsionki, rowery, grille, leżaki, itp, w korytarzu przyczepy i tylko od punktu A do punktu B pół dnia rozpakowywania i pakowania, potem dwa tygodnie siedzenia, oprócz zbiornika na szarą wodę ale już nie długo oraz skutera którego zanim wyciągniesz to ja już jadę autem mam wszystko co ty a może i więcej.

Ciągle to samo jak kulą w płot.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.