Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, peja76 napisał:

Ręce letą, pewno przesiadł się z przyczepy :ee:

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fnto.pl%2Fwypadek-w-opolu-roztrzaskal-nowiutkiego-kampera-o-wiadukt-nad-ul-krapkowicka-zdjecia%2Far%2Fc4-15728092%3Futm_source%3DFacebook%26utm_medium%3DNTO%26utm_campaign%3DKamperP%26fbclid%3DIwAR2NQ6m0Ss1XAGWLtWxobjXpl9WIY_XGTALDoX09J9MZIXMv5apAse0-UAw&h=AT2GUBwIByaQgOyp3-mQJaah2hdnVEucw42Is8HIB-s7hjl28ZEpxRTsKx1wkmK5c2NuKOHSb3BdChZvMx28VYj9rdTpzsa5c7fCpCcFt0F-DGvXPr8_3D5UTZjupCl_Crbd&__tn__=-UK-R&c[0]=AT180_c4JtdDnC7NoCWq-4H0ry-hrf1raKYU7PvjfJompU0z48qEU6cOLpVGMgYNVSzWcESp-EIvF7hd8q72GWnj3umbMPwvpa_ggfYE33O3JzThri-QuaxivUD9M7Eq-Cp3Ft_a4ir2TcqpfNsjMnY7B9d815cfdfRYZaR4WX4CdX5bXVgSY1ahQ3crBmFFOKWO7bWec8SIIQyjEzHDpw

Cytat z FB-
Przykra wiadomość z Opola. Jako mieszkaniec mogę tylko napisać, że na prawdę ciężko się władować pod ten most bo oprócz znaków są zawieszone ograniczniki z "bojami" na łańcuchach i każde za wysokie auto musi w nie uderzyć kilkadziesiąt metrów przed mostem. Facet zasnął czy cholera wie jak to zrobił, owszem bardzo rzadko ale w historii tego wiaduktu kilka aut mimo wszystko się tam wkomponowało. Smutne, że ktoś jechał sobie na wakacje i cała radość została pod mostem.
Edit: okazuje się, że kamper był całkiem nowy. Kolejny dokładniejszy artykuł.

 

 

No to chyba do mnie pijesz, bo je się tam właśnie władowałem kamperem. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smok_wawelski napisał:

DMC 3500 - (2os 200+MW 2630) mi wychodzi ze ładowność jest i to całkiem spora - prawie 700kg ile masz w przyczepie ? Ile przyczep (zwlaszcza 2 osobowych) ma 700kg ?

Osobna sprawa to to czy przyczepa potrzebuje tych ok 700kg wg mnie nie potrzebuje

Ale matematyka przeczac Tobie jednak mi mówi ze moja puszka ma trochę ładownosci

Ano wlasnie z ta ladownoscia w kamperach to akurat nie jest taki mit, bo podladajac ostatnio na kempie kampery to patrzylem przy okazji w necie ile cos takiego kosztuje itp... co mnie uderzylo to masa gotowego do jazdy. Co prawda nie wiem do konca co to oznacza, ale wydaje mi sie ze jest to masa z pustym zbiornikiem paliwa oraz wody... Przykladowo taki jak dla mnie Benimar Tessoro 487 podaje ze ta masa to 3001kg, albo Roller Team z podobnym ukladem - 2900kg. Jakbym doliczyl markize, klime, bagaznik rowerowy z 3-4 rowerami, do tego pasazerowie (u nas na szczescie malo bo 4 osoby daje ok 200kg) i do tego woda w zbiorniku i juz jestesmy na granicy. Gdzie wyposazenie,a o psie nie wspomne :) 

Wiec u CIebie moze faktycznie jest zapas, ale to raczej nie jest regula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Voku napisał:

No to chyba do mnie pijesz, bo je się tam właśnie władowałem kamperem. :D 

Ale ty nie przejechałeś a tu prawie się udało?

6 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Nie taki sam , pół metra dłóższy od mojego default_wink.png

 

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

I wszystko się wydało, masz krótkiego???( jak by nie brzmiało tak jest?) to nie będzie wozić:bevil:

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wlasnie z ta ladownoscia w kamperach to akurat nie jest taki mit, bo podladajac ostatnio na kempie kampery to patrzylem przy okazji w necie ile cos takiego kosztuje itp... co mnie uderzylo to masa gotowego do jazdy. Co prawda nie wiem do konca co to oznacza, ale wydaje mi sie ze jest to masa z pustym zbiornikiem paliwa oraz wody... Przykladowo taki jak dla mnie Benimar Tessoro 487 podaje ze ta masa to 3001kg, albo Roller Team z podobnym ukladem - 2900kg. Jakbym doliczyl markize, klime, bagaznik rowerowy z 3-4 rowerami, do tego pasazerowie (u nas na szczescie malo bo 4 osoby daje ok 200kg) i do tego woda w zbiorniku i juz jestesmy na granicy. Gdzie wyposazenie,a o psie nie wspomne  
Wiec u CIebie moze faktycznie jest zapas, ale to raczej nie jest regula.
Ale przecież tego nikt nie ukrywa ...

Jak chcesz mieć komfort z wagą to robisz C i kupujesz kampera np. z DMC 4t.

Tak samo jak z przyczepą nie chcesz się ograniczać z wagą to musisz zrobić B+E .




Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Ale przecież tego nikt nie ukrywa ...
Jak chcesz mieć komfort z wagą to robisz C i kupujesz kampera np. z DMC 4t.
Tak samo jak z przyczepą nie chcesz się ograniczać z wagą to musisz zrobić B+E 
Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

I tu jest pies pogrzebany. Bo jednak widzę czasem plusy posiadania pojazdu czy zestawu do 3,5t. Ja już na te znaki muszę patrzeć :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 Odpuśćmy te szarą. Odpusćmy nawet co lepsze bo argumenty zaczynaja byc faktycznie slabe.Ale z ladownoscią to akurat pojechales po bandzie chyba nie bardzo majac o tym pojecie - ładowność to sprawa ścisła i wyliczalna a nie czyjaś opinia. Pytasz czy jest w kamperze to policz sobie np. z mojej puszki nawet nie liczac osob za ladunekDMC 3500 - (2os 200+MW 2630) mi wychodzi ze ładowność jest i to całkiem spora - prawie 700kg ile masz w przyczepie ? Ile przyczep (zwlaszcza 2 osobowych) ma 700kg ?

Osobna sprawa to to czy przyczepa potrzebuje tych ok 700kg wg mnie nie potrzebuje

Ale matematyka przeczac Tobie jednak mi mówi ze moja puszka ma trochę ładownosci

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Ale porównuj ładowność zestawu do kampera a nie przyczepy do kampera. U mnie auto ma prawie 600 kg ładowności a przyczepa 300 kg. Nie jesteśmy tego w stanie wykorzystać, nawet jadąc na miesięczne wakacje

 

W aucie + przyczepie imo zawsze będzie więcej, ale z drugiej strony jakie ma to znaczenie. Po co ładować na umór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ostatni mój wpis w tym temacie. Mam hak i wg dowodu mogę sobie ciągnąć przyczepkę 2000kg, ale nie ciągnę tym holownikiem bo to nie mój sposób podróżowania. Zawsze mogę ciągnąć motorówkę, samochód czy inne badziewie :) Z drugiej strony, zawsze możemy jechać w dwie rodziny, ja podepnę ich przyczepę ;) 

Rzeczywiście temat do zamknięcia bo nawet sam się łapię że tutaj piszę, a po co ? :)

dr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MazurR napisał:

No dobra, ostatni mój wpis w tym temacie. Mam hak i wg dowodu mogę sobie ciągnąć przyczepkę 2000kg, ale nie ciągnę tym holownikiem bo to nie mój sposób podróżowania. Zawsze mogę ciągnąć motorówkę, samochód czy inne badziewie :) Z drugiej strony, zawsze możemy jechać w dwie rodziny, ja podepnę ich przyczepę ;) 

Rzeczywiście temat do zamknięcia bo nawet sam się łapię że tutaj piszę, a po co ? :)

dr.jpg

Gdzie ty tego skutera ładujesz masz tylko 440kg ładowności, tu chodzi o bezpieczeństwo twojej rodziny i innych, nie rób tak:bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest pies pogrzebany. Bo jednak widzę czasem plusy posiadania pojazdu czy zestawu do 3,5t. Ja już na te znaki muszę patrzeć  

Jak ktoś koniecznie chce 3.5t to są możliwości,  Pełna Integra Carthago dla 4 os. I ponad 600kg ładowności : 

ea111a8da7ca8239649ad366c811eebf.jpg&key=3c3583d5740b72ac8506dafafec05cf8cca3f74ca9402d13c296785f25c316fd

 

 

 

 

 

I wszystko się wydało, masz krótkiego( jak by nie brzmiało tak jest) to nie będzie wozićdefault_bananaevil.gif 
 

Jakoś wcale nie mam kompleksów z tego powodu

 

 

 

 

 

 

 

 

Za rozpustę trzeba płacić

Kto bogatemu zabroni  Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

No masz - sugerujesz, że parę lat jazdy z cepką nie wiedziałem, co mam w dowodzie, nie ważyłem

Piszę, choć wiem że to nic nie da - to Ty napisałeś że zabrakło Ci ładowności. Przeskoczyłeś problem kupując kampera który ma ładowność? No nie gniewaj się, ale są przyczepy z większą (sam potem o tym piszesz) niż 150 kg doładowaniem.

Czego ja tu nie rozumiem - dlaczego poddajesz to jako argument pro kamper. Mnie to naprawdę obojętne czym kto jeździ, ale jakby tu ktoś neutralny chciał zasięgnąć rady, to Twój post poprostu i zwyczajnie wprowadzi go w błąd.

Wiem ale tak samo że moim błędem było na to reagować, bo to i tak nic nie da, zgadza się, czy mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, portier napisał:

 to Twój post poprostu i zwyczajnie wprowadzi go w błąd.

 

Właśnie o to chodzi, po to jest ta cała zadyma, pomału szydło wychodzi z worka, nie likwidować tematu będziemy drążyć dalej dla potomnych? żeby mogli sami zadecydować co i jak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak będą fundusze to zmieniam na kampera z 2 powodów i wiem że u mnie się to sprawdzi przy moim stylu podróżowania, ale mając kampera ten styl będzie też jeszcze inny.
1. Będzie łatwiej w trasie i szybciej na miejscu
2. Będzie mobilniej i to dla mnie główny powód. 
i jestem w tym w 100% przekonany.
Na 100% nie zrezygnuje z kempingów bo jednak rozłożenie markizy, krzesełek stolika i wieczorne posiedzenie to coś co lubię. Ale na pewno otworzą się tez inne sposoby podróżowania zwłaszcza na dziko. 
Zresztą każdy najlepiej wie jak spędza czas i co dla niego jest najlepsze, skoro ktoś nie czuje kampera a woli przyczepę to ok nie widzę problemu, znam osoby które w życiu nie miały przyczepy  a znam takie które w życiu nie kupią kampera bo to nie dla nich mimo że jeżdżą tyle co ja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MazurR napisał:

peja76 Skuter waży 70 kg bo jest to peugeot ludix bez akumulatora, jeździmy w dwie osoby

Dobra skuter 70kg, was dwoje niech będzie 140gk, to mam 210kg, pod spodem to co zabierasz i masz zainstalowane w kamperze, policz sobie resztę kg?

ZAPOMNIAŁEM O PONTONIE TY MASZ Z 4T ?

  • ·         Dosłownie, oprócz lodówki , wszystko jest spakowane i mogę w 10 minut wsiąść i jechać
  • ·         Mam w tzw. garażu miejsce na wiele rzeczy, wożę też skuter żeby mieć mobilność
  • ·         Jak mamy coś zwiedzać to zwiedzamy pozostawiając auto na parkingu zazwyczaj strzeżonym, a później jedziemy dalej (!) Nie wyobrażam się kręcić tam i z powrotem jak przysłowiowe g..o w betoniarce. Szkoda czasu i paliwa.
  • ·         Zawsze jak stanę nawet na chwilę. Mogę włączyć czajnik bezprzewodowy i zrobić sobie kawę nie wychodząc na zewnątrz.  (solary, akumulatory, przetwornica)
  • ·         Mogę też skorzystać z WC nie wychodząc na zewnątrz.
  • ·         Mam do dyspozycji całą przestrzeń sypialną, kuchenną, łazienkową.
  • ·         Mam lodówkę z osobną zamrażalką, ale to chyba standard teraz w przyczepach, natomiast żona może mi przynieść podczas jazdy zmrożony sok ?
  • ·         Jak zatrzymam się gdziekolwiek, mogę położyć się spać bez wychodzenia. I nikt nie powie że biwakuję
  • ·         Mam 100 litrów wody i zbiornik na szarą, mogę się po drodze wykąpać (mam osobny prysznic)
  • ·         Zawsze mogę wyciągnąć skuter i podjechać nawet kilkanaście kilometrów po zakupy lub zwiedzanie , obecnie jeździmy we dwoje bez dorosłych dzieci.
  • ·         Jak ktoś nie ma ochoty siedzieć obok mnie, może usiąść za stołem „na zapleczu” i może tam przejść w trakcie jazdy. Włączyć TV z filmem na USB czy inne.  P.s. podczas drogi do Grecji żona naszego współtowarzysza podróży zrobiła placki ziemniaczane, co oczywiście było bardzo głupie i niebezpieczne, ale zrobiła. Mieli kampera od 2 tygodni , więc wybaczyłem ?
  • ·         „składanie się” ogranicza się do zwinięcia markizy , zwinięcia podłogi jak ją rozwijam, dwa krzesła i stolik. , 10 min. i  jedziemy dalej zwiedzać lub odpoczywać.
Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.