Skocz do zawartości

DMC przyczepy a wspólczynnik 1,33 - rozwiązanie


Wiadomość dodana przez Piotrek,

Przepisy uległy zmianie od 1 stycznia 2023. Informacje zawarte w tym wątku są nieaktualne. Dodatkowe informacje: https://forum.karawaning.pl/topic/41824-definitywny-koniec-z-przelicznikiem-133/ 

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczepka NIEWIADÓW z 2000r, teraz juz ta firma nie istnieje, nawet gdybym dokopał się do archiwum to oni moga mi tylko wystawić zaswiadczenie że dopuszczalne jest mnijesze DMC. Lecz nie jest jeszcze pewne to czy w tamtych latach było taz przywające dmc na dany model (bardzo małe sznase).

 

I teraz najważniejsze: nawet gdybym miał taki dokument to raz nadane DMC przyczepy jest Świete , byłem z takim zapytaniem nawet u dyrektora swego wydziału komunikacji i ten nawet pokazał mi nowy przepis ktory wręcz zabrania tykania DMC, raz nadany jest juz do konca. Mozemy tylko zmnijeszyn np mase własną (brak burt czy podłogi) , by zwiekszyć ładownośc, ale DMC całosciowe nie wolno dotykac ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 336
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz nie wiem czy mam sie śmiać czy płakac ;/

 

To co ja sobie teraz mam pomyśleć o tym panu na infolii z ITD którego pytałem i powiedział że moge i że ten art. jest ok ? to po jakiego tam siedzie jak sie nie zna ;/ przeciez od tego jest ;/

Pan diagnosta ? też bazował na tym artykule, przeciez przemiał jest duzy na stacji okregowej ;/ 

 

Wydział komunikacji - o tych sie nie wypowiem bo oni tylko rece rozłozyli :D nawet nie potrafili mi podać artkułow czy innych przytoczeń ;/ 

 

Płakac tylko z powodu że przyczepka za duza o 100kg i to tylko na pamierku bo w realu mam świadomośc co to przeładowanie i czym to grozi ;/ Przynajmniej wiem co zabrania mi dalsza jazde. 

 

... bo w okienkach i na infolinii siedzą typowi urzędnicy.

Jeśli masz taką przyczepę, to masz Kolego poważny problem, wielki problem i nie ma znaczenia, czy to jest 1 kg, czy 100 kg :look:

Są niedawno zakończone tematy na forum, gdzie z podobnego powodu np. Kol. Janusz musiał szukać nowego samochodu.

To nie są przelewki i wyłącznie kwestie papierkowe lub mandatu, ale w razie jakiegoś wypadku, nie wypłacisz się do końca życia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam wątpić ,czy Kolega VRS posiada uprawnienia do prowadzenia pojazdów.....

Myślę że o moje uprawnienia nie musisz się martwić ;)

 

Próbowałem tylko jakoś sobie wytłumaczyć o co chodziło Karios'owi z tymi masami.

Ja wiem co mam wpisane w DR i tego się trzymam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW: zauważyłem ,że w przepisach ogólnych mówi się o: maksymalne masie ciągniętej określonej przez producenta, a w pozostałych przepisach już tylko o DMC, MW i MR.

Znowu niepotrzebny bałagan w definicjach.

 

 

Dokładnie ;/ kilka definicji kazdą można interpretować inaczej ;/ Są przepisy warunkowe, wazne i ważniejsze tylko nie ma tego jakoś jasno napisanego ;/ jak jeszcze dostaje kilka interpretacji to już się człowiek gubi ;(

 

No to jednak mam problem z ta przyczepką ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

byłem z takim zapytaniem nawet u dyrektora swego wydziału komunikacji i ten nawet pokazał mi nowy przepis ktory wręcz zabrania tykania DMC, raz nadany jest juz do konca. Mozemy tylko zmnijeszyn np mase własną (brak burt czy podłogi) , by zwiekszyć ładownośc, ale DMC całosciowe nie wolno dotykac ;/ 

masz wyjątkowy niefart do urzędasów.Może jednak czas samemu nadrobić zaległości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi nie mów że jednak da sie obniżyć DMC bo wtedy chyba wpadne w furie i sprawie "łomot" dyrektorowi i temu samemu diadnoście ktory też potwierdził mi że DMC nie wolno ruszać ;/ o to pytałem sie jakies 2 tygodnie temu ;/ 

 

Faktycznie mam cholerny niefart do osób mi dających rady ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi nie mów że jednak da sie obniżyć DMC bo wtedy chyba wpadne w furie i sprawie "łomot" dyrektorowi i temu samemu diadnoście ktory też potwierdził mi że DMC nie wolno ruszać ;/ o to pytałem sie jakies 2 tygodnie temu ;/ 

 

Faktycznie mam cholerny niefart do osób mi dających rady ;/ 

 

Wspominałem, że był niedawno podobny wątek.

Od tego posta się zaczęło, gdy zauważyłem dane DMC budki i holownika Kolegi Janwil.

Zadałem dla pewności jedno pytanie "Pytanie trochę z ciekawości: jaką DMC ma Twoja przyczepa ?"

http://forum.karawaning.pl/topic/15701-telewizor-provision-hd-problem-z-odbiorem/?p=341684

 

A tu masz finał:

http://forum.karawaning.pl/topic/15727-poszukiwania-holownika-1995-2000kg-dmc-janwil/

 

Poczytaj, pouczająca lektura.

 

Jak poszukasz wyszukiwarką, to znajdziesz tematy, w których jest o tym mowa i z tego, co pamiętam, opisane przykłady Kolegów, którzy to zrobili.

Faktem jest, ze może być różne podejście danego producenta, a od niego sprawę zaczynasz.

Były też przykłady podwyższenia DMC przyczepy i wzmianka o tym jest nawet w pokrewnym temacie.

 

http://forum.karawaning.pl/topic/14211-twoja-budka-waży-wiecej-niz-myslisz/?p=343932

 

P.S.

Tak w kwestii formalnej: jak uzupełnisz dane w profilu, to być może będzie łatwiej podpowiadać w przyszłości ;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samym producentem NIEWIADÓW jest ciężko ponieważ w 2004r firma upadła czy jakos tak a potem powstał Niewiadów ZOO, coś w tym stylu. Teraz raczej niema ma kto już wystawić korekty , nowy nie ingeruje w starego ;/ Po starym pozostało tylko archiwum ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samym producentem NIEWIADÓW jest ciężko ponieważ w 2004r firma upadła czy jakos tak a potem powstał Niewiadów ZOO, coś w tym stylu. Teraz raczej niema ma kto już wystawić korekty , nowy nie ingeruje w starego ;/ Po starym pozostało tylko archiwum ;/ 

... no to ból :hmm:

Jeśli nie można będzie zmienić DMC przyczepy, to masz trzy wyjścia:

przyczepa na działkę, jako stacjonarna

zmiana samochodu

zmiana przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepke kupiłem 2 miechy temu, jakies 3 tygodnie musiałem zmienić holownik bo staremu taka sympatyczna Pani zrobiła kuku na skrzyzowaniu i nie opłacało mi sie go juz naprawiać ;/ Nowy holownik duzo bardziej podoba mi sie niż przyczepka :) i jego zmieniać nie bede. Przyczepki na działke stawiac też nie bede to bo jest przyczepka towarowa 1500x3000 z plandeką. Jedyne sensowne rozwiązanie to inna przyczepka z DMC < 1300kg.

 

A już widziałem takie małe swiatełko w tunelu po rozmowie z ITD i diagnostą a tu jednak ciemnosc :D I sprowadziłi człowieka na ziemie :D ale moze i lepiej, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echh,

czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Najlepiej, ze zrozumieniem.

Karios - wyobrażam sobie minę policjanta, który zadzwonił po holownika, aby Twoją budkę odprowadził na parking policyjny, podczas gdy Ty tłumaczysz się, że panienka z okienka Ci pozwoliła ... :bzik:

 

Kwestia mas rzeczywistych to temat oddzielny. Przepis i zasadę stosuje się RÓWNIEŻ przy awaryjnym holowaniu pojazdu. Co zrobić, żeby polonezem holować drugiego poloneza? Wsadzić jednego pasażera więcej do holującego. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echh,

czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Najlepiej, ze zrozumieniem.

Karios - wyobrażam sobie minę policjanta, który zadzwonił po holownika, aby Twoją budkę odprowadził na parking policyjny, podczas gdy Ty tłumaczysz się, że panienka z okienka Ci pozwoliła ... :bzik:

 

Kwestia mas rzeczywistych to temat oddzielny. Przepis i zasadę stosuje się RÓWNIEŻ przy awaryjnym holowaniu pojazdu. Co zrobić, żeby polonezem holować drugiego poloneza? Wsadzić jednego pasażera więcej do holującego. :-)

 

Ja w kwestiach prawnych nie jestem orłem (nie moja dziedzina), podpiram sie opiniami innych i porównuje ich sposób rozumienia ze swym. Przy duzej ilości opini trzeba to gdzies sweryfikować. Niefart chciał że tak jak tu jeden z kolegów już stwierdził że mam niefart do urzędników którzy wychodzi z tego że jako osoby wydelegowane i teoretycznie posiadające fachową wiedze jej nie posiadają.

 

Mina gdy dzwoni po holownik ? ja poruszam sie po takich drogach gdzie dana przyczepy holuje recznie do byle kogo na podwórko i może mi ..... Towar na przyczepce jest taki ze moge go reczznie przenieść. Ale to nie jest rzecza ważna w naszej dyskusji i udawadnianie kto co może.

 

Po otrzymaniu informacji od tzw.pani z okienka weryfikuje je na forum zanim cokolwiek bede robił wiec raczej sposób podejscia prawidłowy. Juz na samym wstępie informowałem że takie mam opinie i co o tym myslicie. Ja nie upieram sie ze tak można tylko poddaje to do opiniowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wykonać kolejną rundę zapytań tym razem pisemnie. Posiadanie takich pism może pozytywnie skutkować przy kontroli na drodze lub późniejszym szukaniu wspólnika do płacenia kar. W latach 90-tych w WK UM urzędniczka przyjęła odemnie dokumenty do przerejestrowania samochodu i nie wydała mi zastępczego DR. Na moją uwagę na ten temat ( myślałem że zapomniała), odpowiedziała że " nie widzi problemu, po prostu nie będzie Pan jeżdził te 2 tygodnie". Oparło sie o kierownika WK i otrzymałem kawałek oddartej z zeszytu kartki na której odręcznie napisano " przyjęto DR do wymiany" i odciśnięto stempel WK UM czy jakiś tam.

Drugiego dnia trafiłem na kontrolę przeprowadzaną przez policjantów z innego miasta ( taka roszada aby ukrócić lokalne układy). Policjantowi o mało czapka nie spadła kiedy na żądanie okazania dokumentów wręczyłem mu wspomniany świstek. W pierwszym momencie zjeżył się myśląc że robię sobie z niego żarty, ale skórę uratowała mi ta pieczątka. Potem dowiedziałem się że lokalni policjanci tolerowali takie wyczyny tej Pani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.