Skocz do zawartości

Przygotowanie do zimy


xcwacek

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, mikin napisał:

Tutaj takie temperatury, że strach się bać, byliśmy niedawno we Francji i tam spokojnie 20 stopni. Chciałoby się znowu pojechać do ciepłego miejsca i przezimować, bo garaż mamy, ale trochę lichy 

Teraz wieczorem 17 więc co tam jakaś Francja z 20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

No ale teraz to już zimno, więc się wybieramy, jedziemy do Albanii. Na ile, to jeszcze nie wiem, najdłużej jak się da najlepiej. Mieliśmy trochę odpoczynku w domu i wystarczy. Przyczepa, póki co dobrze nam się sprawdza, to będzie nasza druga zima z nią (Burstner Fliper 460 TS), gwarancja z Ricar nam się powoli kończy, ale nie korzystaliśmy z niej wcale, bo nie było takiej potrzeby. Wyjeżdżamy już z dzieckiem, więc trzymajcie za nas kciuki, wszystkie miejsca, gdzie się zatrzymamy mamy obcykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2021 o 21:36, Maras napisał:

W przyczepie od dwóch tygodni nie włączyłem jeszcze ogrzewania

No tak dobrze to jeszcze nie ma - my od trzech dni stoimy u nas w porcie w Gdańsku, ale ogrzewanie cały czas chodzi - dziś nad ranem na pokładzie jachtu był już lód...

Przyciągnęliśmy do portu przyczepkę, bo po wyciągnięciu jachtu jest zdecydowanie lepiej w niej mieszkać na poziomie ziemi niż na czterech metrach nad ziemią - o bezpieczeństwie nie wspominam - chodzenie po drabinie osobie niepełnosprawnej jak moja Marzena nie jest bezpieczne.

A tak mamy fajny domek na poziomie ziemi...

Pojutrze wracamy do domu - zrzucamy z budki wodę i przygotowujemy ją do zimowego snu pod zimową kołderką...

 

 

IMG_0044.JPG

IMG_0056.JPG

Edytowane przez Bury Kocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

A jak się sprawdzają w praktyce pokrowce jak ten z postu jedną stronę wstecz.

W dniu 30.08.2021 o 11:46, OTTO1 napisał:

Chyba że ta opcja będzie lepsza.

https://www.olx.pl/d/oferta/pokrowiec-przyczepa-kempingowa-CID628-IDLcFRe.html

A pod przyczepę taśmy gumowe żeby nie ciągła wilgoci.

Z pozdrowieniami,

titto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się dzień przykrycia cepki za zimę a jeszcze tego nie robiłem. Pokrowiec mam już kupiony, dobrany do mojej przyczepki. Od dłuższego czasu rozmyślam co zrobić z antena, ponieważ jest ona dość wysoka około 20cm i zakończona niemal na ostro ?, wiec wiadomo że musze coś zrobić. Myślałem o nakryciu jak piszecie, ale 20cm to dość sporo i może mieć to negatywny wpływ na naciąg pokrowca. Wiec myślę o zdjęciu anteny. Co myślicie?

Czy ktoś z was ma taka antenę u siebie i jak obszedł ten problem?

Rura od komina może być całkowicie zatkana np. szmatą?

Zrzut ekranu (2 poprawiony).png

IMG_20211026_105055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RAD0 napisał:

myślę o zdjęciu anteny. Co myślicie?

też bym zdjął

Godzinę temu, RAD0 napisał:

Rura od komina może być całkowicie zatkana np. szmatą?

A będziesz używał komina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wodę spuściłem( Dziękuję @peja76za podpowiedź z tą rurką przelewową! )  ale jeszcze będę napełniał, bo sezonu nie zamykamy. Kupiłem tez w center-camp pokrowiec. Znów zastanawiam się czy odłączyć akumulator i wynieść go do ciepłego pomieszczenia na zimę. Pod pokporowcem i tak nie będzie się z solara ładował więc chyba to jedyne wyjście by mu nie szkodzić. No i ponieważ przyczepa stoi na betonie tez myślę, o podłożeniu jakiejś folii lub agrowłókniny( tak było po Burstnerem, który stał w Elcampie na trawiastym parkingu) , żeby nie ciągnęła wilgoci od gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pawel1966 napisał:

Ja już wodę spuściłem( Dziękuję @peja76za podpowiedź z tą rurką przelewową! )  ale jeszcze będę napełniał, bo sezonu nie zamykamy. Kupiłem tez w center-camp pokrowiec. Znów zastanawiam się czy odłączyć akumulator i wynieść go do ciepłego pomieszczenia na zimę. Pod pokporowcem i tak nie będzie się z solara ładował więc chyba to jedyne wyjście by mu nie szkodzić. No i ponieważ przyczepa stoi na betonie tez myślę, o podłożeniu jakiejś folii lub agrowłókniny( tak było po Burstnerem, który stał w Elcampie na trawiastym parkingu) , żeby nie ciągnęła wilgoci od gruntu.

Moim zdaniem beton wystarczy, zwłaszcza  jeżeli będzie przewiew pod przyczepa.

Edytowane przez w79 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.