Skocz do zawartości

Przygotowanie do zimy


xcwacek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

1 godzinę temu, OTTO1 napisał:

Ale jeśli beton wystaje poza obrys przyczepy to w czasie deszczu woda będzie się zbierać pod przyczepą i tworzyć kałuże, które będą odparowywać w stronę podłogi.

Najlepiej likwidować wszystkie kałuże w promieniu 100 metrów od przyczepy - ustawowo :laugh:.
Moi drodzy nie popadajcie w jakieś chore paranoje. Ma pod przyczepą być po prostu przewiew, dlatego jak ktoś zostawiał na dłużej przyczepę na "zielonym" to dawał geowłókninę żeby nie kosić (moim zdaniem i tak przerost formy nad treścią - skosić zieleń przed wstawieniem przyczepy wystarczy, później po miesiącu i tak w  tym miejscu już niechętnie cokolwiek będzie rosło).

Foli na pewno bym nie dawał - tylko zgnilizna i smród pod nią się robi, a poza tym nie po to do diesla leje g00wniany mocznik, żeby tak z foliami szaleć. Folia nie jest eko :], i takich działań tu na forum nie wspieramy :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2021 o 08:41, Tomii napisał:

Ma pod przyczepą być po prostu przewiew, dlatego jak ktoś zostawiał na dłużej przyczepę na "zielonym" to dawał geowłókninę żeby nie kosić (moim zdaniem i tak przerost formy nad treścią - skosić zieleń przed wstawieniem przyczepy wystarczy, później po miesiącu i tak w  tym miejscu już niechętnie cokolwiek będzie rosło).

nie do końca się z Tobą zgodzę jesli chodzi o parkowanie przyczepy na trawie. Moja stała w Elcampie a ta firma jest tuż przy Wiśle za wałem. Wilgoć na trawie była tam straszna, właściwie wszystko było rano i wieczorem oblepione rosą. Podłozyliśmy agrowłóknię, która przepuszcza wilgoć i nie tworzy się pod nią żadna pleśń, trawa też nie doznała szkody, gdy na wiosnę usunęliśmy włókninę. odrosła momentalnie. Jesli chodzi o folę to nie mam na myśli czarne folii budowlanej tylko paroprzepuszczalną, a to tez nie powoduje powstawania grzyba i przepuszcza wilgoć w kontrolowany sposób. Więc jak kto dba tak ma. Moim zdaniem  żadna przesada i nie wiem co Ty promujesz   ale wydaje mi sie, że jak ktoś trzyma swoją przyczepę na podwórku, na trawniku ( nie myślę o betonie czy asflacie na parkingu) to na pewno takie zabepieszczenie spodu przyczepy przed wilgocią, przy zapewnieniu przewiewu jeszcze żadnej na złe nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiacie krzesła typu Dukdalff na zimie w budzie ? Zastanawiam się jak materiały z których sa zrobione mogą reagować na niskie temperatury. Co roku wsadzam je na strych, ale teraz mi eis nie chce;)

Zostawiacie krzesła typu Dukdalff na zimie w budzie ? Zastanawiam się jak materiały z których sa zrobione mogą reagować na niskie temperatury. Co roku wsadzam je na strych, ale teraz mi eis nie chce;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, w79 napisał:

Zostawiacie krzesła typu Dukdalff na zimie w budzie ? Zastanawiam się jak materiały z których sa zrobione mogą reagować na niskie temperatury. Co roku wsadzam je na strych, ale teraz mi eis nie chce;)

Zostawiacie krzesła typu Dukdalff na zimie w budzie ? Zastanawiam się jak materiały z których sa zrobione mogą reagować na niskie temperatury. Co roku wsadzam je na strych, ale teraz mi eis nie chce;)

U mnie cały rok leżą w przyczepie. Zimą zdarzało mi się z nich korzystać w minusowych temperaturach. Nic złego się nie dzieje. Krzesła mam jakieś 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, OTTO1 napisał:

Słońce ślepi i marszczy czoło ?

Aaa, ok. Jestem w trakcie zakupu pokrowca, i chciałbym tego uniknąć, ale jak wyjdzie - zobaczymy. Pochwalę się, ale jak na razie korci mnie żeby jeszcze ostatni raz wyskoczyć na Alexę. Pościele itp. jeszcze czekają w przyczepie. 

Planujesz jakiś pochłaniacz wilgoci? Ja na razie mam 0,5kg, ale docelowo jak przyjdzie pokrowiec to prawdopodobnie wstawie jeszcze drugi taki.

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wietrze to może przytrzeć pokrowiec.

Pierwszy raz zakładałem bo to nowy nabytek wraz z budką, nie wiedziałem jak wyjdzie.

Owinę w połowie wysokości całą przyczepę pasem parcianym i  uchwycę ten naddatek.

@Piotrekm13

Najtaniej to wychodzi żel krzemionkowy.

Ale nie widzę powodu, 10 lat poprzednią przeczepę przykrywałem plendaką i nic się nie działo.

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, OTTO1 napisał:

Najtaniej to wychodzi żel krzemionkowy.

Chyba dokładnie to mam, choć nie jestem pewien. Jakieś drobne granulki w saszetce, i do tego plastikowy pojemnik.

20 minut temu, OTTO1 napisał:

Ale nie widzę powodu, 10 lat poprzednią przeczepę przykrywałem plendaką i nic się nie działo.

Wolę dmuchać na zimne. Mieszkam kilka kilometrów od zatoki, więc tu powietrze jest przeważnie wilgotne, nawet latem.

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.