Skocz do zawartości

Przygotowanie do zimy


xcwacek

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, konrad_b napisał:

To ja tylko przypomnę o zabraniu wszystkiego co jadalne (herbata, przyprawy, olej itd)

Czworonożni z długimi ogonkami szukają takich przysmaków i potem jest problem

Bardzo trafna uwaga :ok: 

Ale jak widać na kempingach zwłaszcza w majówkowy weekend to wiele osób sprzątanie po ubiegłym sezonie wykonuje w maju. Pranie pokrowców ,firanek a nawet wykładzin !!! żenada.

 

A po wysprzątaniu wszystkiego ( najlepiej w domu :) ) warto jeszcze sprawdzić czy kratki wentylacyjne w podłodze są całe aby nam gryzonie nie weszły. Czasami jest metalowa siatka ( +) a czasami jest plastykowa (-) obudowa. Kominek też warto czymś owinąć na czas zimowego postoju.

Było wyżej o lodówkach ,drzwiczki mają być otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

29 minut temu, danielpoz napisał:

Ja w ramach przygotowań mam od miesiąca włączoną lodówkę z pełną zawartością ? 

 

 

Taki to pożyje :ok:    Nie zapomnij o sprawdzeniu terminu przydatności do spożycia* :)  

* nie dotyczy % w szklanych opakowaniach :yay: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Maras napisał:

Taki to pożyje :ok:    Nie zapomnij o sprawdzeniu terminu przydatności do spożycia* :)  

* nie dotyczy % w szklanych opakowaniach :yay: 

Co tydzień nowy towar wkładany?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Benior napisał:

Czy aku koniecznie trzeba wyjmować na zimę jeśli przyczepa będzie stale podłączona do prądu i aku będzie doładowywany.

Czy po zaniku zasilania i ponownego zasilania ,ładowarka automatycznie załączy proces ładowania ?

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Kupiłem kilka dni temu przyczepę. Przygotowuję ją do zimy. Będzie stała na dworze ale zamierzam kupić pokrowiec. Ma zamontowane w bakiście trochę osprzętu. Mogę zostawić go na zimę? Trochę się obawiam wilgoci i mrozów. Czy nic się nie stanie. Jestem laikiem w tych sprawach.

 I drugie pytanie. Mam zamontowane akumulatory. Chyba żelowe. Czy mogę je zostawić w przyczepie? Czy lepiej odłączyć? czy wyjąć?

pozdrawiam agentAK

IMG_20201111_092712.jpg

IMG_20201111_093056.jpg

IMG_20201111_093117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osprzęt spokojnie możesz zostawić. Co do akumulatorów żelowych zdania są podzielone. Większość twierdzi żeby wyciągać (sam tak robiłem do tej pory). W tym roku zmieniłem przyczepę i od dealera usłyszałem żeby nie wyciągać, ale ładować. Podobnej treści stanowiska przedstawiła część użytkowników tego forum:))) 

Pod moverem masz miejsce na butle??? Wydaje mi się że trzymanie elektryki w bakiście z butla to nie jest najlepsze miejsce.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, w79 napisał:

Pod moverem masz miejsce na butle??? Wydaje mi się że trzymanie elektryki w bakiście z butla to nie jest najlepsze miejsce.... 

Dokładnie. Zimowy czas poświęciłbym na przeniesienie tego osprzętu do wnętrza przyczepy. Na pewno będzie bezpieczniej w związku z sąsiedztwem gazu, a i sprzęt będzie miał lepsze warunki do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Proponuję zaglądnąć na dachy przyczep. Po dwóch dniach opadów w Małopolsce zgarnąłem jakieś 40cm śniegu z dachu. Nie wiem ile to ważyło, ale obstawiam że kilkaset kilo na powierzchni jakiś 15m.Moze jestem przeczulony, ale z dnia na dzień ten śnieg będzie coraz to cięższy... Świeży łatwiej usunąć, niż zlodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, w79 napisał:

Proponuję zaglądnąć na dachy przyczep. Po dwóch dniach opadów w Małopolsce zgarnąłem jakieś 40cm śniegu z dachu. Nie wiem ile to ważyło, ale obstawiam że kilkaset kilo na powierzchni jakiś 15m.Moze jestem przeczulony, ale z dnia na dzień ten śnieg będzie coraz to cięższy... Świeży łatwiej usunąć, niż zlodzony.

Patrzyłem na dach przyczepy za Twoją radą ...ale tam bez śniegu i suchutko bo stoi pod wiatą :) Za to dach wiaty którą zrobilem we wrzesniu ub roku przechodzi test obciążenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W związku z nieciekawym widokiem za oknami zacząłem się zastanawiać nad zimowaniem budy.

Mam wstępnie upatrzony pokrowiec w pewnym serwisie na "A". Taki dość dopasowany, i co ważne z klapą na drzwiach, pozwalającą dostać się do środka.

Dylemat ma natomiast z anteną. Demontować ją, żeby nie podarła mi pokrowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.