Skocz do zawartości

zbiornik szarej wody


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć .
Wg mnie w celu takiego pytania raczej wskazany byłby nowy watek - myślę że szybciej uzyskałbyś pomoc. 
Wskazane tez byłoby podanie coś więcej czego oczekujesz od tego zbiornika, jak dużą ilość osób ma obsłużyć, jaka pojemność Cie interesuje itp.
Ten watek jest dość znany i ostatnio dość długo traktuje o zbiornikach montowanych na podwoziu przyczepy ale spoko prawem Świeżaka jest troche błądzic a Twoje pytanie jest niewątpliwie zgodne z tematem wątku -  z czasem zapewne  bardziej ogarniesz strukturę forum  :) 

Zbiorników od czorta znajdziesz na OLX, sprzedajemy czy Alledrogo - zarówno nowych jak i używek
Przy tak długim postoju poszukałbym możliwości podłączenia sie do kanalizacji o ile takowa istnieje na tym polu.

Mój typ to nie beczka a ten podłużny z prawej na zdjęciu na Olx  https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-na-wode-aquaroll-kamper-pzyczepa-kempingowa-kemping-jacht-CID767-IDDPrqc.html#5d0177c9fd  -  Dość spora pojemność, dość dobra jazda, dość wygodny spust, dość trwałe wykonanie
Przy szarej nie szedłbym w nowy - dobra używka wg mnie nie jest tu niczym złym - koszt sensownej używki oscyluje ok 200-250zł jesli mówić o zbiornikach o pojemnosci ok 30-40l - maluchy 15-20l kupisz nawet od 100-150zł w sensownej używce

Alternatywa - wózeczek lekki jak magazynowy  i kanister 25-30l za 5zł  - tyle że to będzie nieco nie fajnie włożyć pod bude może nawet nie wejść - ja tak miałem przez lata na 2 osoby buda była bez prysznica - jak stałem tak że nie wszedł to stawiałem  przy samej budzie 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
2 minuty temu, Malinki napisał:

Podaj cenę, wymiary, gdzie można zakupić?

Wygląda OK

https://allegro.pl/oferta/webasto-zbiornik-zbiorniczek-paliwa-ogrzewania-60l-8726987175

60l

Edytowane przez mktr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten zbiornik ma wady: nie posiada odpowiedniej wielkości otworu rewizyjnego, a jego spust nie pozwala usunąć całej zawartości (tu może pozostać ok. 10 l, tak przynajmniej sugeruje zdjęcie). Oczywiście można kombinować z jego ustawieniem, pochyleniem, a nawet przerobić coś, aby był otwór rewizyjny, ale mam wątpliwości, czy warto się w to wszystko bawić :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł z adaptacją tego zbiornika na szarówkę. Kształt , przetłoczenia i przeznaczenie do paliwa wskazują na solidny wyrób za symboliczną kasę. Zbiornik jak się domyślam wykonany jest z PP lub PE , ( warto jeszcze sprawdzić u sprzedawcy) oba materiały doskonale się spawają, dlatego drobną niedogodność związaną ze źle umieszczonym odpływem łatwo można skorygować a nawet dodać rewizje jak komuś na niej zależy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wasze opinie. Pytałem bo chciałem się upewnić że nie pominąłem jakiej ważnej kwestii zastanawiając się zakupem.
Oczywiście kwestie podłączeń są dla mnie oczywistymi trudnościami ale niezbyt wielkimi, a koszt versus pojemność - symboliczny.
Być może ten otwór zostanie dolotem bo do tego został stworzony, a spust zrobię osobno...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...walcz o każde 5cm wystawania zbiornika...u mnie ok. 1 cm zawadza o kostkę na mocno garbatych podjazdach posesyjnych, a jak wpadłem w koleinę nad jeziorem to odkręcałem i prostowałem stelaż zbiornika, a wcale nie jest specjalnie nisko zamontowany. Jak nie jeździsz w terenie to może wystarczy Ci prześwit 12-15cm (tak mają samochody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
4 minuty temu, DarekSłupsk napisał:

Miałem dodać opinię jak dojdzie mi ten zbiornik do wykorzystania na szarą wodę. Moim zdaniem jest dobrze wykonany. 

Screenshot_2021-04-19-21-45-17-068_pl.allegro.jpg

Cena rewelacyjna :ok:

Teraz szybki montaż na taśmy kominowe do mocowania masztu antenowego i w drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.04.2021 o 19:09, DarekSłupsk napisał:

Miałem dodać opinię jak dojdzie mi ten zbiornik do wykorzystania na szarą wodę. Moim zdaniem jest dobrze wykonany. 

Dopiero znalazłem ten wpis.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nadszedł czas na wykonanie zbiornika na brudną wodę z rury kanalizacyjnej,. Ponieważ będę korzystał tylko na parkingach przelotowych to pojemność jest mała ,o.k. 15l. Można zwiększyć przez zastosowanie rury o większej średnicy lub podwójną. Ja wykorzystałem 110 bo fajnie mieści się w ramie. Koszt o.k. 90 zł. Troszeczkę zdjęc. Jeżeli ktoś jest zaiteresowany i ma wątpliwości chętnie pomogę. Zbiornik sprawdzony na dwóch wyjazdach dla mnie idealny.

PHOTO_20210713_101600.jpg

PHOTO_20210714_075426.jpg

PHOTO_20210714_084239.jpg

PHOTO_20210714_112559.jpg

PHOTO_20210714_112650.jpg

PHOTO_20210714_112722.jpg

PHOTO_20210714_113617.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla małej ilości wody patent ok
Konstrukcyjnie ok ale tylko w założeniu że spuszczać wężem dodatkowym nasadzanym na króciec spustowy inaczej poleci po nogach - zawór jest dość głęboko dla otwarcia spustu będzie wymuszał stawanie blisko króćca spustowego
Jeśli spuszczać bezpośrednio króćcem to prosiłoby się rozwiązać to trochę inaczej odchodząc króćcem spustowym dalej od zaworu lub na wypasie zastosować elektrozawór :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.