Skocz do zawartości

zbiornik szarej wody


kit

Rekomendowane odpowiedzi

...rewela..dzięki Waszemu/naszemu forum robię zbiornik szarej wody...(akurat miałem zbyteczną kastrę ok. 30l  (to była wanna z Niewiadówki), blachę ocynk z dachu ganku, profil mocujący (to wymieniałem belki na rowery kiedyś w fordzie)  i mam spawarkę...trochę oczy naświetlone ale lada tydzień będzie wygoda...

ps. podkładałem wiaderko kilka lat (ale teraz mam 3 wyloty)...dla minie taki zbiornik to drugi wynalazek po kole....rewela

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zrobiłem, jeszcze nie testowałem...mniej z tym roboty niż myślałem. Pewnie mogę już 3 dni stać pod pałacem kultury i kropli nie uronię...i o to chodzi żeby w centrum miasta nie być wiaderko/ograniczony. 

ps. mam dwie kasety 12l.  do kibelka - to 3 dni

30l wody - to 3 dni

zbiornik szarej ok. 35 - to 3 dni

aku 60ah - to 3 dni.

TO DAJE WECKENDY BEZOBSŁUGOWE i takie swobodne wyjazdy cieszą.

 

IMG_20190429_200129.jpg

IMG_20190503_065111.jpg

IMG_20190506_134709.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Też połączyłam wszystkie spusty wody w jeden, chce zrobić sanki do zbiornika na brudną wodę i do zbiornika wc żeby nie nosić, będę wklejał foty, ale mam już 1 problem brak nakrętki do wody szarej czy idzie dokupić taki, czy moze z czegoś pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Strasznie to tandetne wykonania są, wiem, że ma być tanio, ale są ładne duże i niskie zbiorniki w sklepach kamperowych wraz ze specjalnymi dziurkowanymi taśmami do przymocowania. A kolego Clands, jak chcesz usunąć resztę szarej wody ze zwisających tworzących kolanka w dół rurek na zimę ??? No można przedmuchać jakimiś przystosowanymi do otworów zlewu i brodzika, lecz czy wszystko wyleci i nie porozrywa w zimę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć Forumowiczom! To mój pierwszy mój wpis tutaj i trochę wstyd że dopiero dzisiaj trafiłem na tak prężne forum :)

Przez ostatni rok budowaliśmy kampera z żoną, a od jakiegoś czasu na blogu opisuje nasze doświadczenia związane z przebudową.

Między innymi o zbiornikach napisałem we wpisie nt. instalacji wodnej, zapraszam Was do przeczytania - dajcie znać co sądzicie, czy jest przydany, czy macie jakieś uwagi?

http://vandalvan.com/index.php/2019/12/12/instalacja-wodna-w-kamperze/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2019 o 21:03, clands napisał:

 

IMG_20190429_200129.jpg

IMG_20190503_065111.jpg

IMG_20190506_134709.jpg

Tak się zastanawiam co odpierdzielasz z tą szarą woda. Kup oryginalny zbiornik. No proszę cię kasta budowlana podwieszana pod budą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, jestem tu nowy i nie będę się wymądrzał. Kupiłem przyczepę i po doświadczeniach z jazdy kamperem postanowiłem zamontować zbiornik szarej wody.

Ponieważ z rodziną (2+3) planujemy wypady łikendowe oraz "objazdówki" z noclegami "na dziko" uważam, że taki zbiornik to konieczność do niezależnego biwakowania.

Moje założenia:

1. Pojemność min 100l

2. Podłączenie na rurach kanalizacyjnych fi 40 (oryginalnie mam fi 28)

3. Wskaźnik napełnienia

4. Dwa sposoby zrzutu; zasuwa sterowana z pilota na środku przyczepy - możliwość szybkiego opróżnienia np na MOP-ie, oraz wyprowadzenie na bok z zaworem kulowym do zlewania do zbiornika przenośnego.

5. Mocowanie z wykorzystaniem oryginalnych elementów konstrukcyjnych przyczepy (bez ingerencji w podłogę lub ramę)

6. Zbiornik z dużym otworem rewizyjnym od dołu w celu ew. czyszczenia.

7. Całość instalacji nie może wystawać poza najniższy punkt zawieszenia; w moim przypadku jest to belka mocowania moovera.

8. Mocowanie blisko osi przyczepy w celu uzyskania właściwego środka ciężkości.

9. Możliwość swobodnego pokonania niewielkich odległości z częściowo lub w pełni zalanym zbiornikiem.

 

Po przeczytaniu forum zastanawiam się na montażem syfonu ale zostawię to na później. Wyjdzie w praniu czy będzie konieczny.

Jeżeli ktoś ma jakieś spostrzeżenia i sugestie które jeszcze powinienem uwzględnić to bardzo proszę o podpowiedź.

P.S. Dziękuję koledze KIT za linka do tematu ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tmaxxxx14 napisał:

 

Moje założenia:

1. Pojemność min 100l

2. Podłączenie na rurach kanalizacyjnych fi 40 (oryginalnie mam fi 28)

3. Wskaźnik napełnienia

4. Dwa sposoby zrzutu; zasuwa sterowana z pilota na środku przyczepy - możliwość szybkiego opróżnienia np na MOP-ie, oraz wyprowadzenie na bok z zaworem kulowym do zlewania do zbiornika przenośnego.

5. Mocowanie z wykorzystaniem oryginalnych elementów konstrukcyjnych przyczepy (bez ingerencji w podłogę lub ramę)

6. Zbiornik z dużym otworem rewizyjnym od dołu w celu ew. czyszczenia.

7. Całość instalacji nie może wystawać poza najniższy punkt zawieszenia; w moim przypadku jest to belka mocowania moovera.

8. Mocowanie blisko osi przyczepy w celu uzyskania właściwego środka ciężkości.

9. Możliwość swobodnego pokonania niewielkich odległości z częściowo lub w pełni zalanym zbiornikiem.

 

Po przeczytaniu forum zastanawiam się na montażem syfonu ale zostawię to na później. Wyjdzie w praniu czy będzie konieczny.

 

 

U mnie jest:

1  -   60 + 70 l.

2   -  połączenia fi 28

3  -  jest

4  -  zawór kilowy  2 cale  +  pompa wody z pralki ( odpompowanie na odległość,  czas około 2 min )

5  -  mocowanie do podłogi  ( w poprzedniej cepce do ramy - 200 l )

6  -  jest

7  -  jest

8  -  jest

9  -  jest

10  -  syfony są

Obydwa zbiorniki  z tworzywa - kupne.  Poprzedni duży był stalowy.  Gdybym jeszcze raz montował wykonałbym pojedynczy zbiornik z PE  o podobnej pojemności spawany na zamówienie, oparty na ramie i mocowany do podłogi.

4 godziny temu, tmaxxxx14 napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

... oparty na ramie i mocowany do podłogi.

 

A możesz opisać/zrobić zdjęcia jak to jest zamocowane? Już miałem kupować to https://allegro.pl/oferta/zbiornik-na-wode-fiamma-70l-7519283391?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

ale obejrzałem spód przyczepy i mam tyle przewodów, rur, rurek że nie za bardzo mam jak go zamocować.

 

Mam nadzieję że autor wątku nie ma nic przeciwko że tak się podłączyłem, bo jestem żywo zainteresowany

 

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, miloszb napisał:

 

 

 

 

 

A możesz opisać/zrobić zdjęcia jak to jest zamocowane? Już miałem kupować to https://allegro.pl/oferta/zbiornik-na-wode-fiamma-70l-7519283391?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

ale obejrzałem spód przyczepy i mam tyle przewodów, rur, rurek że nie za bardzo mam jak go zamocować.

 

Mam nadzieję że autor wątku nie ma nic przeciwko że tak się podłączyłem, bo jestem żywo zainteresowany emoji16.png

 

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ja dokładnie te same mam zamiar zamontować. Zamiast jednego dużego 120l założę dwa mniejsze po 70 litrów. Rozmieszczenie masy będzie lepsze. Kupiłem do nich opaski mocujące. Jutro dołączę zdjęcia jak to zamontowałem. W mojej przyczepie (HOBBY 545 KMF) podłoga jest dość "łatwa" jedyne przeróbki to rurki kanalizacyjne które i tak muszę zmienić oraz jeden przewód gazowy do piecyka. Zbiorniki mają dobry dostęp przez duży otwór - korek oraz bardzo dobre otwory na rurę fi40 którymi można je połączyć równolegle.

miloszb - oczywiście nie mam nic przeciwko  :)

Edytowane przez tmaxxxx14 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zbiornik jest do  D......          Trzeba szukać niskich - mają być takie jak wysoka rama - około 17 cm. Można takie kupić. Zamawiałem w Center Campie Bieruń.

Ten który podaliście mam zamontowany w środku jako uzupełnienie oryginalnego zbiornika wody pitnej ( ma chyba ze 30 cm wysokości ). Jak go zamontujesz pod podłogą to urwiesz przy pierwszym wyjeżdzie.

Zdjęcia gdzieś mam - poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.