Skocz do zawartości

zbiornik szarej wody


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Po ściągnięciu węża woda leci do zbiornika ponieważ zostawiłem kawałek rury na którą nasadza się wąż z końcówką (uszczelka). Zawór bliżej aby można swobodnie otworzyć bez sięgania głębiej. Co do zaworu elektromagnetycznego to nie jest mi potrzebny ponieważ żadko korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
6 godzin temu, jacek00 napisał:

Pewnie odprowadzenie szarej wody wprost do kratki ściekowej. 

Ostatnio kiepsko mi idzie zadawanie pytań ?

Chciałem się dowiedzieć o rodzaj węża a nie funkcję 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to coś w tym stylu ale z tel to ja ślepy jestem default_smile.png

https://allegro.pl/oferta/waz-ssawny-pcv-do-wody-pompy-fi-25mm-zbrojony-10597168016

 

szarą mam w puszce z tego ale sa i tańsze i różne średnice fajne to jest i 3xtansze niż w sklepach kempingowych bo dla rolnika a nie for camper default_smile.png

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Wydaje mi sie ze to coś w tym stylu ale z tel to ja ślepy jestem default_smile.png

https://allegro.pl/oferta/waz-ssawny-pcv-do-wody-pompy-fi-25mm-zbrojony-10597168016

 

szarą mam w puszce z tego ale sa i tańsze i różne średnice fajne to jest i 3xtansze niż w sklepach kempingowych bo dla rolnika a nie for camper default_smile.png

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

Oglądałem to ale trochę ciężkie i sztywne. U kolegi w garażu znalazłem peszel elektryczny fi25 ale nie taki jak w większości sklepów tylko bardziej elastyczny i gładki od wewnątrz no i dużo lżejszy niż wąż ssawny. Niestety kolega nie pamięta skąd go ma... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to o co pytasz to zwie sie rura spiralna GUS  - To jest peszel do prowadzenia po zewnątrz np konstrukcji maszyn  ma spirale wzmacniająca i gładki środek, ma możliwość do zakończenia dławicami kablowymi i rzeczywiście można go ostro giąć - producent deklaruje że minimalny promień gięcia to średnica peszla  - też się nad nim zastanawiałem ale mi do szarej GUS nie pasił bo inny typoszereg średnic niż króćce  syfonów brodzika i umywalki - nie znalazłem fi  wewn 19 i 25  jak dla mnie nie potrzebowałem też  takiej elastyczności ani ostrych gięć a te co wcześniej pisałem  węże były zgodne średnicami i tańsze więc łykłem - nie śą takie twarde. tyle że ja robiłem kawałki brodzik/umywalka  baniak i zlew baniak - możne i faktycznie żeby większy kłąb jak odpływ z 10m  ciasno zwinąć i upchnąc w bakistę to trochę ból
Na odpływ GUS powinien  spasić  bo jest fi wewn 32 - a jak nie to coś pokombinujesz  32 to zwykła kanaliza umywalkowa domowa, spust masz pewnie gilotynę Dn50 - to spoko jest guma redukcyjna albo kształtka 50/32 w każdym bud-markecie :)  Jak masz gilotynę większa to szukaj redukcji w ogrodnictwie, basenach, oczkach, karpiach koi itp - tam   gdzie maja kształtki do wklejania 
Gilotyna for camper 200 u karpi kupiłem za 100 - z Valtery - trza się nie dać łupić  :) na marginesie drugie fajne źródło rożnych gratów choć bardziej pod kampera niż bude to for traktor  - nagrzewnica wodna z nadmuchem  for camper cena takiej np Arizony kosmos bardzo podobna TENERE Sirocco for traktor 400zł :) 

Z tej parafii są jeszcze peszle KRK tu jest  fi 25 ale one nie sa gładkie w środku

looknij: https://allegro.pl/kategoria/elektryka-i-akcesoria-peszle-302402?string=rura spiralna&order=p

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention]ZdzislawW [/mention] a jak rozwiązałeś odpowietrzenie i czy zbiornik jest przelewowy tzn jak się napełni to dalej odprowadza na zewnątrz czy już nie odbiera?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornika komorowy 60L. 

Fraza do szukania na allegro "Zbiornika paliwa Webasto"

Reszta w Obi na działach hydraulika i ogród.

Koszty okolo 200zł wszystko , wykonanie we własnym zakresie.

Test na wypadzie weekendowym pokazał wady.

1.Węże odpływowe nie mogą mieć pod górkę w żadnym miejscu.

2.Musi być odpowietrzenie żeby woda z prysznica odpływała szybciej. Dołożyłem ten przeroczysty wężyk i jest ok.

3.Kranik ma małą przepustowości więc zrzut trwa dłużej. Nie zmieniam tego, robię kawkę i czekam az spłynie. Mi sie nigdzie nigdy nie spieszy.

 

 

IMG_20210702_173702.jpg

IMG_20210702_151223.jpg

IMG_20210814_111148.jpg

IMG_20210702_160228.jpg

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie[mention=19958]filipert[/mention] kombinował juz dawno z tym baniakiem jest o tym dyskusja na forum default_wink.png

Baniak jest ok cena i fajny do podwieszenia ma jedna wadę to bak paliwowy z waskim wlewem i brak otwou rewizyjnego ktory umożliwia wstawienie kroćcow skrecanych a z klejeniem plastikow różnie bywa nawet nie od razu a po czasie

Z drugiej strony nie ma tu tez co tragizowac w końcu to szara i brak cisnienia default_smile.png

Wezyk widze tez nie z karawaningowej parafii - oczko wodne pewnie - brawo Ty tak trzymac kombinować i nie dawac sie łupić

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,że z opóźnieniem odpowiadam:

1. Wąż kupiony w Castoramie - odprowadzenie , doprowadzenie wody do basenów

2. Odpowietrzenie zrobiony otworek na górze rury i wklejony wężyk fi 6  po napełnieniu leci nim woda czyli służy jako przelew.

3. Jest to wąż do kratki kanalizacyjnej.

Edytowane przez ZdzislawW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

Zbiornika komorowy 60L. 

Fraza do szukania na allegro "Zbiornika paliwa Webasto"

Reszta w Obi na działach hydraulika i ogród.

Koszty okolo 200zł wszystko , wykonanie we własnym zakresie.

Test na wypadzie weekendowym pokazał wady.

1.Węże odpływowe nie mogą mieć pod górkę w żadnym miejscu.

2.Musi być odpowietrzenie żeby woda z prysznica odpływała szybciej. Dołożyłem ten przeroczysty wężyk i jest ok.

3.Kranik ma małą przepustowości więc zrzut trwa dłużej. Nie zmieniam tego, robię kawkę i czekam az spłynie. Mi sie nigdzie nigdy nie spieszy.

 

 

IMG_20210702_173702.jpg

IMG_20210702_151223.jpg

IMG_20210814_111148.jpg

IMG_20210702_160228.jpg

Kolego mała rada, rury do zbiornika osadzaj na gumowych redukcjach bo klejone po pewnym czasie puszczają.  Miałem tak w poprzedniej przyczepi i zmieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ZdzislawW napisał:

Kolego mała rada, rury do zbiornika osadzaj na gumowych redukcjach bo klejone po pewnym czasie puszczają.  Miałem tak w poprzedniej przyczepi i zmieniałem.

One sa wkręcone w zbiornik i dodatkowo uczelnione sika UV

Ale po urlopie usunę króćce i zrobię inaczej. Bo po za tym ze może sie rozczelnić to one utrudniają przepływ ponieważ są mniejszej średnicy. 

Ogólnie moja przyczepka to poligon doświadczalny prawie we wszystkim co w niej zrobiłem. Bo robie według własnych pomysłów , nie szablonowo i nie zawsze według sztuki karawaningowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DarekSłupsk napisał:

One sa wkręcone w zbiornik i dodatkowo uczelnione sika UV

Nie bardzo rozumiem po co na podwoziu UV ale to nie zaszkodzi :) 
Darku Sika to bardzo szerokie pojecie  od konstrukcyjnych  552, 292, 252 poprzez klejo uzczelniacz 221 aż do bytylu 710 i wiele wiele innych - - sugerowałbym podawanie symbolu

 

2 godziny temu, ZdzislawW napisał:

Jeżeli masz rury około 32  to tylko gumowe redukcje wtedy rury pracują niezależnie i nic się nie będzie działo- sprawdzone.

Karbowany spiralny tez ok pracuje klejony czy na króćcu  po to jest karbowany musi mieć tylko zapas długosci. Ale ja własnie będę robił tak jak piszesz guma redukcyjna z budmarketu 32/25 w nia kawałek rurki fi 25 i na rurkę spiralny przewód   a jak juz mnie totalnie najdzie to wrzucę  na tokarkę a nie będę płacił 2 dychy za byle sztuca  i zatocze jej jeszcze karby ale to przerost formy nad treścia tu nie ma ciśnienia i ściągać może tylko za mała długość  - tez sprawdzone i ok :)  raczej muszę dać rurkę bo mam fi wewn 25 a fi zewn 29 rury spiralnej   jakbym miał zewn 25-26 pchałbym na wprost przez gumę i nie wnikał ale w sumie zrobię taka przymiarkę na ciasno  bez rurki choc 4mm to dość dużo na uciśnięcie tej gumy ale jak to mawiaja jak sie popieści to może się zmieści :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.