Skocz do zawartości

zbiornik szarej wody


kit

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, smok_wawelski napisał:

 

Karbowany spiralny tez ok pracuje klejony czy na króćcu  po to jest karbowany musi mieć tylko zapas długosci. Ale ja własnie będę robił tak jak piszesz guma redukcyjna z budmarketu 32/25 w nia kawałek rurki fi 25 i na rurkę spiralny przewód   a jak juz mnie totalnie najdzie to wrzucę  na tokarkę a nie będę płacił 2 dychy za byle sztuca  i zatocze jej jeszcze karby ale to przerost formy nad treścia tu nie ma ciśnienia i ściągać może tylko za mała długość  - tez sprawdzone i ok :)  raczej muszę dać rurkę bo mam fi wewn 25 a fi zewn 29 rury spiralnej   jakbym miał zewn 25-26 pchałbym na wprost przez gumę i nie wnikał ale w sumie zrobię taka przymiarkę na ciasno  bez rurki choc 4mm to dość dużo na uciśnięcie tej gumy ale jak to mawiaja jak sie popieści to może się zmieści :) 

U mnie są rury odprowadzające z pcv więc do gumowych redukcji o.k. natomiast wyjście zrobiłem z rur i zaworu  zgrzewalnych. Na końcu rurka fi 32 z kielichem. Wsuwam jedno w drugie i mam podłączenie. Szybko szczelnie. Co do zmniejszenia średnicy rozważ rury zgrzewalne ,mają bardzo grube ścianki można przetoczyć o te 4 mm.(dotyczy podłączenia węża.)Do zbiornika też redukcja.

Edytowane przez ZdzislawW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPRAWDZAJCIE  POŁĄCZENIA !!!!

Dzisiaj rano na campingu 23 - Bąków najadłem się wstydu.  Mam 2 zbiorniki szarej wody pod podłogą połączone karbowaną rurą. I ta rura pękła. Jeszcze wczoraj gdy byłem na campie prowadzonym przez Holendra wszystko było OK, spuszczałem wodę pompką. Dziś rano po kąpieli kałuża pod przyczepą.  Dwoje sąsiadów zwróciło mi uwagę, że tak się nie robi.  Wstyd za piątkę. :(  :czerwona:   Plus dodatni to to, że reagujemy na takich camperowiczów.:yes:

Karbowaną rurę da się giąć po małym promieniu ale potrafi pęknąć po kilku latach.  Będę wszystkie wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AdamH napisał:

SPRAWDZAJCIE  POŁĄCZENIA !!!!

Dzisiaj rano na campingu 23 - Bąków najadłem się wstydu.  Mam 2 zbiorniki szarej wody pod podłogą połączone karbowaną rurą. I ta rura pękła. Jeszcze wczoraj gdy byłem na campie prowadzonym przez Holendra wszystko było OK, spuszczałem wodę pompką. Dziś rano po kąpieli kałuża pod przyczepą.  Dwoje sąsiadów zwróciło mi uwagę, że tak się nie robi.  Wstyd za piątkę. :(  :czerwona:   Plus dodatni to to, że reagujemy na takich camperowiczów.:yes:

Karbowaną rurę da się giąć po małym promieniu ale potrafi pęknąć po kilku latach.  Będę wszystkie wymieniał.

A może zastąp rury elastycznymi wężami. Tylko gumowymi , nie plastikowym do pralek. Ja dopiero w trakcie pierwszego dłuższego wypadu. Ale juz w podczas montowania zbiornika na szarą 26letnie fabryczne plastikowe rurki zaczęły mi sie rozpadać w rękach. Miałem tylko połączyć zbiornik wężami z rurkami, a zmieniłem wszystkie na gumowe węże z Obi. Woda odpływa elegancko dopiero po zrobieniu odpowietrzenia  (wcześniej stała w brodziku). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ocenisz gumowe węże po 26 latach zobaczysz co zostanie. Jeżeli wymieniasz to tylko pcv kanalizacyjne , a odprowadzenie rury do wody zgrzewalne. Rury spiralne tylko do odprowadzenia wody do studzienki jeżeli jest.

Edytowane przez ZdzislawW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ZdzislawW napisał:

Kolego ocenisz gumowe węże po 26 latach zobaczysz co zostanie. Jeżeli wymieniasz to tylko pcv kanalizacyjne , a odprowadzenie rury do wody zgrzewalne. Rury spiralne tylko do odprowadzenia wody do studzienki jeżeli jest.

A to trzeba coś robić na 26 lat ? Chodzi o to żeby było elastyczne połączenie zbiornika z resztą układu. Pcv nie jest , dlatego pęka , gumowy wąż jest elastyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

A może zastąp rury elastycznymi wężami. Tylko gumowymi , nie plastikowym do pralek. Ja dopiero w trakcie pierwszego dłuższego wypadu. Ale juz w podczas montowania zbiornika na szarą 26letnie fabryczne plastikowe rurki zaczęły mi sie rozpadać w rękach. Miałem tylko połączyć zbiornik wężami z rurkami, a zmieniłem wszystkie na gumowe węże z Obi. Woda odpływa elegancko dopiero po zrobieniu odpowietrzenia  (wcześniej stała w brodziku). 

Odpowiedziałem na ten wątek. 

10 minut temu, DarekSłupsk napisał:

A to trzeba coś robić na 26 lat ? Chodzi o to żeby było elastyczne połączenie zbiornika z resztą układu. Pcv nie jest , dlatego pęka , gumowy wąż jest elastyczny. 

Jeżeli dasz gumowe redukcje przy zbiorniku to rury nie będą pękać bo zbiornik będzie pracował sobie, a rury sobie. 

 

 

Edytowane przez ZdzislawW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbowana karbowanej nie równa
Te co wyżej opisywałem nie pękają nawet po długim czasie. Natomiast peszlowate bez dodatkowej spirali sprzedawane w wielu sklepach kempingowych żyją kilka lat i po nich czy to w gumie czy bez niej

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym założyć zbiornik szarej wody, tylko wymyśliłem sobie że ma być ocieplony i podgrzewany,  jezdzimy zimą, może nie za dużo ale parę wyjazdów jest.

Myślę o tym zbiorniku  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiu16GjnfryAhUaCRAIHZpBDuIQFnoECCIQAQ&url=https%3A%2F%2Fsklep-turysty.pl%2Fzbiornik-na-swieza-i-brudna-wode-57l-p-80563.html&usg=AOvVaw3VynDfOJML95rXknQE1kwN, sam zbiornik bez podgrzewania to na pewno będzie ok, ale czy można do niego zastosować taką mate  https://allegro.pl/oferta/mata-grzewcza-zbiornika-na-wode-80l-10825294467

Nie wiem czym najlepiej ocieplić zbiornik, co zastosować, zbiornik będzie pod przyczepą i narażony na różne warunki, raczej z pełnym jezdzić nie będziemy jak już to 5-10l co by umyć ręce, głównie zimą na polu kempingowym. Czy da radę coś z tego zetknąć??? jak myślicie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli 

21 minut temu, peja76 napisał:

jezdzimy zimą, może nie za dużo ale parę wyjazdów jest.

To może zamiast 

22 minuty temu, peja76 napisał:

wymyśliłem sobie że ma być ocieplony i podgrzewany

To nasypać do środka soli? Zabezpieczy przed zamarzaniem. 
 

a jeżeli chodzi o ocieplenie. Kiedyś dawno temu jak w golfie 3 zakładałem gaz, i żeby wykładzina w bagażniku była równa to skleiłem parę plastrów styroduru i wyciąłem miejsce na butle. Rzeźba ale może w tą stronę pójść? Tylko sklecić od spodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacekzoo napisał:

jeżeli 

To może zamiast 

To nasypać do środka soli? Zabezpieczy przed zamarzaniem. 
 

a jeżeli chodzi o ocieplenie. Kiedyś dawno temu jak w golfie 3 zakładałem gaz, i żeby wykładzina w bagażniku była równa to skleiłem parę plastrów styroduru i wyciąłem miejsce na butle. Rzeźba ale może w tą stronę pójść? Tylko sklecić od spodu

Sypałem już sól ale za dużo idzie bo my toaleta w przyczepie i tak che założyć zbiornik to może zrobić to tak jak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, peja76 napisał:

Sypałem już sól ale za dużo idzie bo my toaleta w przyczepie i tak che założyć zbiornik to może zrobić to tak jak powinno być.

Jeżeli się nie sprawdziło to spoko. Co do mat nie podpowiem, nie używałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, peja76 napisał:

Sypałem już sól ale za dużo idzie bo my toaleta w przyczepie i tak che założyć zbiornik to może zrobić to tak jak powinno być.

 

3 godziny temu, kit napisał:

zależy gdzie i jaką zimą jezdzisz... Jak nie ma dostępu do 230V zostaje tylko sól, ale jak przydzie -20 to i tak przymarznie ?

Ja z powodzeniem używam zimą czegoś takiego:

Screenshot_20210913-114136_Opera.thumb.jpg.2ee378b88e21744772f344bf312dfbba.jpg

Fakt, pojemność jest nieduża i trzeba często opróżnianiać, ale nawet jak zamarznie, to kostka lodu wypada bez problemu dzięki elastycznym ściankom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.