Skocz do zawartości

zbiornik szarej wody


kit

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, jacek00 napisał:

W przyzepach "zimowych" rury nie idą pod podłogą, tylko wewnątrz pojazdu i są zaizolowane. Sam zbiornik szarej wody, jeśli występuje fabrycznie to też jest zaizolowany

Przymierzałem się kiedyś do zimowej wersji LMC i zbiornik szarej był pod łóżkiem. To było fabryczne rozwiązanie, niestety nie porobiłem fotek. 

Wersja nazywała się "Relax Edition"

LMC AMBASSADOR 563 HTD Prospekt 2003 D Wohnwagen brochure caravan - EUR 18,10 | PicClick DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, filipert napisał:

Przymierzałem się kiedyś do zimowej wersji LMC i zbiornik szarej był pod łóżkiem. To było fabryczne rozwiązanie, niestety nie porobiłem fotek. 

Wersja nazywała się "Relax Edition"

LMC AMBASSADOR 563 HTD Prospekt 2003 D Wohnwagen brochure caravan - EUR 18,10 | PicClick DE

Jak woda z brodzika spływała do tego zbiornika? Chyba że brodzik był sporo wyżej niż podłoga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, danielpoz napisał:

Jak woda z brodzika spływała do tego zbiornika? Chyba że brodzik był sporo wyżej niż podłoga. 

Tego niestety nie wiem, nie zwróciłem uwagi na położenie brodzika (był oddzielny prysznic) ale na pewno nie był powyżej zbiornika, zapewne jakiś system pompujący (?).

nawet znalazłem foto

308540081_LMC563HTDoborniki.jpg.a105c005bd9b9358654b0a16530f8cf5.jpg

Do opróżniania była pompka.

Edytowane przez filipert
foto (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda.:niewiem:     Gdybym jeszcze raz zakładał zbiornik szarej wody to zrobiłbym tak.

Zrobiłbym zbiornik jak w poprzedniej cepce.   Długi, wąski, płytki, umieszczony między ramą, do tej ramy przymocowany , nie wystaje poniżej ramy, umiejscowiony za osią. Wypadnie  pojemność rzędu 200 l ale i tak jeżdzi się z pustym.  Boczne ściany zbiornika nośne, górna i dolna ściana cieńka. Najlepiej z płyt PCV, firm spawających jest sporo. Przewody odprowadzające jak najbliżej podłogi ale z wyrażnym spadkiem. Im wyżej wejdą do zbiornika tym lepiej. W środku zbiornika  kolanko i przewód odprowadzający kończy się tuż nad dnem. Trzeba rozdzielić fabrycznie połączone przewody ściekowe pod podłogą i osobno wpuścić ze zlewu kuchennego i z łazienki.  Na tylnej ścianie zbiornika po prawej stronie cepki  należy wspawać trzy króćce z otworami gwintowanymi 1,5 - 2 cale. Jak najbliżej dna.  Do zewnętrznego podłączyć zawór spustowy, do środkowego grzałkę 220 V a ostatni do pompki wody od pralki .  Jeszcze maleńki otwór odpowietrznika u góry ( tak aby dało się go przedmuchać ) i otwór od góry do mocowania  czujnika poziomu wody. Ja mam czujnik ale uważam, że nie jest koniecznie potrzebny. Każdy wie ile napompował wody :(  Przetwornica 2000 W  załatwia wypompowanie wody wężem na odległość kilku metrów w ciągu 3 - 4 min, grzałka rzędu 500 W potrzebna zimą ( oprócz soli ), a expres do kawy też chodzi.:D

Ten model mi się sprawdził a obecny też sobie radzi ( ale gorzej )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, AdamH napisał:

Może się komuś przyda.:niewiem:     Gdybym jeszcze raz zakładał zbiornik szarej wody to zrobiłbym tak.

Zrobiłbym zbiornik jak w poprzedniej cepce.   Długi, wąski, płytki, umieszczony między ramą, do tej ramy przymocowany , nie wystaje poniżej ramy, umiejscowiony za osią. Wypadnie  pojemność rzędu 200 l ale i tak jeżdzi się z pustym.  Boczne ściany zbiornika nośne, górna i dolna ściana cieńka. Najlepiej z płyt PCV, firm spawających jest sporo. Przewody odprowadzające jak najbliżej podłogi ale z wyrażnym spadkiem. Im wyżej wejdą do zbiornika tym lepiej. W środku zbiornika  kolanko i przewód odprowadzający kończy się tuż nad dnem. Trzeba rozdzielić fabrycznie połączone przewody ściekowe pod podłogą i osobno wpuścić ze zlewu kuchennego i z łazienki.  Na tylnej ścianie zbiornika po prawej stronie cepki  należy wspawać trzy króćce z otworami gwintowanymi 1,5 - 2 cale. Jak najbliżej dna.  Do zewnętrznego podłączyć zawór spustowy, do środkowego grzałkę 220 V a ostatni do pompki wody od pralki .  Jeszcze maleńki otwór odpowietrznika u góry ( tak aby dało się go przedmuchać ) i otwór od góry do mocowania  czujnika poziomu wody. Ja mam czujnik ale uważam, że nie jest koniecznie potrzebny. Każdy wie ile napompował wody :(  Przetwornica 2000 W  załatwia wypompowanie wody wężem na odległość kilku metrów w ciągu 3 - 4 min, grzałka rzędu 500 W potrzebna zimą ( oprócz soli ), a expres do kawy też chodzi.:D

Ten model mi się sprawdził a obecny też sobie radzi ( ale gorzej )

 

A jaka by była waga własna takiego wyspawanego zbiornika 200L ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, AdamH napisał:

Może się komuś przyda.:niewiem:     Gdybym jeszcze raz zakładał zbiornik szarej wody to zrobiłbym tak.

Zrobiłbym zbiornik jak w poprzedniej cepce.   Długi, wąski, płytki, umieszczony między ramą, do tej ramy przymocowany , nie wystaje poniżej ramy, umiejscowiony za osią. Wypadnie  pojemność rzędu 200 l ale i tak jeżdzi się z pustym.  Boczne ściany zbiornika nośne, górna i dolna ściana cieńka. Najlepiej z płyt PCV, firm spawających jest sporo. Przewody odprowadzające jak najbliżej podłogi ale z wyrażnym spadkiem. Im wyżej wejdą do zbiornika tym lepiej. W środku zbiornika  kolanko i przewód odprowadzający kończy się tuż nad dnem. Trzeba rozdzielić fabrycznie połączone przewody ściekowe pod podłogą i osobno wpuścić ze zlewu kuchennego i z łazienki.  Na tylnej ścianie zbiornika po prawej stronie cepki  należy wspawać trzy króćce z otworami gwintowanymi 1,5 - 2 cale. Jak najbliżej dna.  Do zewnętrznego podłączyć zawór spustowy, do środkowego grzałkę 220 V a ostatni do pompki wody od pralki .  Jeszcze maleńki otwór odpowietrznika u góry ( tak aby dało się go przedmuchać ) i otwór od góry do mocowania  czujnika poziomu wody. Ja mam czujnik ale uważam, że nie jest koniecznie potrzebny. Każdy wie ile napompował wody :(  Przetwornica 2000 W  załatwia wypompowanie wody wężem na odległość kilku metrów w ciągu 3 - 4 min, grzałka rzędu 500 W potrzebna zimą ( oprócz soli ), a expres do kawy też chodzi.:D

Ten model mi się sprawdził a obecny też sobie radzi ( ale gorzej )

 

Ja myślę żeby zamontować zbiornik o  Wymiarach: 26 x 130 x h17 cm 57 litrów, zaraz za osią, dwa wloty szarej wody do góry (dwa wychodzą z przyczepy), odpowietrzenie zamontować od dołu zbiornika przelewowe (zdjęcie poniżej), spust do tyłu przyczepy dla tego że nie ma problemu podnieść przód na kółku i całkowicie opróżnić zbiornik.

Wymyśliłem sobie że górne wyjścia z zbiornika będą to rurki PCV takiej średnicy żeby weszła mi rurka gumowa która wychodzi z przyczepy, żeby było szczelne  na łączeniu rurki PCV i gumowej chcę zastosować koszulka termokurczliwą i myślę że będzie ok. Teraz mam tak zrobione bo dziady w Hobby węże z środka budy wpuściły w rurkę PCV bez żadnego uszczelnieni i nieraz mi kapało, wstyd na całego (zdjęcie poniżej)

Zbiornik chcę powiesić na aluminiowych profilach, raczej z pełnym zbiornikiem nie będę jezdził jak już to tylko umyć ręce na stacji lub parkingu i wszystko.

Najlepsze jest to że dziś obdzwoniłem wszystko i na ta chwilę nie ma takiego zbiornika, mam dzwonić za tydzień?

zbiornik-na-swieza-i-brudna-wode-57l-sklep-turysty1.jpg

Screenshot 2021-09-14 at 19-59-52 Zawór spustowy do zbiornika z funkcją przelewu.png

20210705_135450.jpg

20210914_190809.jpg

20210914_190819.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, filipert napisał:

Spawaj

albo zbiornik od webasto

Ten od webasto mi się nie widzi, co do spawania to znalazłem firmę co miała zrobić mi taki zbiornik, miał być ocieplany z matą grzewczą, przegrodami i takie tam, przez tel dogadaliśmy co i jak, wysłałem rysunek, wymiary na mail, Pan mi przysłał jak to widzi i na stała cisza, niema odzewu, może za dużo na wymyślałem nie wiem.

Pewno go jutro zaatakuje może bez ocieplenia i maty będzie im łatwiej?

Link poniżej jak ktoś potrzebuje taką firmę, ale czy zrobią zbiornik to nie wiem?

https://www.facebook.com/FraxinusEngineering

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DarekSłupsk napisał:

A jaka by była waga własna takiego wyspawanego zbiornika 200L ?

Boli z dwójki góra i dół z jedynki.   Myślę, że około 20 kg.

 

1 godzinę temu, danielpoz napisał:

Adam miałeś taki zbiornik zrobiony z PVC? Jakie grube były ścianki? 

PE lub PP jest znacznie elastyczniejszym materiałem i lepiej spawalnym. Może iść w tą stronę?

Nie miałem, ale wykonałbym boki z czwórki a resztę z dwójki.  Materiał może być inny - aby spawalny.

Przy większych objętościach warto dołożyć wewnątrz żebro wzmacniające.

Godzinę temu, peja76 napisał:

Ja myślę żeby zamontować zbiornik o  Wymiarach: 26 x 130 x h17 cm 57 litrów, zaraz za osią, dwa wloty szarej wody do góry (dwa wychodzą z przyczepy), odpowietrzenie zamontować od dołu zbiornika przelewowe (zdjęcie poniżej), spust do tyłu przyczepy dla tego że nie ma problemu podnieść przód na kółku i całkowicie opróżnić zbiornik.

Wymyśliłem sobie że górne wyjścia z zbiornika będą to rurki PCV takiej średnicy żeby weszła mi rurka gumowa która wychodzi z przyczepy, żeby było szczelne  na łączeniu rurki PCV i gumowej chcę zastosować koszulka termokurczliwą i myślę że będzie ok. Teraz mam tak zrobione bo dziady w Hobby węże z środka budy wpuściły w rurkę PCV bez żadnego uszczelnieni i nieraz mi kapało, wstyd na całego (zdjęcie poniżej)

Zbiornik chcę powiesić na aluminiowych profilach, raczej z pełnym zbiornikiem nie będę jezdził jak już to tylko umyć ręce na stacji lub parkingu i wszystko.

Najlepsze jest to że dziś obdzwoniłem wszystko i na ta chwilę nie ma takiego zbiornika, mam dzwonić za tydzień?

zbiornik-na-swieza-i-brudna-wode-57l-sklep-turysty1.jpg

Screenshot 2021-09-14 at 19-59-52 Zawór spustowy do zbiornika z funkcją przelewu.png

 

 

 

Za mały zbiornik.  Po roku będziesz wymieniał na większy.:)   Odpowietrzenie przelewowe jest b. wydajne ale przy wyjeżdzie z pełnym zbiornikiem będzie Ci się  ulewać.  Ja mam taki przelew w zbiorniku czystej wody i jeżeli mam tylko więcej niż pół zbiornika to zostawiam ślad na wyboistej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie w tym roku spotkał problem braku zbiornika szarej w "postoju tranzytowym" (mycie rączek, przemyć kubek po kawie/herbacie, talerzyk po jedzeniu). 

Myślałem o zastosowaniu wiaderka z np.: Castoramy za "3,99zl", po skorzystaniu wylać do WC na parkingu czy tam kratki ściekowej i dalej w drogę ale widzę że tutaj kłania się grubsze wyliczanie i szukanie wykonawców specjalnego zbiornika o pojemności do max 10l. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, strus251 napisał:

w "postoju tranzytowym" (mycie rączek, przemyć kubek po kawie/herbacie, talerzyk po jedzeniu). 

Właśnie z takiego powodu też kombinuje mały zbiornik. Jest dość wysoki ale będzie blisko osi więc nie powinno być problemu. Najwięcej zabawy z połączeniem rurek, wejściem i wyjściem ze zbiornika aby to było szczelne i nie kapało. 

 

IMG_20210916_221817.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.