Skocz do zawartości

Polski Caravaning


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze,

Początek nowego roku to dobry czas na zmiany i udoskonalenia, chcielibyśmy prosić Was o odpowiedzi na kilkanaście pytań http://www.polskicar...l/questionnaire

Mamy nadzieję, że wasze sugestie pomogą nam tworzyć pismo idealne dla caravaningowców.

Z serdecznymi pozdrowieniami noworocznymi,

Piotr Klauz

 

Ankieta wypełniona.

 

BTW

 

Zachęcam pozostałych użytkowników forum do wypełnienia ankiety ! Im więcej uwag użytkowników przyczep tym większa szansa na zmiany :)

 

Pozdrawiam

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim numerze jest pierwsza część relacji z mojej "zamkowej" wyprawy do Czech z przyczepką, w poprzednim Moro opisuje remont swojej cepki, kiedyś Kodi opisywał jak kupował swoją przyczepę... Koledzy z CT, m.in. Tadeusz, sporo piszą do PC. Możemy je wspólnie tworzyć, wystarczy chyba chcieć.

To nie jest popularne, wysokonakładowe pismo, więc reklamy też muszą być, by w ogóle istniało choć jedno o tej tematyce na rynku.

Ankieta jest wyjściem do nas, co byśmy w piśmie chcieli, a co nie, ale jak o tym nie napiszemy to nic z siebie nie damy, by to pismo się rozwijało i rzeczywiście było "nasze" a nie unijno-karawaningowo-europejskie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( ... )

Ankieta jest wyjściem do nas, co byśmy w piśmie chcieli, a co nie, ale jak o tym nie napiszemy to nic z siebie nie damy, by to pismo się rozwijało i rzeczywiście było "nasze" a nie unijno-karawaningowo-europejskie ;)

 

 

Ale we wcześniejszych postach Koledzy z forum wielokrotnie pisali co chcieliby widzieć w tym piśmie. Puki co właściciel-administrator-redaktor ( określenie do indywidualnego wyboru ) nigdy się nie zwerbalizował, że skorzysta z Naszych uwag :oslabiony: Jeśli, nie chciał do tej pory napisać cokolwiek na sugerowane tematy to po co mu Nasze, Twoje, Moje zdanie, opina do tej ankiety? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta ok, moze przejrzal na oczy wreszcie albo naklad juz tak spadl, ze widmo kleski zajrzalo do redakcji.

 

Bo nawet do kioskow juz nie zamawiaja kolo mnie ...

 

Dopoki nie bedzie polskiej okladki do reki nie biore.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje poprawić pytania i zrobić możliwość aby w każdym a nie tylko w wybranych pytaniach była możliwość wpisania swoich uwag lub propozycji.

 

Drugie pytanie z ankiety :

 

2. Jak często czyta Pani/Pan „Polski Caravaning”?

 

  • a) prenumeruję i czytam każdy numer
  • b)nie prenumeruję, ale czytam każdy numer
  • c) co drugie wydanie
  • d) co trzecie wydanie
  • e) rzadziej

tu brakuje mi szóstej pozycji --- f) nie czytam wcale -- tu mógłbym odpowiedzieć prawdę ale nie mam możliwości zaznaczyć ani napisać swoich uwag :niewiem:

 

Powiem tak ,wędkarskiej prasy (tej liczącej się na rynku) są trzy tytuly : Wiadomości Wędkarskie,Wędkarstwo Moje Hobby , Wędkarski Świat , i była jeszcze fajna, Wędkarz Polski i tej ostatniej najbardziej mi brakuje. To była fajna propozycja ,mało reklam,o prawdziwych realiach jakie mamy codziennie nad wodą i o wędkarzach i to był naprawdę Wędkarz Polski na którego czekałem każdego miesiąca . I jak porównuję treść zawartą w Wędkarzu Polskim do Polskiego Caravaningu to mam wrażenie ,że jestem na innej planecie bo tytuł Polski Caravaning nijak się ma do tego co znajdujemy w tym magazynie. Proponuje przeczytać kilka czasopism Wędkarskiego Świata i kilka Wędkarza Polskiego i zadać sobie pytanie czy tytuł czasopisma Polski Caravaning jest odpowiedni do treści zawartej w tym czasopiśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras, tu możesz zaznaczyć "rzadziej", a na końcu są takie dwa okienka: czego wg Ciebie jest za dużo w PC, a drugie czego za mało i tu można pisać i pisać. Ja właśnie napisałem te uwagi, o których piszesz i o których na forum wiele razy była mowa, że Polski Caravaning powinien być dla polskiego karawaningowca, a nie dla unijno-bogato-europejskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w którejś rubryce, by redaktorzy poszukali u nas ankiety o wieku naszych budek. To wiele by im pomogło, a na pewno pokazało, że 90% polskich karawaningowców używa sprzętu przynajmniej kilku letniego, a tak naprawdę to kilkunasto letniego i starszego. Jeżeli ktoś potrafi odnaleźć tę ankietę, to może warto zalinkować ją w tym temacie. Będą mieli mniej szukania.

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gazecie również byli cytowani nasi koledzy z forum gdy była mowa o viatoll. Jak dla mnie gazetka jest na 3+ i wierzę że ta ankieta pociągnie za sobą pewne zmiany ( oczywiście na lepsze ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, o tym, że byłem cytowany dowiedziałem się na forum. Milo byłoby, gdyby wydawca poinformował mnie (wiem, że zgody wyrażać nie muszę), że będzie cytował moją wypowiedź... :niewiem:

Ankietę wypełnię w wolnej chwili. Liczę, że wydawca zapozna się z zapoczątkowanym przeze mnie wątku o wieku budek i weźmie pod uwagę nasze uwagi. Dodam, że pisane nie ze złośliwości, tylko z dobrego serca, bo chętnie kupowałbym PC. I może warto napisać - ? macie rację forumowicze, zastosuję się do kilku Waszych rad". A tu cisza. Może się coś nawet dzieje ku lepszemu, ale odzewu nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, dość dawno temu, kupiłem numer czy dwa i uznałem, że wyrzuciłem pieniądze. Od tamtej pory zdążyłem zapomnieć już o tym tytule.

Ankieta, to dobry pomysł, pod warunkiem, że służy do wspomnianego celu :niewiem: , mam duże wątpliwości.

 

Słusznie kolega Effendi zauważył: " Jeśli, nie chciał do tej pory napisać cokolwiek na sugerowane tematy to po co mu Nasze, Twoje, Moje zdanie, opina do tej ankiety? - też tak myślę.

 

Według mnie ta ankieta powinna być anonimowa lub z możliwością wpisania swoich danych przez osoby chętne.

Nie podoba mi się :nono: :

punkt 14 + "Informacje o czytelniku" + "Dane kontaktowe" + " Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Goldman Press".

 

Nie lubię tego typu ankiet, w których pod jakimś pozorem wyłudza się w podstępny sposób moje osobiste informacje.

Kiedyś był gdzieś artykuł na ten temat. W dzisiejszych czasach tego typu dane, są bardzo cenne i wiele różnych firm oferuje za nie całkiem spore pieniądze. Nie widzę powodu, dla którego miałbym oddawać za friko informacje o sobie, zwłaszcza, że w następstwie takiej niefrasobliwości, te tzw. cele marketingowe, potrafią być bardzo uciążliwe w przyszłości.

IMHO

 

:hej:

 

Proponuje poprawić pytania i zrobić możliwość aby w każdym a nie tylko w wybranych pytaniach była możliwość wpisania swoich uwag lub propozycji.

 

Drugie pytanie z ankiety :

 

2. Jak często czyta Pani/Pan „Polski Caravaning”?

 

  • a) prenumeruję i czytam każdy numer
  • b)nie prenumeruję, ale czytam każdy numer
  • c) co drugie wydanie
  • d) co trzecie wydanie
  • e) rzadziej

tu brakuje mi szóstej pozycji --- f) nie czytam wcale -- tu mógłbym odpowiedzieć prawdę ale nie mam możliwości zaznaczyć ani napisać swoich uwag :niewiem:

 

Powiem tak ,wędkarskiej prasy (tej liczącej się na rynku) są trzy tytuly : Wiadomości Wędkarskie,Wędkarstwo Moje Hobby , Wędkarski Świat , i była jeszcze fajna, Wędkarz Polski i tej ostatniej najbardziej mi brakuje. To była fajna propozycja ,mało reklam,o prawdziwych realiach jakie mamy codziennie nad wodą i o wędkarzach i to był naprawdę Wędkarz Polski na którego czekałem każdego miesiąca . I jak porównuję treść zawartą w Wędkarzu Polskim do Polskiego Caravaningu to mam wrażenie ,że jestem na innej planecie bo tytuł Polski Caravaning nijak się ma do tego co znajdujemy w tym magazynie. Proponuje przeczytać kilka czasopism Wędkarskiego Świata i kilka Wędkarza Polskiego i zadać sobie pytanie czy tytuł czasopisma Polski Caravaning jest odpowiedni do treści zawartej w tym czasopiśmie.

 

Podpisuję się pod tym + możliwość wypełnienia ankiety anonimowo.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, dość dawno temu, kupiłem numer czy dwa i uznałem, że wyrzuciłem pieniądze. Od tamtej pory zdążyłem zapomnieć już o tym tytule.

( ... )

 

Na którymś spotkaniu w Sławie dostałem 3 lub 4 numery tego wydawnictwa ( jeden z Naszych Kolegów rozdawał kilka numerów PC ). Od początku odniosłem wrażenie, że te wydawnictwo nie odnosi się w żadnym calu to polskich realiów. W następnych latach miałem okazję przejrzeć kilka kolejnych numerów i nie zauważyłem żadnych zmian w "zawartości pisma". Nie sądzę, że polski turysta, kamperowiec, przyczepkowiec jest odbiorcą tego pisma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo proadopodobne, że wydawcy mniej zależy na czytelniku niż rekalmodawcy. Wówczas tworzy się pismo, które zadowoli gusta reklamodawców. Wydawca to przedsiębiorca i ma z pisma czerpać zyski. Jeżeli bedzie miał 10 reklamodawców, którzy zapłaca każdy po 20 tys zł za reklamę czegoś piekielnie drogiego i zarzadają jeszcze, by w tym kierunku zbierane były teksty, to czy wydawca tak nie zrobi? Czytelnik jest drugoplanowy, ważne, by gazeta jako tako się sprzedała. Nie mówię, że taki cel postawiło sobie PC, ale wśród czytelników pisma niewielu jest, których stać na kupno kampera za 250 tys zł. A do takich klientów wiele artykułów jest kierowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.