Skocz do zawartości

Polski Caravaning


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi Piotrze, żeby zacząć współpracować trzeba wydać kasę, a jak się człek sparzył to teraz dmucha solidnie. A jak pisałem w poprzednim poście zmian nie widzę.

Serdecznie Lusię i Ciebie pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziku masz napewno rację ale mamy na rynku tylko 1 czasopismo o tematyce nas interesującej i postarajmy się ( tym bardziej ,że są pozytywne deklaracje ) przychylniejszym okiem spojrzeć na propozycję i spróbować coś doradzić , przekazać a może się uda ?

 

 

Ps.

Dzięki za pozdrowienia ucałuj od nas Jolke.

Edytowane przez 100pa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem nastawiony negatywnie do pisma. Jestem natomiast negatywnie nastawione do totalnego ignorowania naszego zdania - chociażby poprzez dotychczasowy brak odpowiedzi na nasze propozycje, sugestie. Zapewniam, że pomimo iż budkę mam pełnoletnią, to stać mnie będzie na zakup interesującego pisma dla nas.

Czekam wobec tego na obiecane zmiany.

Co więcej - jeżeli mogę w jakiś sposób pomóc w podobny sposób jak robię to tutaj na forum - to jestem chętny do współpracy. Zapraszam do mojej galerii - może skorzystacie? może uczulić czytelników - na co zwracać uwagę przy kupnie używanej budki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do zdania 100-pki. Jeżeli redaktor prowadzący chce rozmowy to oczywiście, że trzeba dać szansę i spróbować rozmawiać.

K - dla nas akurat nasze forum jest najlepszym miejscem do szeroko rozumianej dyskusji, dodatkowo też okres zimowy, gdzie większość z nas nie jeździ ze swoimi budkami czy kamperami daje pewne możliwości. Jeżeli przeczytasz to mniej więcej powinieneś/aś poznać nasze oczekiwania. Podrzuć tematy, na które chcesz znać nasze zdanie, a obiecuję, że swej strony na pewno postaram się pomóc.

Z drugiej strony też zrozum nas i nie dziw się Effendiemu czy gfizykowi, od dłuższego czasu oprócz informacji o rozsyłaniu nowego numeru nikt z Waszej redakcji nie zawracał sobie nami głowy, ani nie odpowiadał na zadawane pytania.

 

Myślę, że jeżeli będzie chęć i dobra wola z obu stron to może uda się coś fajnego wypracować, Wam wzrośnie poczytność i sprzedaż a my będziemy mieli taką gazetę na jaką czekamy.

 

Pozdrawiam i czekam na odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( .... )

Z drugiej strony też zrozum nas i nie dziw się Effendiemu czy gfizykowi, od dłuższego czasu oprócz informacji o rozsyłaniu nowego numeru nikt z Waszej redakcji nie zawracał sobie nami głowy, ani nie odpowiadał na zadawane pytania.

 

Myślę, że jeżeli będzie chęć i dobra wola z obu stron to może uda się coś fajnego wypracować, Wam wzrośnie poczytność i sprzedaż a my będziemy mieli taką gazetę na jaką czekamy.

 

Pozdrawiam i czekam na odzew.

 

 

Chciałbym aby wreszcie ktoś " zawrócił sobie Nami głowę " a konstruktywna krytyka wpłynie na lepszą jakość PC i współpracę w propagowaniu Naszej formy wypoczynku :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma polskiej okladki - do reki nie brac! :czacha: :czacha: :czacha: SMIERDZI.

Takie mam zdanie o tym pismie.

Kiedys myslalem, ze to jest MOJE - :serce:.. Moje, to co lubie, robie, moje hobby.

 

Ale starczy nam juz tego co ogladamy codziennie w TVN 24 i bajduzenia o zielonej wyspie.

Ile nowych przyczep/ kamperow sie tu sprzedaje? Obudzdzcie sie w tej redakcji wreszcie.

Nawet w Grecji i Hiszpanii do ktorych dokladamy ostatnio jako kraj, sprzedaz samochodow NOWYCH a pewnie i kamperow/przyczep WZROSLA w kryzysie :look: - u nas - najnizsza od wieeeelu lat. :mlot:

To jest chyba cos na rzeczy...

 

Bo wiele mozna wybaczyc, no - na kurs euro w stosunku do naszej pracy sami na razie nie poradzimy ale zagranicznym okladkom mowimy - wała.

Wał - Kozakiewicz to kiedys pokazal na olimpiadzie...Fakt - pokazal innym, moze trzeba teraz na druga strone popatrzec...

 

No i sie redaktor/wlasciciel/ktos? moglby tak bardziej troche przedstawic.

 

A redakcja to z kim trzyma bardziej - z Karawaningowa Grupa Bezpieczenstwa czy z normalnymi, co z przyczepami na wakacje jezdza?

I kupia gazetke albo nie, tadam, tadam...

Bo ja wiem, ze latwiej jest pisac jak ktos hotel i bankiet postawi niz za swoje pojechac i innych posluchac..

I nie tylko Towarzystwa Wzajemnej Adoracji - od dyplomow i balonow na targach rozdawanych.

Bo sie jakos kolejne "P - cos tam" - nie sprawdzilo.

 

To sa podstawowe pytania....

Dla kogo sie pisze, DLA KOGO?

 

Szkoda slow, jak trwoga to do ....nas ? do www.karawaning.pl ? do 7000 uzytkownikow?

razy 10 zeta co miesiac = 70 ooo, razy 12 = 84o ooo rocznie brutto, to co nie warto?, nawet dla 1/3 warto...

Ale przeciez, nie o to chodzi, a raczej nie tylko, badzmy karawaningowa rodzina...hehe%281%29.gif

 

J.

 

PS.

 

Mialo byc tak pieknie...

 

Wyjasniam jeszcze co wedlug mnie jest polska okladka - jest to pojazd kosmiczny z gatunku kamper/przyczepa na POLSKICH blachach/rejstracjach, w dowolnych - w tym zagranicznych okolicznosciach przyrody.

 

Pozdrowienia dla k - bo tu juz jeden na "k" pisal od Was, to ten sam jestes?

I sie nie obrazaj - powiedzmy, ze jest to Czysciec...Do piekla blisko ale i do nieba tez...

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - juz kiedys probowalismy, zrobilismy specjalny watek, w odpowiedniej rozdzielczosci zdjecia byly wklejane...

 

I jak zwykle nic. Szkoda czasu...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa podstawowe pytania....

Dla kogo sie pisze, DLA KOGO?

 

 

 

odpowiadam :

dla mnie ... to jedyna gazeta jaką kupuję i to też okazjonalnie .

 

Teraz ja zadam pytanie :

 

Jest jakas alternatywa na naszym gazetowym rynku ? Może jest coś ciekawego o czym nie wiem lub na to nie trafiłem a warto ....

 

jeśli nie ma to moim wyborem jest czy wydam swoja kasę na tą gazetkę czy nie wydam ..... nie kumam niezadowolenia z powodu nietrafienia w gust ... a czy sprzedają 1000 czy milion sztuk to tylko od nich zależy jak się rozreklamują i robia to na wielu forach ... lokowanie produktu - taka moda .... tam też pracują ludzie z rachunkami co miesiąc , kredytami i tym wszystkim z czym "walczy" codziennie "Kowalski"...

 

pozdrawiam

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego redaktorze, moge tak powiedzieć, gdyż sam jestem redaktorem i odpowiadam za to, co mieście się w mojej gazecie. Jest taka zasada w prasie lokalnej, że można pisać o księżycu, byle na nim był ktoś z okolicy, do której dociera gazeta. Myślę, że po części dotyczy to Twojej gazety. Jeżeli piszesz dla Gudzowatego, Kulczyka i Abramowicza, to nie możesz się dziwić, że przeciętny karawanignowiec, z kilkunastoletną budką, znajduje w gazecie tylko kilka rubryk, które go interesują.

Dziwię się, że według Ciebie, wiele osób zarzuciło Wam, że jest za dużo reklam. Wydawało mi się, że wiekszość, niemal wszyscy, zarzucają Wam, że nie ma tematów dla polskiego karawaningowca. Nie wiem czy masz świadomość, że okładka Świstaka i jego Milka, zapadła w pamięć odbiorców zdecydowanie bardziej, niż inne okładki z uśmiechniętymi Niemkami na tle Alp i samochodów za 300 tys zł. Macie coś, o czym ja w swojej pracy moge tylko pomarzyć: to forum. Skarbnicę opinii, pomysłów i indywidualności. Zaczerpnijcie z tego. Taki Kogut, który z pasją od miesięcy buduje kampera. Każdy Polak, który myśli o czyms podobnym, kupiłby wasz numer za 20 zł, gdyby było w nim ładnie opisane, jak coś takiego się robi, ile kosztuje itd. Albo uszczelnianie budek: kleje, właściwości, dostepność, sposób wykonania napraw itd. Wyślijcie kogoś z redakcj na jakiś zlot. Niech przy piwku, czy lepiej herbacie pyta, notuje, fotografuje. Koszt niewielki, przyjemności dużo, a porzytek może być wymierny.

 

Choć przynam, o czym już pisałem, że nie wiem, jak wygląda sprawa reklam i oczekiwań reklamodawców. Po przesadzając powiem tak, że jeżeli przyszedł by do mnie reklamodawca, który powiedziałby mi, że podpisze z amną umowę na 100 tys. miesięcznie (na okres 10 lat), ale chce, abym pisał tylko o wydarzeniach sportowych, to stałbym się pewnie gazetą sportową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno kolego redakorze.

Nie wiem czy pisaliście o tym, że polski rząd, jako jedyny w Europie łamie unijne dyrektywy i pobiera opłaty Via-toll (Elektroniczy Pobór Opłat) od samochodów osobowych które ciągną większe przyczepy (zestawy powyżej 3,5 DMC). Zrównani z opłataki z TiR-ami, a niekiedy musimy płacić więcej (jak ktoś ma starszy samochów. Jesteśmy krajem niesprtzyjającym karawaningowi i odstraszamy rodzimych karawaningowców i stanowimy zaporę dla obcokrajowców.

 

Napiszcie na ten temat. Zwróćcie się do PZK... czy jako on tam się zwie, co zrobili w tej sprawie. Czy nie jest to przypadkiem organizacja podobna do PZPN z Grzegorzem Lato na czele. Odnosimy wrażenie, że nikt - oprócz nas samych, zwykłych obywateli - nas nie reprezentuje w walece o przestrzeganie unijnego prawa. Zapytajcie ministra nowaka, co zrobi z prawnym bublem i kiedy zamierza to naprawić? Na forum jest wątek temu poświecony, z którego wiele można się dowiedzieć, w sensie naszej oceny obecnej sytuacji. Oto on:

http://forum.karawaning.pl/topic/6757-nowe-oplaty-za-korzystanie-z-drog/page__p__176067__fromsearch__1?do=findComment&comment=176067

 

Macie pole do promocji i napisania czegoś bardzo ciekawego. I ponawiam zaproszenie na nasze zloty. Jest super.:gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję gazetę od niedawna bo od 4 numerów.

W międzyczasie napisałem dla nich artykuł oraz kilka dni temu poprosiłem jednego z pracowników odpowiedzialnego za treść pisma o zalogowanie się na forum oraz przeczytanie tego tematu.

Moim zdaniem mamy dużą lukę w rynku czasopism, która spowodowała monopolizm PC.

Jest na pewno duża grupa osób - karawaningowców nie korzystających z internetu i dla nich pozostaje tylko to co jest wydrukowane.

Nie korzystają z naszego forum, czy forum camperteamu i kupują gazetę.

Ja kupuję bo kilkanaście złotych na 2 miesiące to nie dużo - przy czym po każdym numerze czuję pewien niedosyt i nie wiem czy kupię jeszcze jeden, dwa a może żadnego numeru, bo zaglądając codziennie na forum zawsze przeczytam coś ciekawego, a zaglądając do gazety przeczytanie ciekawych dla mnie artykułów to 1 wieczór, a myślę że ta lektura z racji tego, że pojawia się co 2m-ce mogłaby zająć więcej czasu, żeby ją przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wszystkie posty z zaciekawieniem - naprawdę. I gdybym chciała na każdy odpowiedzieć, musiałabym spędzić na tym forum co najmniej 1/3 mojego dnia w pracy, a nie mam takiej możliwości - mam MASĘ innych obowiązków.

Pokrótce jednak:

terenowiec - o systemie Via Toll i jego niesprawiedliwości dla polskich caravaningowców pisaliśmy przez 2 numery zeszłego roku. Również w najbliższych numerach go planujemy, bowiem wiemy, że to temat ważny. I myślę, że chodzi o organizację PZM - Polski Związek Motorowy, który prowadzi oczywiście sekcję caravaningową.

Na zlotach również się pojawiamy, aczkolwiek trudno we 3 osoby objechać wszystko... Dzielimy się między targami i zlotami, ale kalendarium jest tak zapełnione, że nasza obecność to jedynie kropla w morzu.

Najbliższa chyba okazją do spotkania się będą targi w Poznaniu - I Ogólnopolski Salon Caravaningowy w dniach 13-15 kwietnia - zapraszam!

Okładki "PC" to proszę mi wierzyć nośny temat w redakcji, nad którym rozprawiamy już od miesięcy... Liczę, że dyskusje nie spełzną na niczym...

 

Effendi - "to weźcie szczególnie te uwagi zawarte w moich e-mailach" - na jaki adres mailowy słałeś te uwagi?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.