Skocz do zawartości

Polski Caravaning


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie zastanawia jedna rzecz. Wydaje mi się, że Pan Wydawca - ma możliwość wstrzelić się w gusta potencjalnych czytelników, słuchając ich uwag. Wnioskuję, że w momencie kiedy pojawiłyby się artykuły o przyczepach użytkowanych przez nas (myślę, że średnia wieku przyczepki to około 10 lat), większa część z nas chętnie by pismo do ręki wzięła.

 

Co więcej - w takich przyczepach/kamperach zawsze jest coś do zrobienia, naprawienia, więc wspomniany kącik majsterklepki - z pewnością cieszyłby się powodzeniem.

 

Może rozwiązaniem byłoby podzielenie pisma na dwie części - dla fanów/użytkowników 1. kamperów i 2. przyczep. Dodatkowo (oddzielnie) relacje w wypraw ...

 

I jeszcze jedno. Nie czytałem wcześniej linkowanych wątków. Rozumiem, że zamieszczanie zdjęć forumowiczów zakończyło się na ... forum?

 

O tym Grzesiu właśnie pisałem. Kto napisze artykuł o naszych cepkach jak nie my? Ale na mój apel na forum o napisanie takiego tekstu nikt nie odpowiedział. Gdybym miał przynajmniej kilkuletnie doświadczenie z jedną przyczepą to bym ją osobiście opisał. Za to podzieliłem się swoimi wyprawami karawaningowymi :) Jeszcze raz zachęcam Kolegów do współtworzenia PC, tym bardziej, że chyba to jedyne obecnie na rynku pismo o karawaningu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza. Powiem szczerze, też mam troche uwag do czasposima PC. Jest trochę komplementów, ale też sa i krytyczne uwagi. Ale skoro jest mozliwość napisania czegoś do PC to czemu tego nie wykorzystać. Mi osobiście brakuje takiego cyklu przyczepy z lat 1980-2000. Myślę, ze na dzień dzisiejszy jest ich najwięcej w Polsce i zapewne najwięcej też jest chętnych na te roczniki. Tutaj na forum jest cały przedział. Rózne marki w róznym wieku. Fajnie było by przeczytać o wadach i zaletach. Całość okraszona jakimś fachowym komentarzem jak ma to miejsce w tematyce motoryzayjnej.

Do działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym Grzesiu właśnie pisałem. Kto napisze artykuł o naszych cepkach jak nie my? Ale na mój apel na forum o napisanie takiego tekstu nikt nie odpowiedział. Gdybym miał przynajmniej kilkuletnie doświadczenie z jedną przyczepą to bym ją osobiście opisał. Za to podzieliłem się swoimi wyprawami karawaningowymi :) Jeszcze raz zachęcam Kolegów do współtworzenia PC, tym bardziej, że chyba to jedyne obecnie na rynku pismo o karawaningu :(

 

kurczę, ale przecież gazeta zatrudnia dziennikarzy :niewiem:

a jeśli nie zatrudnia to niech zatrudni, ew zleci komuś napisanie art.

przecież to nie gazetka szkolna :-]

 

też bym poczytał o "naszych" problemach, a nie o nowym kamperku za kilkaset tyś, który mogę oglądnąć w katalogu, taki sam pożytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest, ale mogę się domyślać. Rynek caravaningowy w Polsce jest w powijakach i do tego pewnie średnio oplacalny. Nie inaczej jest z PC. Jego konkurent padł bo nie dał rady - tak przypuszczam. PC funkcjonuje bo obnizyli koszty do minimum. Nie ma pewnie tutaj miejsca na niewiadomo jakie kokosy. Redaktorzy pisują pewnie z pasji albo za skromne wynagrodzenie i stąd są pewne braki jeśli chodzi o nasz rodzimy rynek. Druk i kolportaż też swoje kosztuje. Jedynie reklamy ratują całośc i jakoś to idzie. Atutem PC na tę chwilę jest fakt, że sa jedyni i mają stosunkowo długi staż a ten pracuje na ich korzyść.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Panowie, nie ma co dyskutować. Co innego artykuły nt polityki, czy mody, o których dziennikarz może na bieżąco zbierać doświadczenia, ale jeden czy kilku dziennikarzy nie ma takiego doświadczenia jak niejeden z Was, którzy wiele lat podróżujecie z przyczepami. Ile jest wspaniałych relacji z wypraw na forum, ile jest doświadczeń technicznych itd. Niektórzy, zwłaszcza starsi karawaningowcy nie korzystają z internetu i komputera, a prenumerują PC. Dlatego warto podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi. Ja dlatego też założyłem blog, aby inni korzystali z moich podróży.

Więc może nie ma co dyskutować, tylko coś napisać w wolnej chwili i wysłać :)

 

kodi napisał piękny art z doświadczeniami kupna cepki...

ja napisałem dwie relacje z podróży...

kto następny?

 

Pytanie konkretnie do PC... może do Pani Joanny lub Ty Piotrze odpowiesz: Czy jesteście zainteresowani tekstami karawaningowców z Forum?

 

Pozdrawiam

 

PS. Prenumeruję PC, lubię czytać o wyprawach oraz testy, omijam reklamy, ale wiem, że muszą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, ale przecież gazeta zatrudnia dziennikarzy :niewiem:

a jeśli nie zatrudnia to niech zatrudni, ew zleci komuś napisanie art.

przecież to nie gazetka szkolna :-]

 

też bym poczytał o "naszych" problemach, a nie o nowym kamperku za kilkaset tyś, który mogę oglądnąć w katalogu, taki sam pożytek

 

Zgadzam się z tym :ok:

 

Kiedy PC zaczęło powstawać napisałem artykuł o swojej budce, który został wydrukowany. Uważałem, że to fajna przygoda. Wtedy jednak miałem wrażenie większej otwartości i chęci poszukiwania wiedzy przez Redaktorów. Bardzo dobrze wspominam artykuły Pana Dariusza Wołodźko. Niemniej teraz, po kilku latach pisma na rynku jednak sam wydawca powinien zacząć próbować coś tworzyć. Przedruki, czy reklamowe testy królujące w piśmie to za malo. Są komisy, są fachowcy, czy nawet forumowicze. Można poprosić o użyczenie do testów przyczepy, mogliby robić testy używanych z samego doświadczenia, odczuć, niekoniecznie własnej przyczepy. Ale to trzeba ruszyć "zadek".

Podobne zdanie mam o opisywanych miejscach.

 

Osobiście PC jest dla mnie teraz biuletynem reklamowym. A takie coś powinno być GRATIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem humanistą i nie potrafię ładnie opisywać swoich przygód w budce (w zasadzie to dopiero trzeci sezon). Ale jak czytam opisy wypraw, napraw, to jestem pod wielkim wrażeniem Koleżanek i Kolegów z naszego forum ....

nie wiem, czy nie wystarczyłaby prośba ze strony Pana Redaktora do jednego z autorów wątków, czy można zamieścić fragment wypowiedzi na łamach PC.

 

Nie trzeba by wtedy tworzyć czegoś o podstaw, tylko zrobić pewne korekty w tekście (oczywiście przez autora).

 

Taki mój pomysł.

 

Wtedy Pan Redaktor mógłby w tym wątku napisać, że w Jego gazecie pojawiły się opisy wypraw z naszego forum. A może propozycja działu w PC, nt - najciekawsze wyjątki z forum ...?

 

Myślę, że i kloientów mogłoby przybyć. Z pewnością więcej sympatyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 5 lat za nami i co? Warto się zastanowić czy coś ruszyło do przodu przez te lata.

 

NICKT trzeba też odróżnić gazetę od forum smirk(1).gif. Na forum piszą użytkownicy-pasjonaci, a w gazecie raczej dziennikarze i redaktorzy grinser006.gif osoby które zawodowo zajmują się pisaniem. Konrad porównanie do gazetki szkolnej bardzo trafione waytogo.gifpifo.gif.

 

Jeśli chodzi o przedruki to w C,C&C są również artykuły "Zrób to Sam" http://www.camping-cars-caravans.de/do-it-yourself/ - czemu nie można przedrukować czegoś takiego niewiem.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii zgadzam się z Tobą, ja też piszę na blogu z pasji... Sprawia mi to przyjemność i cieszę się, że mam już kilka tysięcy niepowtarzających się użytkowników... To miłe jak usłyszę miłe słowa, czy ktoś pyta mnie o radę dotyczącą przyczepy czy podróży. Cieszę się jak mogę komuś pomóc - to wystarczające "wynagrodzenie" za trud pisania :)

Podobnie na forum, jeśli możemy sobie bezinteresownie pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem humanistą i nie potrafię ładnie opisywać swoich przygód w budce (w zasadzie to dopiero trzeci sezon). Ale jak czytam opisy wypraw, napraw, to jestem pod wielkim wrażeniem Koleżanek i Kolegów z naszego forum ....

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A no mam tak samo.ale jeśli by było zainteresowanie naszymi spotkaniami i naszymi przyczepami i campobusami to wystarczyło by być na jednym czy drugim naszym spotkaniu i opisać co ciekawsze zdarzenia.Mamy w kalendarzu terminy wyjazdów i warto by na takie spotkanie wybrać się z kamerą i mikrofonem.

Może podpowiedź na miejscu co szukać, co pokazać nauczyła by nie jednego jak redagować takie opisy.

Ale to jest tylko i wyłącznie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kolejna idiotyczna wypowiedź użytkownika "jacek l", który jak widać nie ma zielonego pojęcia o czym pisze. Agresywne i bezsensowne posty sugerują brak szacunku dla osób, które próbują wspierać oraz propagować karawaning w Polsce. Nikt nie zmusza "awanturnika" do kupowania i czytania naszego czasopisma, więc polecam obrać inny obiekt swoich ataków.

 

Oto kolejna idiotyczna okladka wydawcy Piotra K., ktory jak widac nie ma zielonego pojecia jak wyglada polski karawaning. Cudne i bezsensowne okladki, gdzie zawsze sa inne rejstracje niz polskie

sugeruja brak szacunku dla osob bedacych potencjalnymi czytelnikami. Nikt nie zmusza "Prenumeraty PC"do zamieszczania reklam tego czasopisma na tym forum, wiec polecam obrac inna forme szukania pieniedzy.

 

I postawmy sprawe jasno - czy czytelnik niemieckich, holenderskich, angielskich pism o karawaningu ma ZAWSZE okladki z kamperami/przyczepami na polskich blachach - nie ma.

Nastepna okladka pewnie bedzie z kosmodromu...

 

A koledzy dobrze napisali - to ma byc szkolna gazetka?

Bo myslalem, ze jakis budzet jest i rozum redaktora pozwala go rozsadnie wydac w celu osiagniecia zysku. Tymczasem mamy sobie sami napisac opowiadania i wysylac do redakcji, dobre, pewnie dla proznosci mozna to robic, tylko po co dziennikarze i redaktorzy.

Taka gazete, to sobie sami mozemy zrobic na tym forum, drukarke kazdy ma, zszywacz, pare reklam i tez oglosimy prenumerate...

Tylko, ze ona sie bedzie nazywala POLSKI KARAWANING.

 

Tradycyjnie nie pozdrawiam i juz dawno nie kupuje, a ostatnio, to nawet nie przegladam w Empiku, niestety rzut oka na okladke wystarcza...

 

J.

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę poinformować, iż dnia 21 marca 2011 roku do wszystkich prenumeratorów został wysłany najnowszy numer Polskiego Caravaningu - 3 (39) kwiecień 2011.

W sprzedaży detalicznej ukaże się on 28-31 marca 2011.

Wszystkie czasopisma zostały zapakowane w papierową kopertę jak podczas poprzednich wysyłek.

 

Z dniem 1 stycznia 2011 cena rocznej prenumeraty wzrasta do 85 zł, zaś dwuletniej do 160 zł. Wzrasta również cena czasopisma w sprzedaży detalicznej do 12,40 zł.

 

Dlaczego pozwala się na reklamę i namawianie forumowiczów do zakupu i wydawania kasy, podczas gdy wszystkie inne reklamy lądują w koszu ? Myślę, że tam jest odpowiednie miejsce dla reklamy PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Drodzy Prenumeratorzy oraz czytelnicy,

 

 

Pragnę poinformować, iż dnia 21 kwietnia 2011 roku do wszystkich prenumeratorów został wysłany najnowszy numer Polskiego Caravaningu - 4 (40) maj 2011.

W sprzedaży detalicznej ukaże się on 28-30 kwietnia 2011.

Wszystkie czasopisma zostały zapakowane w papierową kopertę jak podczas poprzednich wysyłek.

 

PROMOCJA!!! Każdy kto wykupi prenumeratę otrzyma w prezencie przewodnik (katalog) "Miasteczka wakacyjne i kempingi w Europie".

 

 

W razie jakichkolwiek pytań bądź sugestii zapraszam do kontaktu.

 

tel. 58/ 777-01-25 wew. 307

prenumerata@polskicaravaning.pl

 

Z życzeniami miłej lektury,

 

Piotr Klauz

post-3683-0-74279100-1303393236_thumb.jpg

post-3683-0-81172500-1303393248_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.