Skocz do zawartości

Polski Caravaning


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

W swoim czasie pewna Pani z podobnego polskiego pisma (Caravaning Ekspert) usilnie zabiegała o to by zaprenumerować ich pismo . Propozycja prenumeraty padła w chwili gdy Pani ta miała już wiedzę o zakończeniu działalności wymienionego pisma .

 

W roku 2009 będąc na zlocie w Borkach i dalej na organizowanej wycieczce do fabryki w Niewiadowie prezentowany był najnowszy model przyczepy tam produkowanej (N FREEDOM).

Z tego co pamiętam to załoga z Polskiego Caravaningu testowała w okresie urlopowym tą przyczepę .

Ciągnąc dalej . Ekipa ta dostała najlepiej wyposażoną w tym modelu przyczepę .

Nie pamiętam dokładnie ile ona kosztowała . Przekraczała ona kwotę 50 tys. złotych .

I tu nasuwa się pytanie i zarazem odpowiedź . Ile egzemplarzy tej przyczepy sprzedano na rynek Polski ? Skoro fabrykę przejął syndyk to pewnie niezbyt wiele , więc taki jest stan rzeczy i kieszeni wielu użytkowników przyczep karawaningowej przygody w Polsce .

Tu bym sugerował ekipie Polskiego Caravaningu zejść nieco na ziemię z tematyką a przynajmniej wypośrodkować tematycznie prezentowanie artykułów dla bardziej i mniej zamożnych .

 

A skoro to ma być czasopismo polskie i dla Polaków to raczej powinien to być Polski Karawaning a nie Caravaning .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo proadopodobne, że wydawcy mniej zależy na czytelniku niż rekalmodawcy. Wówczas tworzy się pismo, które zadowoli gusta reklamodawców. Wydawca to przedsiębiorca i ma z pisma czerpać zyski. Jeżeli bedzie miał 10 reklamodawców, którzy zapłaca każdy po 20 tys zł za reklamę czegoś piekielnie drogiego i zarzadają jeszcze, by w tym kierunku zbierane były teksty, to czy wydawca tak nie zrobi? Czytelnik jest drugoplanowy, ważne, by gazeta jako tako się sprzedała. Nie mówię, że taki cel postawiło sobie PC, ale wśród czytelników pisma niewielu jest, których stać na kupno kampera za 250 tys zł. A do takich klientów wiele artykułów jest kierowanych.

 

Otóż to ! :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz zaplacilem, to co bede rezygnowal, poza tym poczytam i jako "prawiczek" moze sie czegos dowiem, ale po tym co piszecie, to dla zasady bym nie kupil, zeby im nie dac zarobic

 

 

Tylko szkoda, ze wydałeś kasę na informację w dziewięćdziesięciu kilku procentach Ci zbędnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda, ze wydałeś kasę na informację w dziewięćdziesięciu kilku procentach Ci zbędnych

 

Effendi, to nie tak smirk%281%29.gif

Nie znamy potrzeb kolegi :devil:

Może coś tam jednak wyczyta :niewiem:

... a może wspomniana wyżej ankieta, zapoczątkuje jakieś zmiany :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś się nie mylił :ok: może faktyczne źle oceniłem potrzeby Kolegi Koszaka ? :niewiem:

 

Widzisz, ... ja też nie wiem :oslabiony: , ale myślę, że kolega Koszak da nam znać, jakie są jego wrażenia po przeczytaniu pierwszego z otrzymanych egzemplarzy :niewiem::dzieki:

 

Effendi, ale masz teraz fajny awatarek, super :ok::ok: :ok:

 

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prenumeruję PC odkąd mam przyczepę. Wtedy przejrzałem w empiku PC i Caravaning Ekspert - wybrałem PC, bo wydawał mi się ciekawszy. Ogólnie 70% pisma mnie się podoba, ale czytam prawie od deski do deski - fakt: tematyka w większości poza polskimi realiami :( Interesują mnie jednak wieści z targów, nowości, nowe rozwiązania, testy, tematy techniczne, relacje kolegów z CT i naszego forum. Ostatnio zacząłem też pisać przesyłając m.in. trochę rozszerzone tekstowo relacje zamieszczane na naszym forum i na mojej stronie.

Oczywiście można mieć wiele "ale", ale stojąc z boku i tylko krytykując nie poprawimy JEDYNEGO w Polsce pisma o tematyce karawaningowej. Już kiedyś rzucałem propozycję, by koledzy podzielili się relacjami, testem przyczepy, którą jeżdżą latami (ja takiego doświadczenia jeszcze nie mam)...

Wymagamy "naszej" tematyki, a skąd redakcja ma ją wziąć jak nie od nas? Przecież nie będą wymyślać testów używanej przyczepy, czy relacji z wirtualnych wycieczek przyczepą.

Teraz jest ankieta. Co za problem ją wypełnić, powiedzieć swoje zdanie, a nie wychodzić z założenie - po co? I tak to nic nie da...

PC wsadził mnie w stopkę redakcyjną i powiem, że mi się miło zrobiło, ale wiele razy spotykając się z redakcją, przeważnie na targach, zwracałem im uwagę na to, o czym tu mówimy, ale zawsze byli otwarci na zaproszenie na zlot, czy opublikowanie relacji z podróży. Kiedyś nie było takich artykułów, jak kupowanie przyczepy używanej (kodi), remont przyczepy (Moro), kupno i remont starego kampera (radwan-camp)... Uważam, że pismo rozwija się w dobrą stronę... w polską stronę ;)

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NICKT jak Ciebie posluchac, to czlowiek natychmiast optimistycznie patrzy na swiat :)

Oczywiscie, ze podziele sie z Wami moimi wrazeniami i moja subiektywna ocena na temat PC. Nie wiem jeszcze co tam jest, ale wydaje mi sie, ze jezeli redaktorzy (wspoltworcy) pisma przegladaja to forum to nawet nasza krotka dyskusja o tym, ze szkoda na razie wydawac pieniedzy na to pismo, spowoduje zmiane kierunku i pojda w strone polskich realiow i naszych potrzeb. Na razie nie moge sie wypowiadac merytorycznie, ale z biegiem czasu i doswiadczenia tez mysle, ze bede mogl sie udzielac. Na razie moge tylko powiedziec, ze na moim terenie pismo jest nie do dostania w zadnym sklepie (empiku) i dlatego mnie nie zostalo nic innego jak tylko zamowic prenumerate i tu marketing powinien wyciagnac wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prenumeruję PC odkąd mam przyczepę. Wtedy przejrzałem w empiku PC i Caravaning Ekspert - wybrałem PC, bo wydawał mi się ciekawszy. Ogólnie 70% pisma mnie się podoba, ale czytam prawie od deski do deski - fakt: tematyka w większości poza polskimi realiami :( Interesują mnie jednak wieści z targów, nowości, nowe rozwiązania, testy, tematy techniczne, relacje kolegów z CT i naszego forum. Ostatnio zacząłem też pisać przesyłając m.in. trochę rozszerzone tekstowo relacje zamieszczane na naszym forum i na mojej stronie. Oczywiście można mieć wiele "ale", ale stojąc z boku i tylko krytykując nie poprawimy JEDYNEGO w Polsce pisma o tematyce karawaningowej. Już kiedyś rzucałem propozycję, by koledzy podzielili się relacjami, testem przyczepy, którą jeżdżą latami (ja takiego doświadczenia jeszcze nie mam)... Wymagamy "naszej" tematyki, a skąd redakcja ma ją wziąć jak nie od nas? Przecież nie będą wymyślać testów używanej przyczepy, czy relacji z wirtualnych wycieczek przyczepą. Teraz jest ankieta. Co za problem ją wypełnić, powiedzieć swoje zdanie, a nie wychodzić z założenie - po co? I tak to nic nie da... PC wsadził mnie w stopkę redakcyjną i powiem, że mi się miło zrobiło, ale wiele razy spotykając się z redakcją, przeważnie na targach, zwracałem im uwagę na to, o czym tu mówimy, ale zawsze byli otwarci na zaproszenie na zlot, czy opublikowanie relacji z podróży. Kiedyś nie było takich artykułów, jak kupowanie przyczepy używanej (kodi), remont przyczepy (Moro), kupno i remont starego kampera (radwan-camp)... Uważam, że pismo rozwija się w dobrą stronę... w polską stronę ;)

Nick! tutaj nie chodzi o krytykę tylko danie do zrozumienia redakcji, właścicielowi, że w aktualnym kształcie i zawartości pc nijak się ma do Naszych potrzeb i oczekiwań co powinno być zawarte w takim piśmie. Jak widzę reklamę kampera za 250 czy też 300 tysięcy złotych to nijak to się ma do mnie, moich oczekiwań, użytkownika, kiedyś 19 letniej przyczepy teraz kilku letniej..... Sam nie kupuję tego pisma ( bo z uwagi na jego zawartość nie ma sensu ) ale przeglądam u kolegi kamperowca, który notabene też ma identyczne odczucia co ja.

 

Żeby nie było, że tylko narzekam, to kiedyś napisałem do redakcji pismo z sugestią coby zmienili kształt i popracowali nad zawartością merytoryczną swego pisma. Nie dość, że nic się nie zmieniło to nawet nie raczyli odpisać.... jak redakcja ma w :pupa: sugestie i porady to faktycznie ..... po co? i tak to nic nie da ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie moge tylko powiedziec, ze na moim terenie pismo jest nie do dostania w zadnym sklepie (empiku) i dlatego mnie nie zostalo nic innego jak tylko zamowic prenumerate i tu marketing powinien wyciagnac wnioski.

 

A patrzyłeś w Empiku w Karolince. Ja tam kupowałem.

Tak jak ktoś napisał. Pismo w obecnym kształcie jest robione pod reklamodawców i dopóki proporcje nie zaczną się wyrównywać, to dalej będzie tłum niezadowolonych. Takie artykuły, o których pisze Nickt, to jest jakieś światełko w tunelu, ale to wciąż za mało. Już sama średnia wieku użytkowanych przyczep i kamperów w Polsce daje do myślenia. Mam nadzieję, że ta dyskusja otworzy trochę oczy wydawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Karolince rzeczywiscie nie bylem, ale to dlatego, ze w EMPIKU w TURAWA PARK powiedzieli mi patrzac w komputer, ze w ogole takiej pozycji nie mieli i nie maja, i w zadnym EMPIKU w Opolu nie ma. Dlatego uznalem, ze skoro w systemie widza, ze nie ma to nie mam podstaw im nie wierzyc, a teraz sie okazuje, ze jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Kogut69 napisał artykuł z budowy Ivony to PC miałoby co pisać przez 2 albo 3 numery :) a zapewne wiele osób które nie korzysta z tego forum z zaciekawieniem przeczytałoby relacje... ja również lubię czytać opisy z rożnych wyjazdów pisane przez brać karawaningowa bo są pisane z emocjami a nie suchym tekstem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.