Skocz do zawartości

Czy można ciągnąć przyczepę powyżej 750 DMC mając kat B?


Rekomendowane odpowiedzi

NO własnie chodzi o to ze oni jak widzą samochod z przyczepą to chetnie zatrzymuja i często się o byle pierdółkę doczepiaja..

 

 

A tu Cie zaskocze :? W samym 2006 przejeździłem z kempingiem ponad 3tys.km i mijałem kilkakrotnie patrole drogowe i... na mijaniu się kończyło. Zatrzymywali przed, zatrzymywali za mną, ale mi się nie zdarzyło. W poprzednich latach jak jeździłem z niewiadówką to samo było. Moje zdanie jest takie, że policja nie zatrzymuje karawaniarzy... bo po co jak i tak przepisowo zazwyczaj jadą? Chyba, że pooglądać... cuż nie zainteresowałem nich :?:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 544
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

NO wlasnie chodzi o to ze oni jak widza samochod z przyczepa to chetnie zatrzymuja i czesto sie o byle pierdolke doczepiaja.. :?

I za to dostaja pieniadze. Z ust policmajstrow slyszalem, ze zwracaja baczniej uwage na laweciarzy, bo Ci zazwyczaj chcac dorobic ciagna byle co, byle czym i do tego przekraczajac jakiekolwiek proporcje mas.

Jako, ze jestes mlodym czlowiekiem i normalnym jest, ze musisz sie "wyszalec" :? to zalecam abys tego nie robil jadac zestawem a zanim pojedziesz ze znajomymi na weekend czy gdzies tam to pocwicz jazde z przyczepa :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w ostanim numerze Polski Caravanig niemiłą informację: na Słowacji kierwocy ciąfnący przyczepę pow. 750kg MUSZĄ mieć B+E (strona 23 styczneń-luty 2007). Więc w Polsce OK, ale na przejazd Słowacją już nie jest tak wesoło. Czesi nie wiem jakie mają przepisy, ale reagują jakby mieli takie same jak na Słowacji.

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ale przecież to jest tez Unia Europejska.

czy przepisu nie są ujednolicone?

 

Dokładnie tak powiedziałem Czechowi, który wypisywał mi mandat za brak "E" i odpowiedział, że Czesi tak ale Polska to jeszcze długo nie, i to był koniec dyskusji, bo ja na taki poziom nie umiem zejść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak powiedziałem Czechowi, który wypisywał mi mandat za brak "E" i odpowiedział, że Czesi tak ale Polska to jeszcze długo nie, i to był koniec dyskusji, bo ja na taki poziom nie umiem zejść :-]

 

Gratuluję Tobie cierpliwości, ja bym nie wytrzymał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mysle, ze mozna byloby napisac pismo do MSZ, ktore ponc reprezentuje Nas za granica aby strona czeska i slowacka jasno okreslila jakie maja przepisy w tej materii ( kiedys tak robil nasz MSZ w Niemczech jak niemcy "gonili" nas za haki holownicze i nasze prawao jazdy kat B - ale mozemy sie nie doczekac odpowiedzi bo w MSZ maja byc niezle przeciagi )

moze ktorys z Kolegowpodjal by sie tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mysle, ze mozna byloby napisac pismo do MSZ, ktore ponc reprezentuje Nas za granica aby strona czeska i slowacka jasno okreslila jakie maja przepisy w tej materii ( kiedys tak robil nasz MSZ w Niemczech jak niemcy "gonili" nas za haki holownicze i nasze prawao jazdy kat B - ale mozemy sie nie doczekac odpowiedzi bo w MSZ maja byc niezle przeciagi )

moze ktorys z Kolegowpodjal by sie tego?

 

Obdzwoniłem wtedy ambasady Czeską w KAtowicach, a Ci skierowali mnie do Polskiej w Pradze. Proszono mnie o oficjalne pismo ze skargą. POnieważ mieszkam na PD Polski i często bywam w Czechach więc darowalem sobie, bo wiem jak to potem by wyglądło (bez względu na sposób ropatrzenia mojej skargii). Wolę pozostać dla nich anonimowy :-). Taniej mi wyszło dorobienie E, więcej frajdy i przyjemności - wszystkim polecam dla świetego spokoju, a poza tym mój poprzedni samochów był lżejszy od przyczepy, więc i tak musiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym moj poprzedni samochow byl lzejszy od przyczepy, wiec i tak musialem
Tak nie wolno jezdzic nawet z kategoria E do B :)

warto powtorzyc

Dopuszczalna masa calkowita przyczepy nie moze byc wieksza niz masa wlasna samochodu.

Kategoria E upowaznia nas do przekroczenia zestawem 3,5t ale z zachowaniem tych w/w proporcji mas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.