Skocz do zawartości

Czy można ciągnąć przyczepę powyżej 750 DMC mając kat B?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem wczesniej po zmianie przyczepy przekraczam DMC zestawu 3,5t o 45kg :banned:

Właśnie zapisałem się na kurs na B+E. W piątek zaczynam zajęcia. Mimo, że już ustaliliśmy co i jak, będę miał okazję zapytać samych najlepszych :banned:

a mnie zastanawia, czy po przekroczeniu 3,5 t nie powinno juz byc C+E ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 544
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a mnie zastanawia, czy po przekroczeniu 3,5 t nie powinno juz byc C+E ?

E do B uprawnia do przekroczenia 3,5T oczywiscie z zachowaniem stosunku mas :banned:

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?p=7359&highlight=#7359

 

Marcinku nie moge znalezc definicji pojazdu dlugiego i ciezkiego - mozesz dac linka?

Nie posiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wczesniej po zmianie przyczepy przekraczam DMC zestawu 3,5t o 45kg :banned:

Właśnie zapisałem się na kurs na B+E. W piątek zaczynam zajęcia. Mimo, że już ustaliliśmy co i jak, będę miał okazję zapytać samych najlepszych :banned:

a mnie zastanawia, czy po przekroczeniu 3,5 t nie powinno juz byc C+E ?

 

CHIBA RIBA NIE - a nawet zdecydowanie. Jeśli auto ma ponieżej 3,5T to wystarczy E do B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ataman70 - nie strasz :banned:

 

 

"Mercy, no nie mów, że dałeś się wpakować na zajęcia?"

teoretyczne? Pani powiedziała, ze tak między nami to nie muszę chodzić na teorię, ale chcę pójść na 2-3 zajęcia, m.in. żeby popytac o trapiące nas watpliwości. Wiele sobie nie obiecuję, ale zawsze o jedną więcej teorię :banned:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff juz myslalem, ze z mlodymi miesiac przesiedzisz :biwak:

Co do watpliwosci to powiem Ci, ze nawet jak jechalem z egzaminatorem to sie dowiedzialem....bzdur jak sie potem okazalo na temat E do B, oni mieli przeswiadczenie, ze pow 750 to juz trzeba...zreszta ja tez tak myslalem :piwko::ok:

Ale...smolic, wazne, ze papior jest i zagramanice mozna spokojnie :banned:

Ciekawe co bedzie z E do B kiedy to do 2012 ujednolica przepisy z unijnymi :banned:

Zwroca zachodowi za kursy na E do B albo Polakow posla na kursy w promocyjnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z komunikacji miejskiej :banned:

 

Pozdrawiam i miłych pasażerów :banned:

 

 

Witojcie Panocku.

O pasażerach to chyba mógłbym napisać pracę naukową :biwak: ,ale swoją drogą to praca "za kółkiem " autobusu miejskiego sprawia mi dużo satysfakcji.Jak jeszcze mam możliwość pociągnąć nim przyczepę to już jestem very happy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja przekraczałem niedawno granice niem-pol.polak mnie puścił a niemic doczepił się o wagi(lublin+przyczepa adria 450)kazał zjechać mi na bok i wypisał jakiś chory protokuł :banned: o jeżdzie bez uprawnień(podobno miałem cm.3614kg):banned:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenie jest takie:

 

- wąska i z koleinami droga, pada deszcz, jadę z ciężką, wysoką i długą przyczepą i nagle błysk w lustrach, za mną jadącym 70,80 idzie środkiem TIR mając na szafie ze 110 i fajnie jest, on pojechał a ja blady walczę z fajerą bo oczywiście przejechał obok mnie na 15 cm. i pęd powietrza wypchnął budę z kolein.

Swoją drogą chciałbym się sam wtedy zobaczyć, bo usłyszeć to raczej nie.

 

Cieszę się, że są na forum praktycy w " dużych " , rozumiejący problem bo czasami mam ochotę odpiąć budę, dogonić i ...

 

Serdecznie pozdrawiam, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wiem czekam na jakieś pismo a najlepsze było to,że jak podpisywałem w końcu te papiery po negocjacjach bo nie chcieli dać mi tłumacza w końcu przyszedł jakiś następny policjant i jak podpisywałem uśmiechnął się do tego drugiego,ja zapytałem się co w tym jest,że się śmieje, a on na to" :banned: wie pan kim ja jestem,jestem niemcem i nie śmieje się wrednie jak polacy :banned: "ludzie zatkało mnie. :piwko::biwak:

pozdrowionka

 

[ Dodano: Sro 14 Mar, 2007 23:10 ]

wysłałem zażalenie do konsulatu polskiego bo to jest chyba coś nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem uważnie forum ale nie znalazłem nigdzie jak wygląda podróż po Europie z zestawem powyżej 3,5t.

Co do prawa jazdy spawa jest jasna B+E.

Natomiast co winetami i inny,i cudami.

Po wstępnym przejrzeniu internetu zauważyłem, że w niektórych krajach opłaty są jak za Tir-a :)

W Austrii nie ma winety i jest jakiś elektroniczny system opłat :ok:

Jak to jest w praktyce ?

Chcę pojechać takim zestawem nad Balaton i ogarnęły mnie wątpliwości :)

Do tego jeszcze przeczytałem, że jak mam samochód firmowy to muszę mieć jakieś przetłumaczone zaświadczenia, że mogę z niego korzystać.

Jeśli ktoś może mnie oświecić o co w tym chodzi to będę bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo, zagladales TU ? Tak na marginesie, w najblizszym numerze Polskiego Caravaningu jest nieco o Balatonie wlasnie :ok:

Co do tych nieszczesny tachografow to tak sie sklada, ze w opracowaniu do nr 3/2007 jest dosc duzy artykul o przepisach obowiazujacych caravaningowcow. Malo, ze bedzie tam powtorka z uprawnien do kierowania to jeszcze ma sie znalezc rzeczowa informacja na temat tachografow, ale tak juz dokladnie z rozpiska na samochody prywatne i sluzbowe. Ponadto zasugerowalem, aby wreszcie wyjasnic raz na zawsze, co jest w naszym kraju wazniejsze homologacja czy przepisy ruchu drogowego? Bo jak wiemy wiele samochodow ma mozliwosc holowania przyczepy o dmc wiekszej niz ich masa wlasna. Homologacja, czyli producent na to pozwalaja a nasze przepisy jakos dziwnie nie, postaramy sie to rozwiazac. Znalezlismy w Policji w roznych regionach Polski takich naszych "konsultantow" z dziedziny przepisow ruchu drogowego i oni bardzo chetnie i zyczliwie udzielaja odpowiedzi na zadane tematy, malo tego nie boja sie podpisac pod tym, co napisali lub powiedzieli w wywiadzie a dodatkowo sa praktykami, wiec rozmowa jest o wiele przyjemniejsza.

Jezeli sa jeszcze jakies niewiadome, ktore w/g Was warto by wreszcie rozwiazac to piszcie prosze, jest jeszcze kilka dni czasu do spotkania i wywiadow. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.