Skocz do zawartości

Czy można ciągnąć przyczepę powyżej 750 DMC mając kat B?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 544
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to ratuje Cie cycepka o dmc 1050kg tylko czy warto? Czy koszty są aż tak duże w związku z tymi winietami?

Koszty winet to kilkaset złotych i z tym nie ma problemu.

Bardziej chodzi mi o fakt psiadania ciągnika zarejestrowanego na firmę, a co za tym idzie tacho, upoważnienia do krzystania z auta itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno, artykul ukaze sie zbyt pozno jak dla Ciebie.

Na twoim miejscu napisal bym pismo do sekcji ruchu drogowego w Twoim regionie i czekal na odpowiedz, ktora powinna byc rozwiazaniem problemu. Ewentualnie podejsc osobiscie i sie umowic ale wtedy nie masz zadnego papierka gdzie ew. paragrafy wisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko za granicą mało kogo będzie interesowała opinia naszej policji :ok:

W Polsce to mogę się wybronić w sądzie. Gorzej np. na Węgrzech. Tam to nawet się nie dogadam w żadnym ludzkim języku :)

 

[ Dodano: Pią 23 Mar, 2007 14:07 ]

Kto pisze ten artykuł ?

Może zgłębił już temat i potrafi odpowiedzieć na moje pytania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie Adamo, jestesmy podobno w Unii Europejskiej i Panom Policmajstrom zadaj pytanie jakie sa przepisy w Unii, ktore to reguluja :ok:

Kto pisze ten artykul ?

Moze zglebil juz temat i potrafi odpowiedziec na moje pytania ?

Ten temat bedzie dopiero omawiamy we wtorek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie Adamo, jesteśmy podobno w Unii Europejskiej i Panom Policmajstrom zadaj pytanie jakie są przepisy w Unii, które to regulują :ok:
Kto pisze ten artykuł ?

Może zgłębił już temat i potrafi odpowiedzieć na moje pytania ?

Ten temat będzie dopiero omawiamy we wtorek :)

taaa... i wrócę z wyjazdu zanim mi odpowiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko stabilizator zamontować!

 

Mrulski żeś narobił ludziom apetytu na ten stabilizator (urządzenie najazdowe) :ok:.

 

Spać nie mogę po nocach tylko myślę, skąd tu pieniążki wziąć na to urządzonko :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeczytałem cały ogromny post i tak do końca nie jestem przrekonany co do uprawnień poza granicami kraju. Wysłałem więc meila do konsulatu w Bratysławie takiej treści:

 

WITAM

 

MAM PYTANIE:

CZY POSIADAJĄC KATEGORIE PRAWA JAZDY "B" I BĘDĄC WG POLSKICH PRZEPISÓW UPRAWNIONYM DO KIEROWANIA :

A) pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony z wyjątkiem autobusu lub motocykla

 

 

:hop1: pojazd, o którym mowa w lit. a), z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 tony

 

 

 

MOGĘ PROWADZIĆ SAMOCHÓD Z PRZYCZEPĄ KEMPINGOWĄ O DOPUSZCZALNEJ MASIE CAŁKOWITEJ 1000 kg (Masa własna 650 kg)

 

 

 

W POLSCE KATEGORIA "B" NA TO POZWALA

 

 

 

BARDZO PROSZĘ O ODPOWIED┼╣

 

MAREK

 

 

 

 

 

Otrzymałem taką odpowiedź:

 

Dzień dobry,

przepisy słowackie są w tym względzie analogiczne do przepisów polskich.

Z poważaniem

Magdalena Gondar

konsul

----- Original Message

 

 

 

I co Wy na to???? :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.