Skocz do zawartości

Czy można ciągnąć przyczepę powyżej 750 DMC mając kat B?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 544
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tu odpowiedź jest prosta - aby kupować u nich apteczki.

Ja jednak wybiorę się do apteki.

Europa nie czepia się kat B. Jedyne wypadki o jakich słyszałem to Słowacja/Czechy.

Podstawowe pytanie:

Czy ktoś z Was miał osobiście taki problem (i kiedy)?

Bo mam wrażenie, że takie problemy spotykają mitycznych kolegów znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie.

Panowie "policmajstrowie" widzą samochód z przyczepą - OK, jedzie gość z rodzinką, powoli, nie łamie przepisów więc nie zatrzymują. Schody mogą się zacząć jeżeli dojdzie do jakiejś kolizji a nie daj Boże wypadku drogowego czego oczywiście nikomu nie życzę. Wtedy przetrzepią wszystko dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

generalnie zreasumować można, że zwykle kierowcy ciężarówek, komunikacji miejskiej prywatnie są najbezpieczniejszymi kierowcami. kto przeszedł szkołę w postaci "ujeżdżania" 40-tonowców lub 18-metrowców inaczej widzi ciągnięcie osobówką przyczepy niż przeciętny kierowca zestawu kempingowego.

co nie oznacza, że każdy TIR-owiec jeździ bezpiecznie, a każdy "osobowiec" igra z życiem.

jeśli o mnie idzie to bezpieczniej się czułem w przegubowym Ikarusie niż w moim T4 z przyczepą :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żartobliwie odpowiadając: żaden samochód nie jest tak często sprawdzany jak autobusy w komunikacji miejskiej, serio :ok:

a czemu się czuję bezpieczniej?

w osobówce- jak w puszce, w T4- czuję się dobrze, ale widząc pędzących szaleńców i tak mam obawy, czy mnie nie skoszą

w autobusie i ciężarówce czułem się najlepiej, bo teoretycznie najmniej mi młode jełopy krzywdy zrobić mogły :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej to nie dawno w Szczecinie Policja nie wypuściła z zajezdni 15 Volviaków przegubowych bo zamiast orginalnych rozpieraków szczęk miały samoróby które starczały na parę kilometrów a potem hamulców praktycznie nie było Polak potrafi :zlo: Ze nie wspomnę o rozpadających się Ikarusach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z komunikacji miejskiej :zlo:

 

Pozdrawiam i miłych pasażerów :ok:

 

Ps. Ikarus to było to - twardy zderzak , radzieckie klucze do naprawy ( młotek i przecinak ) a te nowe :ok: to ...... cały plastikowy strach się opierać :zlo: co by nie urwało się coś :-]

 

CAŁEMU FORUM - SZEROKOŚCI I BEZPIECZNEJ JAZDY SOLO I W ZESTAWIE POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH DO ZOBACZENIA NA SZLAKU ! :zlo::ok::-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myśleczytając ten post i doszedxłem do wniosku, że dobrze jest mieć doświadczenie jak niektórzy koledzy, ale nie zawsze jest to proste lub wogóle do spełnienia.

ja ciągnąc pierwszy raz przyczepe (samochód 5 + 5,5 przyczepa) doszedłem do wniosku,iż wiele myślałem o jeżdżeniu takim zestawem, ale strach ma wielkie oczy.

 

po bardzo krótkim czasie zrozumiałem co mogę a czego nie należy robić cignąc przyczepę.

ludzie mijjąc mój zestaw z podziwem oglądają ten pociag.

ja natomiast bardzo dobrze czuję się w takim zestawie.

 

nie jestem kierowcą z krótkim stażem lub małym przebiegiem. ot cóż parę km w życiu zrobiłem różnym sprzętem, zatem wniosek jeden: im więcej doświadczenia tym łatwiej.

 

słyszałem kiedyś zdanie że kierowcą staje się człowiek po przejechaniu pierwszego miliona km.

ja pokusiłbym się o zdanie: szklanka wody, nie przed, nie po, tylko zamiast.

 

trzeba mieć głowę na karku jeżdząc w naszym kraju i nie dlatego że ciągniemy przyczepy, dlatego że jeździmy z rodziną a to znacznie ważniejsze i cenniejsze.

 

 

pozdrawiam, tomasz,rybnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.