Skocz do zawartości

Spanie po Mopach a bezpieczeństwo.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

A realnie okazaloby sie ze jakis nawalony typ szarpnal klamke przyczepy, by zrobic komus (w tym przypadku Tomiemu ) zart, a polowa forum pisze rozprawki o gazach bojowych stosowanych na MOPach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 godzin temu, Voku napisał(a):

To by musiała być dobrze zaplanowana akcja i ten dobór gazu, bez jakiegoś chemia się nie obędzie. ?

Jeżeli by ktoś robił "akcję z gazem", to na pewno by to była akcja zaplanowana, a nie jakiś "nawalony typ" z przypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2023 o 22:42, Voku napisał(a):

Dobrze że nic się nie stało.

Jestem ponad miesiąc we Włoszech i staram się korzystać z camper parków i kempingów. Jak byliśmy w lutym spałem też na dziko i był spokój. Może to jakaś domena mopów.

Mam znajomych którzy są teraz we Włoszech i  zostawiają kampera przy drodze i idą zwiedzać miasteczka i nie mają żadnych problemów.

Jaki kemping w Rzymie wybrałeś? 

W Rzymie staliśmy tu:

https://maps.app.goo.gl/zs9G8oc616k8TznP9

Największy minus to 4A bezpieczniki

7 godzin temu, Analog82 napisał(a):

A realnie okazaloby sie ze jakis nawalony typ szarpnal klamke przyczepy, by zrobic komus (w tym przypadku Tomiemu ) zart, a polowa forum pisze rozprawki o gazach bojowych stosowanych na MOPach...

Nawalony typ nie otworzył by zamka przyczepy z taką łatwością, i nie oddalił by się w takim tempie. No ale zgadzam się że rozprawka o gazach to powielanie jakiś parkingowych legend wymieszane z marketingowym bełkotem producentów czujników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tomii napisał(a):

W Rzymie staliśmy tu:

https://maps.app.goo.gl/zs9G8oc616k8TznP9

Największy minus to 4A bezpieczniki

Nawalony typ nie otworzył by zamka przyczepy z taką łatwością, i nie oddalił by się w takim tempie. No ale zgadzam się że rozprawka o gazach to powielanie jakiś parkingowych legend wymieszane z marketingowym bełkotem producentów czujników...

Niestety kradzieże były, są i będą ? a my musimy się dodatkowo zabezpieczać i nie kusić losu 

Na pewno nie zostawiamy nic wartościowego "pod ręką", czy to w aucie, czy przyczepie, w przyczepie jest tyle miejsc do schowania fantów, że na prawdę nie trzeba dużo, nawet schowek pod łóżkiem w którym śpimy 

Dodatkowy "alarm" jak Twoja rurka też jak najbardziej, tak żeby złodziejom max utrudnić wejście, a ew otwarcie drzwi wzbudziło alarm 

Kurcze, ja jadąc do Rumunii kupiłem gaz, głównie pod kątem zwierzaków, a tu się okazuje, że on bardziej potrzebny może być w cywilizowanej UE ?

Do tego doszło, że człowiek boi się zaparkować na MOP na noc, zostawić auto na miejskim parkingu, czy gdzieś przy plaży - poniżej foto, szkło nie nasze, ale widać że tu lepiej nie zostawiać auta, parking przy plaży koło Livorno ?

IMG_20230712_120922.thumb.jpg.63f65029a2657ebacf03b8f339b7c181.jpg

 

My od lat śpimy na MOP, wiem że jak człowiek jest zmęczony to śpi "jak zabity" i wcale gazu nie trzeba. Raz truck podjechał 2m pod tył przyczepy i o północy jeszcze to słyszałem, ale jak rano odjechał już nie, mocno się śpi na MOP ?

 

Ja Twój post traktuje jak ostrzeżenie, przypominajkę, żeby być czujnym i nie kusić losu, bo w drodze powrotnej z ITA pewnie 2noclegi wypadną i pewnie też jakiś MOP w tym będzie, choć raczej nie w ITA (tylko czy np Węgry lepsze?)

 Udanych wakacji już bez przygód dla Wszystkich, pozdrawiamy z słonecznej Toskanii ?

IMG_20230712_120732.thumb.jpg.718df927efa9ecf21701339e063facd7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tomii napisał(a):

Nawalony typ nie otworzył by zamka przyczepy z taką łatwością, i nie oddalił by się w takim tempie. No ale zgadzam się że rozprawka o gazach to powielanie jakiś parkingowych legend wymieszane z marketingowym bełkotem producentów czujników...

Oczywiscie to zart z mojej strony i zakladam, że było niebezpiecznie, ale mam wrazenie ze watek zmierza w zla strone. Jeszcze chwila i bedzie wskazanie spanie w maskach przeciwgazowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie miejsce polecacie na postoj w okolicy Brna ? 

 

Ostatnio spaliśmy na mopie D1 Rochlenka , mały parking na ok 10 ciężarówek , kilka miejsc dla aut. Nam udało się wcisnąć na boku z przyczepą . Były też ubikacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2023 o 23:20, Ventyl napisał(a):

Jakie miejsce polecacie na postoj w okolicy Brna ? 

W okolicy Mikulov-Lednice są ciekawe miejscówki płatne i darmowe.

Np tu sporo miejsc i market z lokalnym winem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2023 o 23:20, Ventyl napisał(a):

Jakie miejsce polecacie na postoj w okolicy Brna ? 

Ktoś ostatnio pisał o parkingu Ikea w Brnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy może się komuś przyda. Czytając ten wątek , doszedłem do wniosku ,że i ja muszę coś wykombinować z blokadą zamka. Przyczepa hobby . Zrobiłem tymczasową blokadę . Proszę o ocenę i sugestie.

PHOTO_20230811_133425.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ZdzislawW napisał(a):

Koledzy może się komuś przyda. Czytając ten wątek , doszedłem do wniosku ,że i ja muszę coś wykombinować z blokadą zamka. Przyczepa hobby . Zrobiłem tymczasową blokadę . Proszę o ocenę i sugestie.

PHOTO_20230811_133425.jpg

Ja używam rozkładanego kija do nordic walkingu;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ZdzislawW napisał(a):

Koledzy może się komuś przyda. Czytając ten wątek , doszedłem do wniosku ,że i ja muszę coś wykombinować z blokadą zamka. Przyczepa hobby . Zrobiłem tymczasową blokadę . Proszę o ocenę i sugestie.

PHOTO_20230811_133425.jpg

Patent niezły… wykonanie również :) 

My oprócz blokady mechanicznej mamy jeszcze kamerę na wejście i to już chyba wszystko co można zrobić w temacie zabezpieczenia campera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin T napisał(a):

Sprawdzałeś czy drzwi  da się otworzyć kluczem, bez używania klamki zewnętrznej?

Nie ma szans otworzenia kluczem ani klamką . Prędzej wyłamie się klamkę . Ważne jest to że bolce są w futrynie to z drzwiami nic nie można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlochy są cudowne, ale złodziejstwo jest okropne. Na MOPach nawet idąc na kawę zabierałem laptopa i dokumenty.
Ważne że Wam się nic nie stało. Dokąd śmigacie?

Polecam w okolicy za 18 eur bardzo dobry campark, gdzie kible, prysznice, zrzutnia szara i czarna, wszystko w cenie  
DCB77FF5-B234-4FF9-92BB-A9FCB4F29882.thumb.jpeg.78eff1d5c0816f79dad1e074cf82daeb.jpeg
1 km jest do przystanku tramwaju który zawiezie w 10 min do samej Wenecji.    Mega atrakcją jest to, że jest to jeden z sześciu na świecie systemów jednotorowych „Translohr”.   Bilety można kupić w camperparku  
C17D8052-01DA-4E3A-A997-C3AE7AA87486.thumb.jpeg.7acdff40b5f0daa33271e2e7924bcd0c.jpeg
 
Jak jest z zajetoscia miejsc na tym camperparku w sierpniu? Da się przyjechać z marszu i miejsca są czy też trzeba czekać aż się coś zwolni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.