Skocz do zawartości

Spanie po Mopach a bezpieczeństwo.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał(a):

Na MOPie (polskim) się czuję bezpieczniej jak na dziko.

Aż tak bym się nie posunął z poglądami...ale

42 minuty temu, Piotrekm13 napisał(a):

trzeba było szukać innego noclegu, i wypadło na parking pod marketem.

Tego też nie nazwę - na dziko... tylko spaniem gdzieś po drodze...

Oczywiście w centrum miasta, nie na kepingu, to też niby "na dziko" ;)

Ale na dziko to gdzieś przy plaży, łące, lesie (oczywiście często na parkingu)... ale z dala od ludzi...

Na MOPach śpię ze względu na "czas" - zjeżdżanie z autostrady, expresu i powrót, szukanie cichszego, fajnego parkingu (często po nocy) jest problematyczne, do tego często na mopie robię jakiś tam "serwisy"...

Też parę razy stanęliśmy gdzieś  się przespać i okazało się że nieopodal jest strzelnica, poligon, tory kolejowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

56 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

więc kupuję żel.

Tu masz sprawdzony sklep:

https://www.bron.pl/

Wpisz w wyszukiwarkę "gaz pieprzowy" wybierz wersję z żelem i kup z dostawą albo do domu albo do paczkomatu.

Sklep jest OK

pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Misio napisał(a):

Też parę razy stanęliśmy gdzieś  się przespać i okazało się że nieopodal jest strzelnica, poligon, tory kolejowe...

przed spaniem " na dziko" po wyszukaniu miejscówki warto przejrzeć mapy.cz i openstreetmap .

Tam takie tereny są wyraźnie zaznaczone .

image.thumb.png.5e09016450c35dd0af4c1c154ac9475d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrekm13 napisał(a):

Na MOPie (polskim) się czuję bezpieczniej jak na dziko. Ale to moje odczucie, ze względu, że na MOPach spałem już wielokrotnie, natomiast tylko raz się zdarzyło, że nie było MOPa i trzeba było szukać innego noclegu, i wypadło na parking pod marketem. Wszystko było fajnie, jak parkowałem w ciemności na skraju parkingu. Obok były jakieś krzaki. Po zaśnięciu mało nie spadłem z łózka, jak kilkanaście metrów od przyczepy przejechał pociąg. Za krzakami były tory :D

 

A co do gazu to dzięki. To co piszesz pokrywa się z tym co wyczytałem, więc kupuję żel. Prawdopodobnie dwa, żeby jednym sobie potrenować.

Kup 4 ..  albo i więcej. Jeden do Twojej kieszeni, drugi do torebki żony (tu nawet się przydadzą się dwa- w końcu to „damska torebka”) następny do kabiny przy łóżku i po jednym do bocznych drzwi :) … to nie są duże koszty a przynajmniej zawsze jeden gdzieś będzie pod ręką :) … z niedźwiedziami nigdy nic nie wiadomo kiedy wyskoczą :)  
Co do parkingu przy markecie :) wiem co przeżyłeś :) kiedyś w Genua spaliśmy na parkingu … wyglądał idealnie, kamery, campery, miejsce gdzie można czuć się bezpiecznie :) …. Do momentu jak przyjeżdżający Pendolino nie zaczął hamować :) obudziłem się zlany potem a czułem się jak bym stał na przejeździe kolejowym między szlabanami :( 

1 godzinę temu, Piotrekm13 napisał(a):

Na MOPie (polskim) się czuję bezpieczniej jak na dziko. Ale to moje odczucie, ze względu, że na MOPach spałem już wielokrotnie, natomiast tylko raz się zdarzyło, że nie było MOPa i trzeba było szukać innego noclegu, i wypadło na parking pod marketem. Wszystko było fajnie, jak parkowałem w ciemności na skraju parkingu. Obok były jakieś krzaki. Po zaśnięciu mało nie spadłem z łózka, jak kilkanaście metrów od przyczepy przejechał pociąg. Za krzakami były tory :D

 

A co do gazu to dzięki. To co piszesz pokrywa się z tym co wyczytałem, więc kupuję żel. Prawdopodobnie dwa, żeby jednym sobie potrenować.

Kup 4 ..  albo i więcej. Jeden do Twojej kieszeni, drugi do torebki żony (tu nawet się przydadzą się dwa- w końcu to „damska torebka”) następny do kabiny przy łóżku i po jednym do bocznych drzwi :) … to nie są duże koszty a przynajmniej zawsze jeden gdzieś będzie pod ręką :) … z niedźwiedziami nigdy nic nie wiadomo kiedy wyskoczą :)  
Co do parkingu przy markecie :) wiem co przeżyłeś :) kiedyś w Genua spaliśmy na parkingu … wyglądał idealnie, kamery, campery, miejsce gdzie można czuć się bezpiecznie :) …. Do momentu jak przyjeżdżający Pendolino nie zaczął hamować :) obudziłem się zlany potem a czułem się jak bym stał na przejeździe kolejowym między szlabanami :( 

1 godzinę temu, Piotrekm13 napisał(a):

Na MOPie (polskim) się czuję bezpieczniej jak na dziko. Ale to moje odczucie, ze względu, że na MOPach spałem już wielokrotnie, natomiast tylko raz się zdarzyło, że nie było MOPa i trzeba było szukać innego noclegu, i wypadło na parking pod marketem. Wszystko było fajnie, jak parkowałem w ciemności na skraju parkingu. Obok były jakieś krzaki. Po zaśnięciu mało nie spadłem z łózka, jak kilkanaście metrów od przyczepy przejechał pociąg. Za krzakami były tory :D

 

A co do gazu to dzięki. To co piszesz pokrywa się z tym co wyczytałem, więc kupuję żel. Prawdopodobnie dwa, żeby jednym sobie potrenować.

Kup 4 ..  albo i więcej. Jeden do Twojej kieszeni, drugi do torebki żony (tu nawet się przydadzą się dwa- w końcu to „damska torebka”) następny do kabiny przy łóżku i po jednym do bocznych drzwi :) … to nie są duże koszty a przynajmniej zawsze jeden gdzieś będzie pod ręką :) … z niedźwiedziami nigdy nic nie wiadomo kiedy wyskoczą :)  
Co do parkingu przy markecie :) wiem co przeżyłeś :) kiedyś w Genua spaliśmy na parkingu … wyglądał idealnie, kamery, campery, miejsce gdzie można czuć się bezpiecznie :) …. Do momentu jak przyjeżdżający Pendolino nie zaczął hamować :) obudziłem się zlany potem a czułem się jak bym stał na przejeździe kolejowym między szlabanami :( 

Sorry ale od kilku dni forum szwankuje … czy to tylko ja mam kłopoty czy Wy też macie takie wrażenie !? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rtwppk napisał(a):

Sorry ale od kilku dni forum szwankuje … czy to tylko ja mam kłopoty czy Wy też macie takie wrażenie !? 

Owszem - były ostatnio problemy - wyświetlały się komunikaty z błędach - ale hi, hi, hi.... nie powodowało to zamieszczania swoich postów w trzech powtórzeniach ;)

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

Tu masz sprawdzony sklep:

https://www.bron.pl/

Wpisz w wyszukiwarkę "gaz pieprzowy" wybierz wersję z żelem i kup z dostawą albo do domu albo do paczkomatu.

A to nie lepiej piankę poliuretanową? wychodzi taniej, a niedzwiedź ma problem na dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

A to nie lepiej piankę poliuretanową? wychodzi taniej, a niedzwiedź ma problem na dłużej

Taaa, agregat tynkarski i go zabetonować :D

6 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

Tu masz sprawdzony sklep:

https://www.bron.pl/

Wpisz w wyszukiwarkę "gaz pieprzowy" wybierz wersję z żelem i kup z dostawą albo do domu albo do paczkomatu.

Sklep jest OK

pzdr

Włodek

 

Znam. Chyba nawet kiedyś u nich kupowałem. Ale wtedy był po prostu gaz, a teraz będzie bardziej świadomie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotrekm13 napisał(a):

Na MOPie (polskim) się czuję bezpieczniej jak na dziko. Ale to moje odczucie, ze względu, że na MOPach spałem już wielokrotnie,

Ja również mam takie odczucia. Co roku jadąc nad morze, śpię przynajmniej 2 razy na mopie, jak również często na dziko. Co prawda jak dotąd nie miałem żadnych "przygód", jednak nocując zupełnie na dziko, zachowuję większą czujność.

9 godzin temu, Misio napisał(a):

Na MOPach śpię ze względu na "czas" - zjeżdżanie z autostrady, expresu i powrót, szukanie cichszego, fajnego parkingu (często po nocy) jest problematyczne, do tego często na mopie robię jakiś tam "serwisy"...

Tak, w moim przypadku jest dokładnie tak samo - MOP dla mnie, to szybki nocleg w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Posiadanie piły łańcuchowej, też jest całkowicie legalne. Te akumulatorowe działają instant. 😹🤣

Spalinowa robi lepszy efekt. Wyobrażasz sobie minę złodzieja który grzebie przy zamku, a w środku odpala piła łańcuchowa?  :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał(a):

Spalinowa robi lepszy efekt. Wyobrażasz sobie minę złodzieja który grzebie przy zamku, a w środku odpala piła łańcuchowa?  :mlot:

Może wystarczy jakiś JBL i 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się pomysł z pianką, tylko koniecznie profesjonalną. Jutro sprawdzę jak daleko leci.:D

Można pójść o krok dalej i na pistolet do pianki nałożyć puszkę z płynem do płukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba gwoździarkę akum, ale do małych "pchełek", bo ta do betonu to i kamzelke kev. przebije. A odgłoś piły spalinowej mozna sobie nagrać, nawet jako dzwonek w tel. :) Można też z bata strzelić :) jak Indian Jones :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dowiedziałem się, jeden gościu z mojego robola wypożyczył kampera i pewnego dnia obudził się z "wyczyszczonym" kamperem :( Nie wiem, gdzie to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.