Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, dudek_t napisał(a):

W Primostenie tez nie graja ale spiew ptakow o intensywnosci niespotykanej w lipcu/ sierpniu czy nawet wrzesniu. Pieknie jest. 

No ale jak to tak bez zdjęć :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 746
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, golob napisał(a):

obcych to już "na oko" wybierają do dokładniejszego sprawdzania jeśli wynik z wagi jest jakiś podejrzanie duży w stosunku do zestawu który widzą.

Też mi się tak wydaje, że mają doświadczenie i na oko widzą, ile mniej więcej powinno być DMC i jak coś im nie pasuje to weryfikują dokładniej.

18 minut temu, Tomii napisał(a):

No ale jak to tak bez zdjęć :nono:

Popieram, daj jakąś zachętę @dudek_t, bo nie wiem, gdzie jechać za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Robert77 napisał(a):

Jesteśmy umówieni ? do kiedy jesteście?

Wyruszymy 23 albo 24 czerwca, pewnie kilka dni w drodze, a na Straśko będziemy około tygodnia.

8 godzin temu, Zulos napisał(a):

W moim przypadku - jak jeszcze jeździłem z cepką - dwa ważenia w Austrii wyglądały tak samo: przejazd zestawem przez wagę, organoleptyczna ocena - tj. spojrzenie na wyświetlacz i jak waga zestawu nie budziła zastrzeżeń (w moim przypadku było to poniżej 3 ton) machnięcie ręką.

Miałem podobnie, tylko nikt nie machał ręką.

Zjazd na wagę był chyba od 2,8t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Stobrec już pełno 4 kampery w poczekalni i więcej miejsc nie ma.Bardzo duże parcele i wszystkie blisko wody.Fajny widok na miasto szczególnie w nocy.Mojej familii bardzo się spodobał za klimat (nie jest molochem) i bardzo dużo zieleni .

IMG_20230530_105325.jpg

IMG_20230530_105217.jpg

IMG_20230601_100746.jpg

IMG_20230601_105629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, golob napisał(a):

Tego nie wiem czy mają dostęp czy nie mają, może być równie dobrze i tak że tylko swoich automatycznie weryfikują, a obcych to już "na oko" wybierają do dokładniejszego sprawdzania jeśli wynik z wagi jest jakiś podejrzanie duży w stosunku do zestawu który widzą.

Na oko raczej nie , znam osoby które mają w papierach zestaw powyżej  3,5 o 30 i 70kg. Żaden policjant tego nie stwierdzi. Nie widzę żadnego technicznego problemu aby przy zjeździe na wagę były kamery rozpoznające numery rej. (Przód i tył) i do chwili dojazdu do wagi dane są już pobrane z systemu, to się nazywa ANPR. Do tego moźe by wykorzystywany system przeznaczony do poj. Ciężarowych bo nie sądzę żeby był budowany pod kątem sprawdzania poj. Karawaningowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dodi napisał(a):

Na oko raczej nie , znam osoby które mają w papierach zestaw powyżej  3,5 o 30 i 70kg. Żaden policjant tego nie stwierdzi. Nie widzę żadnego technicznego problemu aby przy zjeździe na wagę były kamery rozpoznające numery rej. (Przód i tył) i do chwili dojazdu do wagi dane są już pobrane z systemu, to się nazywa ANPR. Do tego moźe by wykorzystywany system przeznaczony do poj. Ciężarowych bo nie sądzę żeby był budowany pod kątem sprawdzania poj. Karawaningowych 

Ile ma cały zestaw to nie ma znaczenia przecież czy to 3,2t 3,5t czy może 4,2t chodzi o to że ogólnie to pewnie poza jakimiś akcjami specjalnymi olewają zestawy, dają przejechać i tyle, już prędzej kampery uważniej ważą bo to inna historia trochę i duża pewność że są przeładowane bo wiadomości no jak jest z masami własnymi kamperów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2023 o 16:33, golob napisał(a):

Ile ma cały zestaw to nie ma znaczenia przecież czy to 3,2t 3,5t czy może 4,2t chodzi o to że ogólnie to pewnie poza jakimiś akcjami specjalnymi olewają zestawy, dają przejechać i tyle, już prędzej kampery uważniej ważą bo to inna historia trochę i duża pewność że są przeładowane bo wiadomości no jak jest z masami własnymi kamperów.

Jak to nie ma znaczenia ? ?, na oko to chłop w szpitalu…
I co ,wjedzie na wagę zestaw co ma w papierach 3,02T a będzie ważył 3,6T i skąd policja ile ma w papierach? „Na oko” mu machnie ręka ?
Nie wiem dlaczego ludzie nie dopuszczają do siebie faktu ze systemy informatyczne państw UE są zintegrowane , zbudowanie systemu przy obecnej technologii nie jest niczym trudnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jaką trasę polecacie z przyczepką Kraków istria. Podobno przez Wiedeń nie warto jechać. Planuje przez Koszyce a potem jak Google podpowiada. Ktoś podpowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Robertos napisał(a):

Witam wszystkich. Jaką trasę polecacie z przyczepką Kraków istria. Podobno przez Wiedeń nie warto jechać. Planuje przez Koszyce a potem jak Google podpowiada. Ktoś podpowie ?

Czy warto, czy nie warto to kwestia dnia i godziny o której będziesz przez Wiedeń przejeżdżał. Większe problemy chyba są ostatnio w Czechach - w okolicy Brna były remonty i zwężenie do jednego pasa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Robertos napisał(a):

Witam wszystkich. Jaką trasę polecacie z przyczepką Kraków istria. Podobno przez Wiedeń nie warto jechać. Planuje przez Koszyce a potem jak Google podpowiada. Ktoś podpowie ?

Ja tam zawsze omijam Wiedeń (choć w nocy zapewne nie jest to konieczne) i z Bratysławy jadę na Parndorf, Eisenstadt (NeusiedlerSee) i WienerNeustadt. Lubię na tym odcinku odpocząć trochę od autostrady. Kilometrów odrobinę się zyskuje, czasowo odrobinę traci, ale dla mnie taka przerwa w monotonii autostrady jest istotna. Zwłaszcza jak się jedzie przyczepą to w zasadzie nic się nie traci. W dodatku paliwo - przy autostradzie 2,02 euro, a na tej trasie najtaniej przy miasteczku na samoobsługowej stacji - 1,49 euro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Robertos napisał(a):

Witam wszystkich. Jaką trasę polecacie z przyczepką Kraków istria. Podobno przez Wiedeń nie warto jechać. Planuje przez Koszyce a potem jak Google podpowiada. Ktoś podpowie ?

Przez Koszyce to jakoś na około? 
Kraków - Zwardoń - Zylina - Bratysława - Szombathely - Rédics - Maribor - Lublana - Chorwacja

Mapa Trasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać że będę dwa noclegi spędzał na koło plitwickich jezior żeby na spokojne zwiedzić. Przyjadę wieczorem wyśpimy się później cały dzień zwiedzania i nocleg . A w następny dzień z rana dalej do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Robertos napisał(a):

Zapomniałem dopisać że będę dwa noclegi spędzał na koło plitwickich jezior żeby na spokojne zwiedzić. Przyjadę wieczorem wyśpimy się później cały dzień zwiedzania i nocleg . A w następny dzień z rana dalej do celu.

:hehe: Tylko że Plitwice to nie do końca po drodze jadąc na Istrie. Może odpoczynek lepiej zaplanować w jaskiniach w Postojnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.