Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Robert77 napisał(a):

24 czerwca jedziemy na Straśko (PAG) i jest pomysł przeprawić się promem, zupełnie nie mam doświadczenia w tym temacie.

Czy wcześniej trzeba wykupić bilet, rezerwację ?

Ewentualnie sprawdź sobie rozkład jazdy wcześniej:

https://www.chorwackie.pl/kvarner-pl/transport-promem-oraz-ceny.html

ale to i tak nie jest konieczne, bo po pierwsze prom jest w zasadzie co godzinę, a w razie czego można zawsze spożytkować czekanie na podrażnienie podniebienia, abo co...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 746
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odnośnie  wagi w Austrii pierwszy raz miałem okazję 3dni temu przejechać i wszystkie pasy na zajezdnię kierują bez piktogramów . Miałem wszystko wyliczone ale nie jest tak źle bo ważą zestaw i porównują z dmc a jak już przekroczy moga na boku oddzielnie więc jeśli ktoś ma zapas w holowniku to i przeładowana przyczepa powinna przejść .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wilk530 napisał(a):

i porównują z dmc a jak już przekroczy moga na boku oddzielnie więc jeśli ktoś ma zapas w holowniku to i przeładowana przyczepa powinna przejść .

biorą dowody rejestracyjne do ręki czy jakoś automatycznie po tablicach rej. ściągają sobie DMC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery przód tył i odstępy między autami .Wszystko mega sprawnie do 30 km/h .Zastanawia mnie jak szybki jest ich system bo kontrolerzy stali zajęci czym innym ze 100m dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wilk530 napisał(a):

Kamery przód tył i odstępy między autami .Wszystko mega sprawnie do 30 km/h .Zastanawia mnie jak szybki jest ich system bo kontrolerzy stali zajęci czym innym ze 100m dalej.

ok dzięki, faktycznie gdyby to miało być ręczne sprawdzanie DR dla wszystkich to korek niczym na przejsciu granicznym by sie utworzył, więc to nie możliwe by było

widać że takie sprawdzanie to taka szybka pre selekcja tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku - jak jeszcze jeździłem z cepką - dwa ważenia w Austrii wyglądały tak samo: przejazd zestawem przez wagę, organoleptyczna ocena - tj. spojrzenie na wyświetlacz i jak waga zestawu nie budziła zastrzeżeń (w moim przypadku było to poniżej 3 ton) machnięcie ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, golob napisał(a):

ok dzięki, faktycznie gdyby to miało być ręczne sprawdzanie DR dla wszystkich to korek niczym na przejsciu granicznym by sie utworzył, więc to nie możliwe by było

widać że takie sprawdzanie to taka szybka pre selekcja tylko

No tak, ale skąd wiedzą czy masz papierach zestaw do 3,5T czy np 3,8T ? Kiedyś pisałem że zaciągają z cepik to pisali (tu na forum) że to nie możliwe . Z tego co się orientuje Państwa EU mają  maja wspólna bazę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dodi napisał(a):

No tak, ale skąd wiedzą czy masz papierach zestaw do 3,5T czy np 3,8T ? Kiedyś pisałem że zaciągają z cepik to pisali (tu na forum) że to nie możliwe . Z tego co się orientuje Państwa EU mają  maja wspólna bazę.

Tego nie wiem czy mają dostęp czy nie mają, może być równie dobrze i tak że tylko swoich automatycznie weryfikują, a obcych to już "na oko" wybierają do dokładniejszego sprawdzania jeśli wynik z wagi jest jakiś podejrzanie duży w stosunku do zestawu który widzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.