Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Wilk530 napisał(a):

A dokładniej kiedy? Również za 3 tygodnie wyruszamy więc może gdzieś się miniemy na trasie a startujemy prawie po sąsiedzku ;)

Jak wszystko będzie ok to planujemy wystartować 31.05 jakoś po 16 :)

14 godzin temu, peja76 napisał(a):

Powiem Ci że dojrzewasz do kampera ????

Absolutnie nie, póki dam radę podpinać na hak przyczepę to normalny kamper nie wchodzi w grę. Zresztą mój mikrokamperek (mogę tak mówić bo ma kibel :D ) w postaci Caddy Maxi spełnia moje zachcianki na szybkie i tanie akcje ;)

9 godzin temu, maarec napisał(a):

Mam w głowie kilka stacji  oddalonych o 200m, czyli są na węźle. Bez bramek itd. Uwielbiam takie oszczędności, tu zostanie 90, spokojnie wydam je w knajpie. Przy 20-25 tyś km kamperem rocznie widać różnicę. Na PL autostradach to samo, nie tankuje. 

Kiedyś było modne hasło "nie tankuje na Orlenie". Jednak hasło "nie tankuje na autostradzie" ma o wiele więcej sensu i też się zaliczam do tej społeczności :D Naprawdę nie widzę sensu płacenia za to samo dużo więcej. Jadąc na majówkę to w ogóle był dobry miks, A przy autostradzie przed granicą z SLO 2.25e a kilkadziesiąt kilometrów dalej w CRO 1.31e. No ale jak ktoś lubi tankować na zasadzie "jestem gruby bo mnie stać" to czemu nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 746
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 godzin temu, Voku napisał(a):

Tak mówił, potwierdzenia nie mam. Może @belmondo zajrzy to potwierdzi.

Nie no, bez jaj :D Może 1100 eu a nie 1100 zł? :) Bo takie są ceny właśnie na Lanternie. Obecnie za tydzień w domku cena to 1400 eu za 4 osoby dorosłe. Nawet noclegi w namiotach w Vacansoleil są droższe niż te 1100 zł 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, dudek_t napisał(a):

Jak wszystko będzie ok to planujemy wystartować 31.05 jakoś po 16 :)

:D

To my już będziemy na krótkim odpoczynku w Paklenicy .28.05 start wieczorem i pierwszy kemping 30.05 w Starigrad zaraz za Sveti rok na krótki przystanek dwu dniowy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jacek00 napisał(a):

No fakyycznie :) 

Widziałem wielokrotnie te najtańsze domki na kempingach HR i IT, podziękuje, wiadomo że lepsze niż namiot i apartamenty ale wole ciągnąć budę za sobą . Te w lepszym standardzie to już sporo wyższa cena. Ale jeśli nie miałbym przyczepy/kampera to pojechałbym nawet do takiego domku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, geodel napisał(a):

Słuchajcie jak czasowo planujecie drogę do HR?

Ruszając  z Poznania do Mali Lisnij (zakładając że na miejscu checie być w środe) jak byście ruszali?

To wszystko zależy.
Jeśli na prom chcesz wjechać rano, to planował bym nocleg na MOPie jeszcze w Słowenii. Na Istrii wszędzie raczej zakazy postoju dłuższego niż 2h. 
Tu ostatni MOP na autostradzie w Słowenii:
https://goo.gl/maps/oJ5qENXiL5KPyWDS9?coh=178572&entry=tt

Z Poznania na ten MOP jest  1180 km. Uważam że to za dużo na jeden dzień. Sam kombinował bym tak żeby ruszyć po robocie i spać gdzieś w okolicach granicy PL-CZ.
Czyli poniedziałek wieczorem ruszamy i o 24:00 idziemy spać w okolicy granicy (polecam Camperpark Mszana).
Wtorek do pokonania 800 km, (Ostrawa, Ołomuniec, Brno, Wiedeń, Maribor, Koper) spanie na mopie w Słowenii.
Środa rano wjazd na prom i dojazd do Mali Lisnij. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomii napisał(a):

To wszystko zależy.
Jeśli na prom chcesz wjechać rano, to planował bym nocleg na MOPie jeszcze w Słowenii. Na Istrii wszędzie raczej zakazy postoju dłuższego niż 2h. 
Tu ostatni MOP na autostradzie w Słowenii:
https://goo.gl/maps/oJ5qENXiL5KPyWDS9?coh=178572&entry=tt

Z Poznania na ten MOP jest  1180 km. Uważam że to za dużo na jeden dzień. Sam kombinował bym tak żeby ruszyć po robocie i spać gdzieś w okolicach granicy PL-CZ.
Czyli poniedziałek wieczorem ruszamy i o 24:00 idziemy spać w okolicy granicy (polecam Camperpark Mszana).
Wtorek do pokonania 800 km, (Ostrawa, Ołomuniec, Brno, Wiedeń, Maribor, Koper) spanie na mopie w Słowenii.
Środa rano wjazd na prom i dojazd do Mali Lisnij. 

ciężko doradzić nie znając trasy przez PL - jej czasu.

osobiście też uważam, że na raz nie jechać.  Ja ostatnio lubię startować popołudniami - od 14 do 17 - jadę do odcinki czyli ok północ. Wtedy przed 13 jestem w Cro, a na 19 w Grecji na wybrzeżu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dudek_t napisał(a):

Absolutnie nie, póki dam radę podpinać na hak przyczepę to normalny kamper nie wchodzi w grę.

...:hmm: z moowerem sama na hak  wjedzie a wtyczkę jakoś dasz radę włożyć :lol: :) :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jadę na Istrię lub Krk/Cres/losinj - to jadę przez Słowację i Węgry wyjeżdżając podobnie jak @maarec i śpię na parkingu stadionu żużlowego w Gorican zaraz za granicą HU/HR - tam jest bardzo spokojnie, a stadion ma całodobową obsługę i ochronę. Dzięki temu po śniadaniu jestem na promie Krk-Cres około 13. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wąski P napisał(a):

Ja jak jadę na Istrię lub Krk/Cres/losinj - to jadę przez Słowację i Węgry wyjeżdżając podobnie jak @maarec i śpię na parkingu stadionu żużlowego w Gorican zaraz za granicą HU/HR - tam jest bardzo spokojnie, a stadion ma całodobową obsługę i ochronę. Dzięki temu po śniadaniu jestem na promie Krk-Cres około 13. 

ciekawe miejsce  :) na to nie wpadłem. Spałem już pod stadionem Legii, Śląska Wrocław, Lechii czy Gliwicach, ale na żużlowym jeszcze nie :). Nawet nie spodziewałem się, że w Chorwacji śmigają na motorkach w lewo, a w sumie czemu nie - u nich pogoda murowana, a jak popada to zaraz wyschnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, maarec napisał(a):

ciekawe miejsce  :) na to nie wpadłem. Spałem już pod stadionem Legii, Śląska Wrocław, Lechii czy Gliwicach, ale na żużlowym jeszcze nie :). Nawet nie spodziewałem się, że w Chorwacji śmigają na motorkach w lewo, a w sumie czemu nie - u nich pogoda murowana, a jak popada to zaraz wyschnie.

 

W Gorican są organizowane nawet eliminacje MŚ. To ładny i nowy stadion. Maja bardzo duży parking - z drzewami i cieniem. W miasteczku ładny sklep, piekarnia, można podskoczyć na rowerze. Do autostrady jakieś 4 kilometry. Jest bardzo cicho i spokojnie, trzeba uważać przy wjeździe na jeże i nie zostawiać nic na zewnątrz - bo lisy kradną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie taki temat:

Kolega jedzie z przyczepką na HR ale chce jechac typowo turystycznie podziwiając widoki. Min w CZ chce jechać zwyklymi drogami a nie auostradami.

Samochód nie przekracza 3,5 t

ale samochód + przyczepa juz tak jako zestaw przekracza 3,5t

I tu pytanie trzeba wykupic i palic za myto czeskie za zwykle drogi czy w tym wypadku nie obowiązuje bo auto nie przekracza 3,5 t

(nie mówie o winietach na autostrady)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.