Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Tomii napisał(a):

A gdzie jest teraz tanio? Praktycznie to samo co u nas w kraju wychodzi. 

Czy ja gdzieś napisałem że gdzieś jest tanio? Ale u nas są niższe ceny niż w Chorwacji , we Włoszech jest nawet taniej w marketach niż u nas. 
Pierwsze  z brzegu co pokazali, podstawowe produkty :  chleb, masło, ziemniaki, chleb tostowy , mleko, woda mineralna …porównaj sobie ceny do naszych. Wiem że tego nie zjada się na kg na wyjazdach ale to się zbiera . Tańsza to jest chyba CocaCola , zresztą wszędzie jest tańsza po tym co zrobili u nas.

Oczywiście zależy jakiej jakości produkty kupujemy, w jakich sklepach i jakiej części Polski. 

 

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 746
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 minut temu, Dodi napisał(a):

Czy ja gdzieś napisałem że gdzieś jest tanio? Ale u nas są niższe ceny niż w Chorwacji , we Włoszech jest nawet taniej w marketach niż u nas. 
Pierwsze  z brzegu co pokazali, podstawowe produktu :  chleb, masło, ziemniaki, chleb tostowy , mleko, woda mineralna …porównaj sobie ceny do naszych. Wiem że tego nie zjada się na kg na wyjazdach ale to się zbiera. Tańsza to jest chyba CocaCola , zresztą wszędzie się tańsza po tym co zrobili u nas.

 

I Ty pisząc o Włoszech porównujesz nasz (raczej marketowy) do dobrego Włoskiego sera :) Gdzie nawet Parmigiano Reggiano w markecie jest tańszy.

My mamy specyficzny sposób żywienia, w większości jest oparta na podobnych produktach … koszyki podobne we Włoszech czy Niemczech koszt między 40a 65€ u nas 400 do 800 pln 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, coxWlkp napisał(a):

I Ty pisząc o Włoszech porównujesz nasz (raczej marketowy) do dobrego Włoskiego sera :) Gdzie nawet Parmigiano Reggiano w markecie jest tańszy.

My mamy specyficzny sposób żywienia, w większości jest oparta na podobnych produktach … koszyki podobne we Włoszech czy Niemczech koszt między 40a 65€ u nas 400 do 800 pln 

Jak już napisałem , zależy od tego jakiej jakości produkty kupujemy. Ktoś zadowoli się chlebem za 5zł a inny kupuje za 30zł. Produkty na filmie to raczej nie są super jakości tylko podstawowe marketowe i do takich porównuje je do cen w IT lub PL. 
Ja idą do marketu w Włoszech (maj 2023) płaciłem mniej niż w PL kupując to samo.  

to jest indywidualna sprawa i każdy sam oceni koszt koszyka swoich zakupów kiedy będzie już na wczasach ?

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dodi napisał(a):

Jak już napisałem , zależy od tego jakiej jakości produkty kupujemy. Ktoś zadowoli się chlebem za 5zł a inny kupuje za 30zł. Produkty na filmie to raczej nie są super jakości tylko podstawowe marketowe i do takich porównuje je do cen w IT lub PL. 
Ja idą do marketu w Włoszech (maj 2023) płaciłem mniej niż w PL kupując to samo.  

to jest indywidualna sprawa i każdy sam oceni koszt koszyka swoich zakupów kiedy będzie już na wczasach ?

Masz racje. Może nieudolność mojego „pióra” nie potrafiła wyrazić podobnych naszych odczuć do Twoich.w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zulos napisał(a):

Jak by ktoś wciąż myślał, że w Chorwacji przez euro jest drogo to proszę - dziś w Rogoznicy lignje za 22 eur…

jak jesteś jeszcze w Rogoźnicy to miałem tam super knajpę w której byłem kilka lat z rzędu   i zawsze były super owoce morza w  dobrych cenach :

https://goo.gl/maps/MdaRU5x3m2CiobRbA?coh=178573&entry=tt

 

co prawda ostatni raz byłem z sześć lat temu , ale jakby ktoś zczekował to jestem ciekaw czy dalej jest dobrze w  " dobrej cenie "  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grogory napisał(a):

Lignje za 12€ !

Oczywiście, że za 12 eur - nie zauważyłem pomyłki - sorry!? I to zarówno pražene jak i na žaru - bardzo solidna porcja.

7 godzin temu, Suzu4x4 napisał(a):

jak jesteś jeszcze w Rogoźnicy to miałem tam super knajpę w której byłem kilka lat z rzędu   i zawsze były super owoce morza w  dobrych cenach :

https://goo.gl/maps/MdaRU5x3m2CiobRbA?coh=178573&entry=tt

 

co prawda ostatni raz byłem z sześć lat temu , ale jakby ktoś zczekował to jestem ciekaw czy dalej jest dobrze w  " dobrej cenie "  :rolleyes:

Właśnie już wypływamy. Wczoraj byliśmy tuż obok, ale nawet nie pamiętam gdzie, po „zmęczeniu” 12 godz. w morzu…?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zulos niw nudzi Ci się w Cro już? Ile można? ?

Pozytywnie z tą 1 knajpką dla odmiany.

Czekam na wpisy ludzi jadących na Peljesac czy dalsze wyspy. Czy tam dotarły nowe ceny.

Sam nie wiem jeszcze gdzie pojedziemy, czas do sierpnia na myślenie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maarec napisał(a):

@Zulos niw nudzi Ci się w Cro już? Ile można? ?

Pozytywnie z tą 1 knajpką dla odmiany.

Czekam na wpisy ludzi jadących na Peljesac czy dalsze wyspy. Czy tam dotarły nowe ceny.

Sam nie wiem jeszcze gdzie pojedziemy, czas do sierpnia na myślenie jest.

No ja na Peljesacu będę dopiero w II połowie sierpnia, więc nie pomogę...:D

To dopiero drugi raz w tym roku, więc jeszcze mi się nie znudziło - za miesiąc będzie trzeci...:mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał(a):

To dopiero drugi raz w tym roku, więc jeszcze mi się nie znudziło - za miesiąc będzie trzeci...:mlot:

Takiemu to dobrze w sensie pozytywnym :).

Edytowane przez Eastnomad (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Zulos napisał(a):

No ja na Peljesacu będę dopiero w II połowie sierpnia, więc nie pomogę...:D

To dopiero drugi raz w tym roku, więc jeszcze mi się nie znudziło - za miesiąc będzie trzeci...:mlot:

Twoje plany znam :) znam i innych kolegów, południe Cro za chwilę odwiedzi kilka ekip :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś jak jest z obłożeniem w okolicach Splitu?? Stawiam na stobrec aczkolwiek rezerwacja min 5 nocy wiec jadę w ciemno a za wiele campingów w okolicy nie ma chyba że Trogir. A może bliżej Makarskiej czy Omis coś polecacie ?? Wyjeżdżam w niedziele i fajnie jakby jakiś basen był dla dzieci bo woda na razie jak w Bałtyku za pewne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stobrec jest całkiem ok. Miejsc sporo, znajomi teraz stamtąd wracają i mówią, że nie było problemu z parcelami. W razie czego obok Trogiru masz Belvedere camping lub jeszcze bliżej Rozac camping. Obie miejscówki mam sprawdzone i mogę je polecić. 

Co do Omisiu to jest tam camp Galeb. Byliśmy na nim 2 noce. Fajne położenie, blisko do centrum, przy samej wodzie. 

Ogólnie w tej części Chorwacji jest w czym wybierać więc coś na pewno znajdziesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.