Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 746
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Zulos napisał(a):

Ja tam zawsze omijam Wiedeń (choć w nocy zapewne nie jest to konieczne) i z Bratysławy jadę na Parndorf, Eisenstadt (NeusiedlerSee) i WienerNeustadt. Lubię na tym odcinku odpocząć trochę od autostrady. Kilometrów odrobinę się zyskuje, czasowo odrobinę traci, ale dla mnie taka przerwa w monotonii autostrady jest istotna. Zwłaszcza jak się jedzie przyczepą to w zasadzie nic się nie traci. W dodatku paliwo - przy autostradzie 2,02 euro, a na tej trasie najtaniej przy miasteczku na samoobsługowej stacji - 1,49 euro...

Tylko warto napisać że na tej trasie jest organicznie do 3.5 tony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dodi napisał(a):

Jak to nie ma znaczenia ? ?, na oko to chłop w szpitalu…

Nie zrozumiałeś, podawałeś przykład że ktoś ma zestaw przekraczający 3,5t o 30/50kg, a mi chodziło że to nie ma znaczenia (pomijam uprawnienia i opłaty dla powyżej 3,5t jesli występują). Ja miałem kiedyś zestaw 3507kg.

12 godzin temu, Dodi napisał(a):

co ,wjedzie na wagę zestaw co ma w papierach 3,02T a będzie ważył 3,6T i skąd policja ile ma w papierach? „Na oko” mu machnie ręka ?

zestaw w papierach 3,02 to mały zestaw, np. jakiś kompakt czy kombi z DMC ok 1800-2000kg i przyczepa 1000-1200kg. Jak ktos zobaczy na wadze dla takiego zestawu 3,6t to odrazu widzi że coś nie tak.

12 godzin temu, Dodi napisał(a):

Nie wiem dlaczego ludzie nie dopuszczają do siebie faktu ze systemy informatyczne państw UE są zintegrowane , zbudowanie systemu przy obecnej technologii nie jest niczym trudnym.

Ale dopuszczają oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest aktualnie sytuacja drogowa w Czechach? Ktoś pisał o utrudnieniach, remontach i zwężeniach w okolicach Brna. W takim wypadku może warto jechać przez Słowację?

Planowaliśmy Istrię, ale prognozy długoterminowe (GFS, ECMWF) póki co są mało optymistyczne dla półwyspu. Myślę, że jeśli do wyjazdu niewiele się zmieni, a będzie wydatnie lepsza prognoza bardziej na południe (Zadaru/Szybenik) to wybralibyśmy się właśnie w tamtym kierunku. Ktoś się wybiera do Chorwacji w połowie Czerwca? (my jedziemy 09.06-22.06)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, golob napisał(a):

Nie zrozumiałeś, podawałeś przykład że ktoś ma zestaw przekraczający 3,5t o 30/50kg, a mi chodziło że to nie ma znaczenia (pomijam uprawnienia i opłaty dla powyżej 3,5t jesli występują). Ja miałem kiedyś zestaw 3507kg.

zestaw w papierach 3,02 to mały zestaw, np. jakiś kompakt czy kombi z DMC ok 1800-2000kg i przyczepa 1000-1200kg. Jak ktos zobaczy na wadze dla takiego zestawu 3,6t to odrazu widzi że coś nie tak.

Ale dopuszczają oczywiście.

Z całym szacunkiem ale piszesz bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lunarii napisał(a):

Myślę, że jeśli do wyjazdu niewiele się zmieni, a będzie wydatnie lepsza prognoza bardziej na południe (Zadaru/Szybenik) to wybralibyśmy się właśnie w tamtym kierunku. Ktoś się wybiera do Chorwacji w połowie Czerwca? (my jedziemy 09.06-22.06)

Jesteśmy w Szybeniku i nad ranem trochę strzelały pioruny i lekki deszcz .W środę wybieramy się okolice Zadaru na Frankenstajer  albo Zaton i będziemy do 10.06 .Pogoda zmienia się tutaj z dnia na dzień .Na południu codziennie miały być burze a było upalnie i żadnej kropli poza grzmotami i ciemnym niebem nad górami. Tak więc może się gdzieś miniemy na campingu bądź drodze.????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach lekko pochmurnych na Zatonie tym razem lampa 27 w cieniu?Niemców co nie miara ale na basenach mnóstwo rodaków dało się zauważyć.Kemping bardzo duży ale przeważająca ilość apartamentow przez co na plaży i basenach jest po prostu tłoczno?Dla dzieciaków fun aczkolwiek tęsknię za widokami i spokojem na południu ...Chyba się starzeję?.A i ON podrożał na 1.28 wczoraj ?

IMG_20230602_221426.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wilk530 napisał(a):

Niemców co nie miara

Ano te dwa tygodnie zielonoświątkowych ferii niemieckich to omijamy zawsze szerokim łukiem, bo jest ich tam zatrzęsienie i przez to tłok jak w sezonie. Kolejne dwa tygodnie przed wakacjami jest zupełnie inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wilk530 napisał(a):

A i ON podrożał na 1.28 wczoraj

A w dalszym ciągu mają jednakową cenę na wszystkich stacjach? Jeżeli możesz, to podaj jaka jest cena PB95 i ew. LPG.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał(a):

Ano te dwa tygodnie zielonoświątkowych ferii niemieckich to omijamy zawsze szerokim łukiem, bo jest ich tam zatrzęsienie i przez to tłok jak w sezonie. Kolejne dwa tygodnie przed wakacjami jest zupełnie inna bajka...

Trzeba wtedy przebierać w Acsi bo większość campingow jest do 6 ,15 i 23.06. Wbrew pozorom dużo da się zaoszczedzić. 2+1 Stobrec ok 31e, Solaris podobnie, Zaton 23+12komfort parcela bo Acsi mają kilka zajetych??+10 młody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2023 o 11:14, Stu napisał(a):

A w dalszym ciągu mają jednakową cenę na wszystkich stacjach? Jeżeli możesz, to podaj jaka jest cena PB95 i ew. LPG.

Pzdr

Sorry za jakość ,może uda się rozczytać.Obrzeza Zadaru ale wszędzie są takie same .

IMG_20230609_141107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Niemiec wyjeżdżał przede mną autobusem z moverickiem na przyczepce,skuterem ,pontonem i silnikiem zaburtowym 30koni...... A i na podszybiu 2 psy przed kierą. Drugi sąsiad miał ogromne iglo zadaszenie kanapy pompowane i ogromny ekran z projektorem i nagłośnieniem i raczył nas dwa wieczory avatarem po niemiecku??.Mają fantazje z pierdołami typu lasery,bomby świetlne,zmywarki i inne gadżety...tylko ciekawi mnie ich DMC ????.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.