Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Zulos napisał(a):

A kiedy się wybierasz?? Bo oczywiście poza sezonem i świętami Chorwatów, a przede wszystkim feriami zielonoświątkowymi Niemców (ruchome - czerwiec), to w zasadzie nie ma różnicy... A w sezonie wiadomo, najprościej mówiąc - wszystko poza sobotą do południa w te, a popołudniem nazad...

Lipiec . Zazwyczaj starałem się jeździć tam w sobotę żeby unikać tirów (przez Słowacjęi Węgry ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 746
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja wyjeżdżam zawsze w piątek popołudniem (ale ja mam 20 km do granicy południowej) i bramki zaliczam jeszcze w nocy. A drugie wyjście to jechać w sobotę rano, żeby na bramkach meldować się już późnym popołudniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zulos napisał(a):

Ja wyjeżdżam zawsze w piątek popołudniem (ale ja mam 20 km do granicy południowej) i bramki zaliczam jeszcze w nocy. A drugie wyjście to jechać w sobotę rano, żeby na bramkach meldować się już późnym popołudniem.

Masz na myśli trasę z PL do HR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Zulos napisał(a):

No tak, ale pytałeś o ruch na bramkach autostradowych, a popołudniowy ruch TIRów na trasie to nic w porównaniu z ruchem turystycznym w sobotę.

Miałem na myśli ruch na trasie PL-HR w piątek lub sobotę przy założeniu przekroczenia granicy PL/SK 7-8 rano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym poprosić o polecenie kempingów na lipiec 2024. Jedziemy kamperem 2 + 3 dzieci. Szukałem czegoś na podobę Marina di Venecia, gdzie byliśmy w poprzednim sezonie, bardzo się nam podobało. Ceny w Istra Premium Camping Resort to porażka. Za naszą piątkę za 12 dni ponad 10k. Interesuje mnie coś fajnego dla dzieci ( baseny, plac zabaw itp). Raczej szukam czegoś przy lini brzegowej blisko morza. Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2023 o 14:54, Zulos napisał(a):

No tak, ale pytałeś o ruch na bramkach autostradowych, a popołudniowy ruch TIRów na trasie to nic w porównaniu z ruchem turystycznym w sobotę.

@Zulos więc wracając do tematu, jadąc w lipcu z PL do HR (trasa przez Słowację, Węgry)  wiem że w sobota  nie ma tirów , a jak jest z ruchem turystycznym w piątek i sobotę ? Mam na myśli całą trasę (ogólny ruch)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dodi napisał(a):

@Zulos więc wracając do tematu, jadąc w lipcu z PL do HR (trasa przez Słowację, Węgry)  wiem że w sobota  nie ma tirów , a jak jest z ruchem turystycznym w piątek i sobotę ? Mam na myśli całą trasę (ogólny ruch)

A dokąd w HR?

Ja lubię trasę przez Węgry za spokój i mały ruch, jadąc na południe Chorwacji jedynym miejscem ryzyka są bramki w Zagrzebiu, ale tam trafiam późnym popołudniem i korek jest tylko na powrocie.

Wracając polecam nocleg przed Zagrzebem i meldowanie się na bramkach z rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dodi napisał(a):

@Zulos więc wracając do tematu, jadąc w lipcu z PL do HR (trasa przez Słowację, Węgry)  wiem że w sobota  nie ma tirów , a jak jest z ruchem turystycznym w piątek i sobotę ? Mam na myśli całą trasę (ogólny ruch)

Trasa od Słowacji (Preszów, Koszyce) przez Miszkolc i dalej na Budapeszt i Zagrzeb jest generalnie dość swobodna, z tym że ja w zasadzie zawsze pokonuję ją w piątkowy wieczór. Trzeba pamiętać tylko, że od Budapesztu do Siofok może być bardzo tłoczno. Teraz na odcinku od Budapesztu do granicy z Chorwacją jest też trochę remontów (tzn. było w zeszłym roku) - wymiany nawierzchni.

Generalnie problemem są bramki przy Zagrzebiu, choć dużo większym są bramki na powrocie popołudniem, niż w tamtą stronę. Na powrocie trzeba pamiętać, żeby wybierać skrajnie prawe bramki z obsługą na kartę, bo one omijają zjazd do Zagrzebia - są jakby przelotowe.

Czasem trzeba też postać przy bramkach na zjazdach z autostrady, ale tu już reguły nie ma. Generalnie lepiej unikać jazdy w sobotę w godz. przedpołudniowo-popołudniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał(a):

Trasa od Słowacji (Preszów, Koszyce) przez Miszkolc i dalej na Budapeszt i Zagrzeb jest generalnie dość swobodna, z tym że ja w zasadzie zawsze pokonuję ją w piątkowy wieczór. Trzeba pamiętać tylko, że od Budapesztu do Siofok może być bardzo tłoczno. Teraz na odcinku od Budapesztu do granicy z Chorwacją jest też trochę remontów (tzn. było w zeszłym roku) - wymiany nawierzchni.

Generalnie problemem są bramki przy Zagrzebiu, choć dużo większym są bramki na powrocie popołudniem, niż w tamtą stronę. Na powrocie trzeba pamiętać, żeby wybierać skrajnie prawe bramki z obsługą na kartę, bo one omijają zjazd do Zagrzebia - są jakby przelotowe.

Czasem trzeba też postać przy bramkach na zjazdach z autostrady, ale tu już reguły nie ma. Generalnie lepiej unikać jazdy w sobotę w godz. przedpołudniowo-popołudniowych.

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.