Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 746
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

43 minuty temu, Stu napisał(a):

W zeszłym roku można było wypłacać Kuny z zerową marżą..

To zależało od tego czyj bankomat i czyja karta. Ja pamietam, że każda próba wypłaty kartą mojego amerykańskiego banku kończyła się prowizją. Najkorzystniej było w bankomatach Erste bank, w Zagrebacka banka i OTP były niewiele wyższe. Natomiast najdrożej było w bankomatach Euronet.

31 minut temu, Zulos napisał(a):

Wypłacałem 1 maja 200,- euro z bankomatu - pobrało mi 5,31 euro prowizji...:wrrr:

Jako, że teraz mają euro to może lepiej wyciągnąć gdzieś wcześniej? Wydaje mi się, że w Austrii bankomaty nie pobierają prowizji za wypłaty, podobnie z tego co pamiętam jest w Słowenii. Jako, że mają teraz euro to nie ma też co się przejmować gdzie to wydamy jeśli np. kolejny wyjazd do Chorwacji dopiero za rok czy kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro wieczorkiem wyjeżdżam w stronę Istrii, pojutrze rano mam zamiar zakotwiczyć gdzieś na pograniczu Austrii i Słowenii. Mam cichą nadzieję że nie będzie tłoku a z drugiej strony fajnie jakby dzieciaki skumali się z jakimiś krajanami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wąski P napisał(a):

Od Soboty będziemy na Valkaneli jakbyś chciał dzieciaki spiknąć, 5 i 11 lat

U mnie 4 i 12lat więc może się udać:). Jeśli możesz to podrzuć jakiś kontakt na PW, będziemy w kontakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i jak obiecałem to informuję : droga przez Czechy , Austria , Słowenia na gładko , po równo 1000km stanąłem na nockę gdzieś przed Słowenią na MOPIE i rano po 6-tej ruszyliśmy dalej , około 18-tej wylądowaliśmy na Bobanie , załapaliśmy ostatnią miejscówkę w 1-szej linii za 32 eurasie (w tym prąd 9,50 !!! :( )

Dotankowanie ropy w Mikulowie ( na rondzie po lewej najtaniej ) i na tym doleciałem gdzieś do połowy Chorwacji gdzie paliwo jest od 1,3 najzwyklesze do 1,8 za super , ja oczywiście jako biedny emeryt leję za 1,8 ale się opłaca bo gonię 100 - 105 i spalanie wyszło 8,6 , na zwykłym pewnie >10 jak nic .

Pozdrowionka i udanych wakacji :) :hej:

20230620_150603.jpg

20230621_083248.jpg

20230621_192609.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dodi napisał(a):

Faktycznie jest niższe spalanie na droższym paliwie „premium”?

Według mnie i mojego doświadczenia różnica w spalaniu jest ale nieznaczna na korzyść paliw premium. Mimo wszystko mi nigdy się nie zwracała ta różnica początkowa w cenie zakupu, ale jak są te promocje wtorkowe czy czwartkowe na niektórych stacjach w Polsce i akurat tankuje to wlewam to "ponoć lepsze" skoro i tak cena ta sama :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eastnomad napisał(a):

Według mnie i mojego doświadczenia różnica w spalaniu jest ale nieznaczna na korzyść paliw premium. Mimo wszystko mi nigdy się nie zwracała ta różnica początkowa w cenie zakupu, ale jak są te promocje wtorkowe czy czwartkowe na niektórych stacjach w Polsce i akurat tankuje to wlewam to "ponoć lepsze" skoro i tak cena ta sama :].

dziękuje

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, maarec napisał(a):

Trochę smutne, że już pełno w Dalmacji. Zobczymy dalej na południe jak ktoś dojedzie. 

Z doświadczeń z zeszłego roku można przyjąć, że delikatne zluzowanie następuje w przedostatniem, a spore w ostatnim tygodniu sierpnia.

Dlatego my lecimy 18.08, przy czym połowa pobytu już zabukowana.

Rok temu wyjechaliśmy 12 sierpnia i tydzień 15-21 było kiepsko - większość telefonów kończyła się informacją, że wole miejsca ewentualnie po 21...

Oczywiście i tak nie było problemów wjechać z buta na wiele kempingów - ale to po 20-tym.

A na razie za parę godzin Istria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.