Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.06.2023 o 08:46, Zulos napisał(a):

Z doświadczeń z zeszłego roku można przyjąć, że delikatne zluzowanie następuje w przedostatniem, a spore w ostatnim tygodniu sierpnia.

Dlatego my lecimy 18.08, przy czym połowa pobytu już zabukowana.

Rok temu wyjechaliśmy 12 sierpnia i tydzień 15-21 było kiepsko - większość telefonów kończyła się informacją, że wole miejsca ewentualnie po 21...

Oczywiście i tak nie było problemów wjechać z buta na wiele kempingów - ale to po 20-tym.

A na razie za parę godzin Istria...

Jestem ciekawy jak to wyjdzie, plany uległy małej zmianie i możliwe, że ruszymy na Bałkany ok 11 sierpnia.  Wstępny pomysł mówi o Albanii, a możliwe, że jednak przesuniemy na później wyjazd i skończymy na Istrii.

W sumie okaże się pewnie na przełomie lipca i sierpnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 746
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 minut temu, geodel napisał(a):

Tak swoją drogą jakiej Navi uzywacie na Chorwacje?

Google
TomTom dla ciezarowek na android? 

.....

?

ogółem google maps, ale do Chorwacji to w zasadzie odpalam, żeby widzieć uciekające kilometry, radary czy ewentualne korki / wypadki.

mam gdzieś navi chyba garmina, ale kilka lat nie widziałem urządzenia :( gdzieś pewnie w garażu albo pożyczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zulos napisał(a):

Znaczy się pływamy…?

Nie pomogę, bo my ostatnio parkowaliśmy w marinie, ale osobówki. Za kampery na pewno kroją tam boleśnie…

nawet nie chodzi o cenę , po prostu obawiam się że w połowie sierpnia w marinie fizycznie nie będzie miejsca na trzy kampery.

Ponadto też teren mariny nie jest do końca bezpieczny ( w sensie jest ogólnodostępny) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

nawet nie chodzi o cenę , po prostu obawiam się że w połowie sierpnia w marinie fizycznie nie będzie miejsca na trzy kampery.

Ponadto też teren mariny nie jest do końca bezpieczny ( w sensie jest ogólnodostępny) 

Możesz spróbować zarezerwować. 2 lata temu jak z tamtąd wypływałem widziałem 2 kampery tam stały. Mówimy o marinie na Ciovo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał(a):

ogółem google maps, ale do Chorwacji to w zasadzie odpalam, żeby widzieć uciekające kilometry, radary czy ewentualne korki / wypadki.

mam gdzieś navi chyba garmina, ale kilka lat nie widziałem urządzenia :( gdzieś pewnie w garażu albo pożyczone.

Właśnie jadąc przez własne miasto widziałem turystów, błądzących - ze zwykłą navi na szybie, dla której zaskoczeniem była zamknięta od kilkunastu miesięcy Gierkówka. Strach w oczach - navi w prawo, a tam barierki i nakaz w lewo... zamiast w góry to jednak nad morze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też już w Dalmacji. Całą droga do Cro bez przygód, maksymalnie pusto - po drodze spotkałem tylko 4 auta PL. Natomiast do węzła Lucko (od strony Splitu) był korek 30km. Co ciekawe, nawigacja google pokazywała że jest korek na 18min :) Acha - nie ma już jednakowych cen na stacjach. Pb jeszcze nie tankowałem, bo miałem 80 litrów z Polski, interesował mnie tylko Auto - Plin, Ceny od 0,72 do 0,94 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, maarec napisał(a):

Właśnie jadąc przez własne miasto widziałem turystów, błądzących - ze zwykłą navi na szybie, dla której zaskoczeniem była zamknięta od kilkunastu miesięcy Gierkówka. Strach w oczach - navi w prawo, a tam barierki i nakaz w lewo... zamiast w góry to jednak nad morze :)

to znaczna przewaga guglowych, ale po tym jak ostatnio w trakcie powrotu z Bytomia 5(!) razy sama, bez pytania zmieniła mi trasę z Częstochowy na Wrocław, padło tak dużo inwektyw, że wolę odpocząć.

Z przyczepą Google tylko jako uzupełnienie, dodatek, nigdy nie zaufam jadąc z zestawem.

A sytuacje się zdarzają.

Na wyjeździe ze Slapicia na starą jedynkę taka sytuacja na skrzyżowaniu, gdzie mam skręcić w prawo

A0540B77-1ED5-4D25-8296-42EA31012FF9.thumb.jpeg.5a704c0c7f2a1a8df65df26ae326aeb6.jpeg

żadnych szans na ominięcie, bo rozkopują środek drogi.

Udało mi się ustalić z robotnikami, że kierowcy ciężarówki nie ma bo coś z brzuchem ?

Na szczęście Igo Primo puściło zestaw w lewo dodając kilka km.

12 godzin temu, Robert77 napisał(a):

Pozdrawiam z straśko. Patrząc na parcele gold jest trochę wolnego miejsca. Parcele premium zapchane po korek ?

Potwierdzam i dodam, że w lesie, czyli free zone, mnóstwo miejsca.

 

8 godzin temu, Stu napisał(a):

Całą droga do Cro bez przygód, maksymalnie pusto - po drodze spotkałem tylko 4 auta PL. Natomiast do węzła Lucko (od strony Splitu) był korek 30km. Co ciekawe, nawigacja google pokazywała że jest korek na 18min :) 

Jechałeś w niedzielę?

8 godzin temu, Stu napisał(a):

Acha - nie ma już jednakowych cen na stacjach. Pb jeszcze nie tankowałem, bo miałem 80 litrów z Polski, interesował mnie tylko Auto - Plin, Ceny od 0,72 do 0,94 euro.

Tak, ceny różne, podobne jak w PL.

ON np. 1,40€

Na Węgrzech też zróżnicowane.

ON do 600 Forintów

 

 

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, filipert napisał(a):

Tak, ceny różne, podobne jak w PL.

W zeszłym roku na każdej stacji byly takie same, narzucone odgórnie... 

Jechałem w niedzielę przez Słowację i Węgry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.