Skocz do zawartości

Robimy zestawienie kempingów


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Konzio, niepotrzebnie wracasz do tego co już mamy.

 

Chodzi mi o ankietę, jak ludzie to sobie wyobrażają, czyli np:

- czy mapa, czy tabela?

 

Przecież ustaliliśmy, że może być i tak i tak.

 

- jeśli mapa to: wypunktowany każdy kemping, czy tylko region?

 

Kemping, moim zdaniem. Mapa ma Ci uzmysłowić, gdzie dane miejsce się znajduje.

 

- czy punkty, czy bez punktów?

 

No przecież stanęło, że punkty będą ukryte, a ranking będzie się tworzył w tle.

 

Nie drążmy tego jeszcze raz, bo to tylko wnosi zamieszanie do tej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

petek, reasumując na stronie głównej www.karawaning.pl mapka z kempingami i np wybieramy sobie region w jaki chcemy się udać powiększamy mapkę wybieramy kemping i mamy odnośniki do ankiety i opinii o danym kempingu i fotki .

Jeśli tak to ma wyglądać moim zdaniem będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wir, to nie ja o tym decyduję, ale tak bym to widział. Z tym, że ja bym nie tworzył pustej bazy. Moim zdaniem, kemping powinien pojawić się na mapie dopiero po pierwszej ocenie. Czyli:

1. Mapka na stronie głównej z możliwością skalowania (np. mapa Google, jak w Camperparku) lub (do wyboru spis)

2. Na mapie zaznaczone kempingi.

3. Po kliknięciu na kemping masz:

- informacje z ankiety

- opis własny wypełniającego ankietę

- inne informacje na temat kempingu, które uda nam się znaleźć na forum

- zdjęcia

 

Po jakimś czasie na stronie głównej obok mapki/spisu będzie też ranking. Ranking dwuetapowy:

- wyposażenie

- atmosfera

Ranking tworzony będzie atomatycznie na podstawie wypełnionej ankiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie odzywałem się w tym temacie, jakiś czas i obaj wiemy dla czego, ale to nie oznacza, że bacznie go nie śledziłem. Śledziłem go i śledzę cały czas i tak naprawdę to wg. mnie to tu nic nie jest ustalone. Ale skoro twierdzisz, że jest, nie będę się sprzeczał. Ustaliłeś, że mają być punkty i tego trzymasz się twardo, masz prawo i powiem Ci, że podziwiam Cię za upór z jakim tych punktów broniłeś i bronisz.

Teraz twierdzisz, że mapa, niechaj będzie mapa, dla mnie też bardziej czytelnym przedstawieniem tematu mojego zainteresowania, jest właśnie jego zobrazowanie, ale miej na uwadze to co Ci wcześniej napisałem.

OBRAZY - grafika są ciężkie, jak pojedziesz na wczasy i weźmiesz laptopa, palmtopa, telefon - obojętne, aby miało dostęp do internetu, to jak sobie zaczniesz przybliżać 10 razy miejscowość, która Cię aktualnie interesuje, to zanim ją rozpracujesz, to nie dość, że na kempingu zapadnie cisza nocna to za te Twoje działania i Twój rachunek, Pan prezes Twojego operatora nowe alufelgi sobie do auta strzeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz twierdzisz, że mapa, niechaj będzie mapa, dla mnie też bardziej czytelnym przedstawieniem tematu mojego zainteresowania, jest właśnie jego zobrazowanie, ale miej na uwadze to co Ci wcześniej napisałem.

 

Konzio, przecież ustaliliśmy, że będzie do wyboru - mapa lub spis.

 

Obydwaj wiemy, że to nie ja tu decyduję. Tomii zapytał jak ma być, to ja przedstawiłem swoją wizję. Chyba o to chodziło. Poczekajmy na wypowiedź adminów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ty bronisz wiemy czego, tak ja kategorycznie twierdzę, że tak naprawdę jest dużo miejsc w/w tematyce, które nie do końca są ustalone tak jak ludzie by to widzieli. Stąd też ja z uporem osła, maniaka lub kto tam co woli TWIERDZĘ, że koniecznym jest przeprowadzenie ankiety jak LUDZIE to widzą. Chodzi mi tu o miejsca tzw. zapalne tego przedsięwzięcia. ANKIETA, ANKIETA, ANKIETA, w której to, określimy WSZYSCY jak to widzimy.

Chociaż wiem, że to nie Ty o tym decydujesz i Ty nawet nie masz możliwości jej stworzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONZIO, oprócz mapki będzie też podział na 5 rejonów Polski i nie musisz zaczynać od mapki , a od forum i ma być temat Kempingi z podziałem to co pisał Tomii ( podobnie jak mamy w komisach) , więc nie koniecznie mapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONZIO, oprócz mapki będzie też podział na 5 rejonów Polski i nie musisz zaczynać od mapki , a od forum i ma być temat Kempingi z podziałem to co pisał Tomii ( podobnie jak mamy w komisach) , więc nie koniecznie mapa.

I ok!

Panowie zrozumcie mój punkt widzenia.

Jadę na zarezerwowany kemping, na miejscu okazuje się on totalną "kichą", szybko muszę się przenieść gdzie indziej, jako maniak strony www. karawaning.pl, gdzie będę szukał porady, pomocy i innego miejsca - na pewno tam najpierw. Jak teraz uruchomię swój przenośny sprzęt i zacznę oglądać mapki, przewijać je, powiększać, ze cztery razy operator straci "pole", to co znajdę? To coś co się robi :bzik: czyli g.... . Musi być moim zdaniem (i dla tego też Tomii pisał, o jak najszybszym, najmniej kliknięciowym dostępie) szybki, lekki dostęp do danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchajmy razem temat do przodu!

Dobrze Petku, rozumiem Cię całkowicie.

To zacznijmy może od tego co już konkretnie ustaliliśmy (wypukntujmy to) krok po kroku.

Przepraszam, ale ja już chyba przez te 19 stron tematu chyba straciłem wątek.

Nie gniewaj się, ale zrobił byś taki punkt 0.

Ustaliliśmy to, to i to, bo skoro ja chociaż się tematem interesuję od początku nic już nie wiem, to jak, ktoś, kto się dopiero włączył ma się w tym połapać?

 

:bzik: PROSZĘ!!!!!!!!!! :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONZIO, pisałem Ci , że nie koniecznie musisz korzystać z mapki a z forum i po 4 kliknięciach masz dostęp do kempingów to co pisał Tomii , mniej jak 4 nie da się , bo jakiś wybór musisz mieć by szybciej dojść do regionu Polski by nie przewijać ilość tam stron w jednym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Wirku, dzięki.

Tym kawałeczek powyżej postem, chciałem tylko uzasadnić swój punkt widzenia (dla czego tak, a nie inaczej sądzę).

Naprawdę ja się w tym temacie chyba już zagubiłem.

Ja, jak słowo daję już nie wiem co ustaliliśmy, jak ma wyglądać, chyba za długo to trwa i już wszystkiego nie pamiętam.

Dobrze, że wiem (JESZCZE) jaki to temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konzio, jak potrzebujesz poparcia, to ja się z Tobą zgadzam ;) Mieliśmy ofertę połączenia się z camperparkiem i zrezygnowaliśmy z niej m.in. ze względu na formę prezentacji. A teraz chcemy zastosować dokładnie taką samą. Rzeczywiście, mam wrażenie jakiejś schizofrenii, ale może się mylę. Więc rozumiem, że Wir napisał - mam do wyboru albo mapkę, albo listę. OK, czyli jeśli mam listę, to muszę mieć możliwość wyboru. I tu przyda nam się ankieta, bo do wyboru będę chciał skorzystać z punktów w ankiecie opisanych. Njapierw przypisanie do regionu (ciekawym, kto będzie decydował o przypisaniu kempingu do regionu, bo przypisanie do województwa jest bardzo jednoznaczne, do regionu już niezupełnie). Będę więc mógł wybrać kempingi w rejonie mnie interesującym. Ale co dalej? Gdzie przybliżenie do miejscowości gdzie jestem? Bo 1/5 kraju to trochę dużo do zjeżdżenia. Dodatkowo interesują mnie kempingi, gdzie mam ciepłą wodę (nie piszę o ocenie czystości czy jakiejkolwiek, tylko o fakcie jej obecności!!), las w okolicach i sklep na terenie. Czyli takie pola muszą być do wybrania w warunkach wyboru. Dostaję listę kempingów, przy których jest odnośnik dopiero do ocen. Rozumiem, że najeżdżając myszą na kemping dostaję informację o średniej ocenie, klikając - przenoszę się na stronę, gdzie zebrane są opinie o kempingu.

Od strony mapki mogłoby być podobnie - przy mapce zestaw warunków ograniczających (ANKIETA!), które ograniczą listę wyświetlonych kempingów. Stając myszką na kempingu widzę jego nazwę i średnią ocenę, klikając przechodzę do strony z opiniami. Gdzieś tam wśród pól do klikania jeszcze przydałoby się przejście do ewentualnej strony kempingu.

 

Jak widać ankieta tutaj jest bezwarunkowo konieczna. Dane adresowe w ankiecie też możliwe do wykorzystania jako warunek wyboru (bo ja na prawdę mogę chcieć zobaczyć kempingi, które są w konkretnej miejscowości), albo ktoś chce zobaczyć konkretny kemping - więc po nazwie.

 

Ale wracając do ankiety, petek w jednym z postów piszesz (sorki, ale nie będę teraz szukał gdzie), że w ankiecie potrzebne są określone informacje i użytkownicy MUSZĄ je wypełnić. Ja ciągle wracam do tego, że w ankiecie, gdzie piszemy o obiektach istniejących na kempingu MUSI być możliwość podania opcji jest/nie ma/ NIE WIEM CZY JEST!!! Jeśli podaję warunki ograniczające, że interesują mnie kempingi z placem zabaw - dostaję informację o takich, gdzie ten plac zabaw jest i te, gdzie nie ma informacji o jego obecności. Natomiast, kiedy będę wypełniał ankietę (pamiętajmy, że wypełniać ją będziemy też "z pamięci, czyli z niczego". Wtedy nie podawajmy informacji mylących, że coś jest, albo nie ma, gdy po prostu nie wiem. Chyba, że źle zrozumiałem.

 

Wydaje mi się, że punkty dotyczące ankiety (znaczy się elementy na ankiecie, a nie punktacja z nich wynikająca :bzik: ) zostały już opracowane nieco wcześniej. Teraz pozostaje tylko ujęcie tego w formie elektronicznej do wypełnienia (oparł bym się na tym, co już istnieje - nie bijcie!!), dodatkowo podobna ankieta w formie do celu ograniczania wyświetlania danych.

 

Ankieta dotycząca ankiety? Sorki, ale trochę za dużo tych ankiet. W tym wątku udzielali się (mam nadzieję, że dalej będą) zwolennicy rozwiązania. Więc już wiemy, że ankieta "czy" nie ma sensu - przeciwników nie było. Co do formy - potraktowalbym ten wątek jako całość ankiety. Do punktów uwag nie było. Poczekajmy jeszcze z tydzień i zatwierdźmy istniejący zestaw punktów, jako obowiązującą ankietę i tyle. Co do punktacji za poszczególne elementy ankiety - zostawmy to na czas, kiedy ankieta już będzie funkcjonować i gdzieś tam będziemy mogli zobaczyć jak te punkty się zliczają. Wtedy powrócimy do dyskusji za jaki punkt ile punktów przyznać :bzik:

 

Nasi moderatorzy dali znać, że potrzebują teraz chwilę spokoju ze względu na sesję i ine sprawy prywatne, więc może dajmy im tę chwilę czasu, a na razie pozostańmy w ferworze dyskusji o wyglądzie samej ankiety. Petek, proszę, przyznaliśmy już, że punkty będą ukryte, więc nie powracajmy do tego tematu teraz - ukryjmy te punkty i niech sobie są. Jak temat będzie miał znaczenie (zacznie się prezentować jakiś ranking wg tych punktów), wówczas powrócimy do tematu ile za co punktów przyznać. Teraz tylko w ankiecie trzeba ująć odpowiednie możliwości, które pozwolą na przypisanie w tle tych punktów, których nikt nie będzie później analizował. OK?

 

Ja to z definicji chyba muszę posta mieć na pół strony :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa staje się zupełnie nieczytelna, a znalezienie konkretnego kempingu graniczy wręcz z cudem.

 

Przecież mapę można zoomować :bzik: i wszystko jest jak najbardziej czytelne :bzik:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, Ty znalazłeś, ale ja chociaż z internetu nie korzystam od wczoraj na to nie wpadłem, to teraz zadaj sobie pytanie, czy wpadnie na to starszy gość, który internetu używa od np. 3 tygodni, jak dla niego może stanowić problem wysłanie maila. I Jego prawo! On w internecie chciał znaleźć informację i ją znalazł, albo i nie! Na stronę www.karawaning.pl nie wchodzą tylko informatycy i ludzie, którzy komputer obsługują od wielu lat, ta strona to nie jest forum informatyczne, tu KAŻDY musi mieć szansę znaleźć to czego szuka.

 

Sorry Konzio, ale w takim razie wnioskuje że google maps, targeo.pl, mapa.szukacz.pl, no i nawet auto mapa są dla informatyków :bzik:.

 

Chodzi mi o ankietę, jak ludzie to sobie wyobrażają

Proste. Każdy se to wyobraża inaczej (co widać po dyskusji), a trzeba jeszcze pod uwagę wziąć fakt że wszystko musi być możliwe od strony technicznej - a tego pod uwagę nie bierze żaden z nas (nawet i ja bo ja za cienki w te klocki jestem i to Piotrka trzeba by było pytać co jest możliwe).

 

wrzućmy to między większe grono

Gdzie Ty chcesz to wrzucić? Przecież dyskusja jest na forum... :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.