Skocz do zawartości

Koniec viaTOLL, początek e-TOLL.


Rekomendowane odpowiedzi

no nie, błędnie zrozumiałem to co napisali, myślałem ze ruszają 27 września, a to w cale tak nie jest, to tylko ogólnie promocja jakaś:

 

e-TOLL - już wkrótce dostępny w Autopay!

Zarejestruj się do 27 września i korzystaj bez opłaty startowej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy oni będą cos pobierać kase jak bym jechał A i S trasami z włączoną apka bez przyczepy ? Drugie pytanie nie przekracza masy zespołów pojazdów F3 z przyczepą to nie muszę zaznaczać przekroczenie kategorii wagowej pojazdu ?Screenshot_2021-09-21-19-07-34-356_pl.gov.mf.etoll.jpgIMG_20210921_185803.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest o pojazd, a nie o zespół pojazdów. Ja to tak rozumiem, że jak jadę z przyczepą to przekraczam kategorię wagową pojazdu, bo sam pojazd który jest przypisany do konta jest poniżej 3,5t, a z przyczepą jest powyżej 3,5t.

Poprawcie mnie proszę jak źle myślę  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, byry007 napisał:

Mam pytanie czy oni będą cos pobierać kase jak bym jechał A i S trasami z włączoną apka bez przyczepy ? Drugie pytanie nie przekracza masy zespołów pojazdów F3 z przyczepą to nie muszę zaznaczać przekroczenie kategorii wagowej pojazdu ?

Przekroczenie kategorii wagowej oznaczasz wtedy, kiedy Twój zestaw przekracza 3,5T. Jeśli nie przekracza to nie zaznaczasz tej opcji, wtedy na drogach objętych etollem nic nie zapłacisz.

5 godzin temu, miikii83 napisał:

Pytanie jest o pojazd, a nie o zespół pojazdów. Ja to tak rozumiem, że jak jadę z przyczepą to przekraczam kategorię wagową pojazdu, bo sam pojazd który jest przypisany do konta jest poniżej 3,5t, a z przyczepą jest powyżej 3,5t.

Poprawcie mnie proszę jak źle myślę  ?

Dokładnie jest tak jak piszesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, miikii83 napisał:

A w woli ścisłości, jeżeli nie zaznaczę przekroczenia kategorii wagowej to jadąc samym autem mogę zapłacić za np. A4 I przejechać bramkami po prawej stronie?

Tak, i wtedy kasuje 10gr jak za solo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin T napisał:

Orientujecie się czy na tym prawym pasie dla e-toll na A4 Katowice Wrocław bramka podnosi się samoczynnie czy trzeba coś robić ręcznie?
System czyta nr rej czy jak?


@Marcin T

Podnosi się sama, zczytuje nr rej. 
 

z tego powodu nie można etolla na motocykl wpisac ??

27 minut temu, Andrzej napisał:

Ja jechałem  z "via auto" i na bramce "pipka"

Via auto to co innego

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jechałem kilka ostatnich razy, to bramki wjazdowale były bez szlabanów, otwarte na stałe, tylko światła na nich były. ale jak ktoś chciał bilet to się zatrzymywał i dostawał. w  bramkach wyjazdowych  były normalnie kasjerki, (+oczywiście korek) chociaż bramki oznaczone jako tylko dla e-toll.. l nie wiem po co ten system, skoro dalej trzeba czekać aż aż wszyscy zacofańcy zapłacą u kasjerki...

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacekzoo napisał:


@Marcin T

Podnosi się sama, zczytuje nr rej. 
 

z tego powodu nie można etolla na motocykl wpisac ??

Via auto to co innego

odczytuje  sama nr rej , kilka razy jechałem z przyczepa i bez.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja :yay: Byłem pełen obaw czy mój stary telefon da radę ale poradził sobie ze wszystkim nadzwyczaj szybko. Nie wiedziałem gdzie w aplikacji dodać drugiego "brygadiera" więc na spokojnie dodałem go poprzez stronę www na komputerze i obydwa holowniki już widnieją w apce. Teraz tylko oddać 2 skrzyneczki, odzyskać kaucję i sprawdzić, czy to wszystko działa podczas wyjazdu na VIII OPK do Częstochowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, byry007 napisał:

Na stacjach CPN nie mają kasy zeby oddawać za urzadzenie jak sie płaciło gotówką. Bylem na dwóch .
 

Na jakich stacjach CPN? Musisz jechać do punktu obsługi klienta i tam Ci ogarną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.