Skocz do zawartości

Koniec viaTOLL, początek e-TOLL.


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, ze problem nienaliczania jest powszechny - zwłaszcza przy pierwszej trasie. Ja odpuscilem sobie zgłaszanie reklamacji. Zrobiłem screeny z apki- zakładam, ze oni wiedzą ze mają burdel/błędy i raczej nie będą przysyłać mandatów jeśli ktoś miał w tym czasie konto na etollu.

Ale może byc tez tak ze sie mylę i dostane mandat  - bede się odwoływać.

Co do samej apki - to wyglada na to z tego co piszecie ze na Androidzie to jest dramat. - Na iosie mi działa ok. Na iosie przynajmniej wiem ze jak jej nie dam uprawnień do pobierania lokalizacji w tle to nie będzie mnie śledzić. Na Androidzie(zwłaszcza starszym niz 9) - to pracując w tle moze robic co chce.....

Skądinąd ponoć firmy ktore mają floty aut i muszą płacić są przerażone tym burdelem - Viatoll wyłączą, a etoll jest dla nich nieużywalny....

Edytowane przez sharry
Literowki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie to czeka...nie wiem czy się spieszyć z założeniem e-toll  żeby zdążyć przez końcem miesiąca, czy objechać jeszcze nad morze te 1200 km z viatollem, tym bardziej, że mam tam wpłacone jeszcze chyba ponad dwie stówy ( wolę to wyjeździć niż  czaekać aż łaskawie odeślą. Kaucję za pudełko chyba oddają bez zwłoki?

No i jeszcze mnie przeraża ta konieczność ciągłego pilnowania telefonu...boje się, że bateria padnie a ja sobie będę spokojnie jechał. Nie będzie więc żadnych urządzeń jak teraz w viatollu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, w79 napisał:

Chyba do 30 wrzesnia

No właśnie…. Sprytnie, kto nie odda do końca miesiąca temu kasa przepadnie. Tylko w Polsce takie coś jest możliwe

3 minuty temu, pawel1966 napisał:

wolę to wyjeździć niż  czaekać aż łaskawie odeślą. Kaucję za pudełko chyba oddają bez zwłoki?

Jak doładowywałeś gotówką to oddają od razu, razem z kaucją. Ja w poprzedni piątek to załatwiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jacekzoo napisał:

No właśnie…. Sprytnie, kto nie odda do końca miesiąca temu kasa przepadnie. Tylko w Polsce takie coś jest możliwe

Jak doładowywałeś gotówką to oddają od razu, razem z kaucją. Ja w poprzedni piątek to załatwiłem

Na kartę wpływ następnego dnia.

Powiem tak, trochę nie rozumiem tematu. Z mojej strony wszystko odbyło się bez problemu. Wiedziałem o tym od jakiś 3 miesięcy. State pudełko oddane, kasa następnego dnia na koncie. Apka uruchomiona beż żadnego problemu, żre kasę aż milo;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, w79 napisał:

Powiem tak, trochę nie rozumiem tematu. Z mojej strony wszystko odbyło się bez problemu. Wiedziałem o tym od jakiś 3 miesięcy. State pudełko oddane, kasa następnego dnia na koncie. Apka uruchomiona beż żadnego problemu, żre kasę aż milo;)))

U mnie też :niewiem: ale niektórzy mają problem z działaniem apki, nie wiem z czego to wynika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się podzielić informacją że u mnie działa.

Co prawda telefon strasznie grzeje ale znalazłem na to sposób i trzymam go przy kratce wentylacyjnej i chłodzę klimą bo w przeciwnym razie zacina mi muzykę z BT. ?

Ciekawe jest to, że w podobnym czasie uruchomiłem płacenie za przejazdy A1/A4 obsługiwane przez TYLKO Amber - jest taka opcja w moim banku. Tam niestety nie idzie dodać zestawu więc działa tylko na ciągnik. Ale działa idealnie. NIc nie robisz, raz uruchamiasz i system czyta ci tablice na wjeździe a na zjeździe wyświetla kwotę która znika z konta banku. Żadnych prepaidów przelewanych, żadnych urządzeń, telefonów GPSów. Czemu nasz wspaniały e-tool nie może tak wyglądać to nie wiem....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, seal napisał:

Czemu nasz wspaniały e-tool nie może tak wyglądać to nie wiem....

@seal
 

Jedzie Polski polityk do Włoskiego, zajeżdża pod dom, a tu wielka rezydencja, najlepsze fury. Robi oczy o pyta skąd ma na taki wypad. Włoch bierze Polaka do okna i pyta, widzisz tą autostradę? No widzę. Na papierze 220mln realnie 200mln

 

Polak pomyślał, za jakiś czad ten sam Włoch przyjeżdża do Polskiego polityka, a tu cała posiadłość, własne lądowisko, korty, baseny… wszystko. Pyta Polaka, skąd Ty na to masz? Woła go do okna, widzisz tą autostradę? Nie, no właśnie ?

 

stare jak świat, ale pokazuje jak jest i dlaczego etoll nie może taki być… 

A najlepsza akcja, jak zdawałem viatolla. Chciałem od razu zwrot za viaauto z żony auta. Daje urządzonko, kobitka mówi że poprosi o potwierdzenie zasilenia. Ja mówie, że nie mam. Ona to w takich razie nie może mi kasy oddać bo nie wie czy to moje (via auto jest anonimowe). Mówie że nikt nie mówił, że trzeba paragon żeby kase odzyskać. To mówi, że kiedyś nie było wiadomo że będą to likwidować, ja mówie że niedawno był zasilany i było wiadomo że będzie likwodowany i nikt nic nie mówił, pyta kiedy zasilone. To mówie że nie wiem, nie trzymam w głowie takich pierdół, ale ze 2-3 miesiące temu. Patrzy w komputer i że odpowiedź nieprawidłowa?? To pytam co teraz, mowi nic, kasy nie odda. 
 

wpadłem na to, że chyba razem zasilałem z viatollem, mówie żeby sprawdziła datę bo w tym samym dniu. Pyta czy na pewno, mówie że chyba tak. To chyba czy na pewno ? szlag mnie już trafił, ale sprawdziła i tak w tym samym dniu. Z wielką łaską oddała, było całe…. 70zł.  W tym chorym kraju z papieru za głupie 70zl będą z człowieka złodzieja robić… tak, poszedłem i komuś wywaliłem szybę, żeby mu viaauto ukraść 

F1BC2498-BA96-4DB6-A25C-21F961746D0B.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacekzoo napisał:

Daje urządzonko, kobitka mówi że poprosi o potwierdzenie zasilenia.

W Krakowie beż żadnych papierów, więc to chyba koloryt lokalny:)

 

9 godzin temu, seal napisał:

 

Ciekawe jest to, że w podobnym czasie uruchomiłem płacenie za przejazdy A1/A4 obsługiwane przez TYLKO Amber - jest taka opcja w moim banku. Tam niestety nie idzie dodać 

 

Zobacz czy nie kasuje za zestaw automatycznie. W Alior Banku tak jest na A4. Co ciekawe mając dedykowane urządzenie A4 go, nie podepniesz zestawu. Po automatycznym otwarciu bramek trzeba prosić obsługę o wycofanie operacji i skasowanie za zestaw. 

Teraz mam podpięcie pod bank. W zeszłym tygodniu podjechałem zestawem, otwarło mi bramkę. Więc standardowo do okienka i..tutaj mile zaskoczenie. Pani mówi że skasowało prawidłowo. Sprawdziłem, istotnie 17 PLN za bramkę...Nawet taniej o 3 PLN niż cennikowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacekzoo napisał:

Chciałem od razu zwrot za viaauto z żony auta. Daje urządzonko, kobitka mówi że poprosi o potwierdzenie zasilenia.

za pudełko (viaauto) kasę oddają czy tylko to co na koncie ?

bo mam całe 16,5zł  więc jak mam się bujać to szkoda mojego czasu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Suzu4x4 napisał:

za pudełko (viaauto) kasę oddają czy tylko to co na koncie ?

bo mam całe 16,5zł  więc jak mam się bujać to szkoda mojego czasu :rolleyes:

Oddają. Tak mówili mi w czerwcu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to za Viatolla (Viabox)  była kaucja 120 zł a Viaauto kupowałeś na własność.

także na Viaaucie plecy :-]

Viaauto to ten po lewej :

obraz.png.4bace8d1e3e334389be485017066fe0f.png

Źródło: (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

 

 

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.