Skocz do zawartości

Hymer Filiperta - Eriba Nova 620A


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

obecnie zastąpiłem Cteka ładowarką NOCO GENIUS (Ctek poszedł razem z przyczepą)  przewaga nad Ctekiem że NOCO ma możliwość włączenia funkcji ładowania akumulatorów rozładowanych "do 0" których większość ładowarek elektronicznych nie wykrywa lub wykrywa jako 6v ;)

Jaki dokłądnie model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 615
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 minuty temu, filipert napisał:

pomyślę o zmianie na ładowarkę 10A bo 5A to trochę maławo przy akumulatorze 95Ah

Pytanie do czego chcesz używać ładowarki. Jeśli do ładowania cyklicznego aku to faktycznie 8-10A. Jeśli tylko do konserwacji i podtrzymania napięcia to 5A w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Hymer trafił do serwisu na montaż movera i pakiet przeglądów. Wyjeżdżając dobrze padało światło aby pokazać cechę charakterystyczną dla gładkich ścian 

IMG_20210109_092659.thumb.jpg.6035c892c766e2fb117b046bda2e942f.jpg

IMG_20210109_092639.thumb.jpg.8a1baa20c33641d1a6c4406cd1706b84.jpg

Patrząc pod odpowiednim kątem, odznacza się każda pionowa belka w scianie. 

Dla mnie nie psuje to estetyki a w przypadku modyfikacji nie będę poszukiwał belek ?

Plusem, tak to sobie wyobrażam, będzie łatwość utrzymania czystości gładkiej blachy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Hymer trafił do serwisu na montaż movera i pakiet przeglądów. Wyjeżdżając dobrze padało światło aby pokazać cechę charakterystyczną dla gładkich ścian 
IMG_20210109_092659.thumb.jpg.6035c892c766e2fb117b046bda2e942f.jpg
IMG_20210109_092639.thumb.jpg.8a1baa20c33641d1a6c4406cd1706b84.jpg
Patrząc pod odpowiednim kątem, odznacza się każda pionowa belka w scianie. 
Dla mnie nie psuje to estetyki a w przypadku modyfikacji nie będę poszukiwał belek
Plusem, tak to sobie wyobrażam, będzie łatwość utrzymania czystości gładkiej blachy. 
Heh, tak naprawdę to u mnie na rybiej łusce też dokładnie widać jak się odpowiednio spojrzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, filipert napisał:

Wczoraj Hymer trafił do serwisu na montaż movera i pakiet przeglądów. Wyjeżdżając dobrze padało światło aby pokazać cechę charakterystyczną dla gładkich ścian 

IMG_20210109_092659.thumb.jpg.6035c892c766e2fb117b046bda2e942f.jpg

IMG_20210109_092639.thumb.jpg.8a1baa20c33641d1a6c4406cd1706b84.jpg

Patrząc pod odpowiednim kątem, odznacza się każda pionowa belka w scianie. 

Dla mnie nie psuje to estetyki a w przypadku modyfikacji nie będę poszukiwał belek ?

Plusem, tak to sobie wyobrażam, będzie łatwość utrzymania czystości gładkiej blachy. 

Jedyne przyczepy w których nie widać belek przy gładkiej ścianie to kabbe. Tylko w nich to 495 ma dmc ok 2T ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jacek00 napisał:

Jaki dokłądnie model?

NOCO GENIUS 5 EU

51 minut temu, BUMERANG napisał:

Pytanie do czego chcesz używać ładowarki. Jeśli do ładowania cyklicznego aku to faktycznie 8-10A. Jeśli tylko do konserwacji i podtrzymania napięcia to 5A w zupełności wystarczy.

ta którą kupiłem wg instrukcji nadaje się do aku o pojemności do 120Ah.

wiadomo że taki aku 100Ah rozładowany będzie ładował się kilkanaście godzin ale poprzednio  mój Ctek 5A dawał radę przy tych pojemnościach.

te 5A jest dla mnie kompromisem bo mam akumulatory w przedziale od dwudziestuparu do 100Ah.

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, golob napisał:

Świetlówka u Ciebie jest pod 12v czy 230v fabrycznie?

Już to gdzieś wklejałem 

IMG_20210104_205020.thumb.jpg.e146cf2aa4ebde27b7ff54512709283e.jpg

Ale nic sobie nie dam uciąć ?

Jak odbiorę przyczepę, to sprawdzę czy świeci na akumulatorze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

NOCO GENIUS 5 EU

ta którą kupiłem wg instrukcji nadaje się do aku o pojemności do 120Ah.

wiadomo że taki aku 100Ah rozładowany będzie ładował się kilkanaście godzin ale poprzednio  mój Ctek 5A dawał radę przy tych pojemnościach.

te 5A jest dla mnie kompromisem bo mam akumulatory w przedziale od dwudziestuparu do 100Ah.

A zapytam  ,czy ten Genius 5' ma funkcję "recond"  tak jak wspomniany Ctek. I od razu następne pyt. jak ma tą funkcję :) .

- czy 5' zregeneruje mi aku o większej pojemności powiedzmy jeden 75 a drugi 100 Ah , czy już trzeba raczej kupić ten 10 A ?

mam  AGM- 24 ,40 i kwasowe 75 i 100 Ah.  Wiem ,że taka setka będzie dłużej ładowana ale cenowo to 10 jest prawie dwa razy droższa :)    

Filiper,  przepraszam ,że w Twoim wątku te pytania. Jak będzie potrzeba to wyczyścimy  :)    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maras napisał:

A zapytam  ,czy ten Genius 5' ma funkcję "recond"  tak jak wspomniany Ctek. I od razu następne pyt. jak ma tą funkcję :) .

- czy 5' zregeneruje mi aku o większej pojemności powiedzmy jeden 75 a drugi 100 Ah , czy już trzeba raczej kupić ten 10 A ?

mam  AGM- 24 ,40 i kwasowe 75 i 100 Ah.  Wiem ,że taka setka będzie dłużej ładowana ale cenowo to 10 jest prawie dwa razy droższa :)    

Filiper,  przepraszam ,że w Twoim wątku te pytania. Jak będzie potrzeba to wyczyścimy  :)    

tak ma funkcje "recond"  .

100Ah nie regenerowałem tą ładowarką , regenerowałem nią 80Ah AGM,   aku po wyciągnięciu z auta miał równo 12v , ładował się ze dwanaście godzin i po pełnym naładowaniu program regeneracji ok 4 godziny.

jak bym nie miał małych akumulatorów od skuterów to kupiłbym ładowarkę 10A. ale z drugiej strony tak rzadko używam że mogę poczekać te kilkanaście godzin raz na rok jak ładuję duży.

cena trochę boli :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maras napisał:

Filiper,  przepraszam ,że w Twoim wątku te pytania. Jak będzie potrzeba to wyczyścimy  :)    

Nie ma problemu :)

Sam rozkminiam czy moja 5A starczy i chyba jednak zostanie, bo przymierzam się do energii słonecznej a więcej tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wrócił z serwisu. 

Przeglądy zaktualizowane więc sprzęt teoretyczni gotowy do sezonu. 

Pod przyczepą jest dodatkowy balast

IMG_20210122_173413.thumb.jpg.0cf8ba7deda4ee1a4c159d3385c8e549.jpg

Wszedł przed oś, bez kłopotu. 

Kawał nierdzewki, tylko belka łącząca stalowa w całej podstawie. 

IMG_20210122_173427.thumb.jpg.9a1b83fb769cd31724fb893e2dedb6df.jpg

Żeby nie było różowo, to okazało się, że akumulator jednak jest kaput... 

W serwisie go doładowali i nie ma siły nawet ruszyć ☹️

Myślałem o lifepo4... ale jeszcze nie teraz. Muszę się wybrać na wagę i wtedy będzie decyzja, czy szukam oszczędności w kg. 

Przy odbiorze oczywiście podpięliśmy dodatkowy aku aby sprawdzić jak przyczepka sama się przemieszcza i zaliczone pierwsze podpinanie do Sorento. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marek230482 napisał:

Fajny bajer. Jak miałem przyczepę to ciągle sobie powtarzałem, że następna przyczepa musi jeździć na pilota :lol:

 

No i jeździ, tylko brak pilota i silnik mocniejszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.