Skocz do zawartości

Hymer Filiperta - Eriba Nova 620A


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

Roleta jest fajna bo się szybko rozkłada, ale tęsknię za przedsionkiem który po prostu był szczelny i wygodny. Sam chcę sobie ścianki zmajstrować ale to i tak nie będzie to co przedsionek. Przyczepa rzeczywiście zacnie się prezentuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 615
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za komplementy dla Hymera ;)

1 godzinę temu, marek230482 napisał:

Roleta jest fajna bo się szybko rozkłada, ale tęsknię za przedsionkiem który po prostu był szczelny i wygodny. Sam chcę sobie ścianki zmajstrować ale to i tak nie będzie to co przedsionek.

Przedsionek też jest ale nie wiem czy kiedyś go użyję, może jak gdzieś zaplanujemy np. tydzień postoju przy niepewnej pogodzie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po paru latach nauczyłem się go rozkładać szybciutko. Rozbijałem go nawet przy jednodniowych postojach. To było na prawdę fajne bo poza przyczepą był taki zadaszony azyl. A markiza to tylko daszek, jest się na odstrzale :) w dodatku gówniany daszek bo wiecznie albo wieje albo słońce świeci..... Wkurzające to jest. A przedsionek zawsze dawał cień i ochronę przed wiatrem. Nie było się też widocznym. No w ogóle same zalety poza tym że faktycznie troszkę dłużej się rozkłada niż markizę :D 

Dlatego też do markizy muszę w końcu zrobić ścianki. Właśnie, żeby zrobiło się przytulniej, wreszcie był cień przez cały dzień i nie wiało. 

A markizę mam 4,5m żeby nie było. Więc to kawał dachu a i tak wiecznie słońca zacina, wieje a przed deszczem chroni tylko jak pada pionowo w dół. Czyli rzadko :lol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, filipert napisał:

Czyli szczegółowo... 

Dzisiaj wreszcie doszukałem się, jaką mam markizę - jest to Thule Omnistor 8000 4 m długa i 2,75 m głęboka

IMG_20210126_114309.thumb.jpg.6153fb7fea5a86f0b0bc6d7edd2bd8b8.jpg

Nie wiem jeszcze czy to dobry model czy nie ale podoba mi się, że mam zaczepy dodatkowe na ścianie ?

IMG_20210124_155232.thumb.jpg.059e5eae57f8c6e1708a148ff02ba45c.jpg

To już kawał przestrzeni. 

Poluję na jakieś ścianki boczne więc jakby ktoś coś, to będę wdzięczny za info. 

Ja kupilem ścianki do swojej z obelinka i jestem zadowolony za boczne plus frontowa oraz potrzebne raftery dałem Jakieś 1600 zł z przesylķą. Do twojej markizy też mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dioblik napisał:

Ja kupilem ścianki do swojej z obelinka i jestem zadowolony za boczne plus frontowa oraz potrzebne raftery dałem Jakieś 1600 zł z przesylķą. Do twojej markizy też mają. 

Są ale trochę droższe...

Thule Residence G3 ściany boczne 8000 S (obelink.pl)

Może dałeś 1600 EUR?

Edytowane przez filipert
dopisek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dioblik, poszperałem i chyba wiem o co chodzi, masz zapewne ścianki Obelinkowe?

Ciekawi mnie jak trzymają te zaciski materiał dachu ze ścianką kiedy zawieje wiatr.

7 minut temu, marek230482 napisał:

Napisz do firm produkujących plandeki. Ogarną temat za połowę kasy. 

Przód sam nawet bym ogarnął bo mam maszynę przemysłową do szycia ale do boków, to chociaż stelaż musiałbym upolować jakiś markowy, bo ten system obelinkowy  jakoś mi się nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę jak to jest zrobione. Nie mogę nigdzie w necie tego wykukać. 

U mnie przód to też prosta sprawa. U góry markiza ma rowek na kedrę a do słupków rzepy. Z bokiem jest o tyle gorzej, że u góry jest tylko majtający sie materiał. Ale widziałem że między kasetą a belką markizy są gniazda do rury rozporowej, więc zakładam, że też pójdą rzepki zawijane za rurkę. Ale nadal zostaje szczelina między tą rozpórką a samym materiałem dachu. I problem z mocowaniem do kampera, ale założyłem "śledzia" do ziemi. 

A w Twojej markizie rozkładają się skrajne belki te ze zdjęcia? Czy to też trzeba dokupić? 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marek230482 napisał:

A w Twojej markizie rozkładają się skrajne belki te ze zdjęcia? Czy to też trzeba dokupić? 

Bez tytułu.png

Tak, kupujesz to razem ze ścianami i całość tworzy dość szczelną konstrukcję.

Ściany boczne obelinkowe mają zamiast tej kasety chwytającej cały brzeg materiału jakieś spinki

Tu jest filmik gdzie widać to od 2:05 min

Obelink Queen Voor- en Zijwanden Opzetten (Thule Omnistor 6200) - YouTube

obawiam się, że to może być bubel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kumam. Ale szczerze powiedziawszy to trzeba się nieźle umęczyć. Na pewno nie mniej niż przy zwykłym przedsionku :)

Ale te klamerki faktycznie słabo wyglądają. Na pewno nie wytrzymają nawet średnich powiewów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę namieszałem...

zwykły rain/sun blocker Thule również nie ma trwałego połączenia dachu. To występuje w zabudowie Thule Residence i nawet cena zimowa pasuje do opisu kol @Dioblik

 

15 minut temu, marek230482 napisał:

Ale szczerze powiedziawszy to trzeba się nieźle umęczyć. Na pewno nie mniej niż przy zwykłym przedsionku :)

Mnie najbardziej zniechęca ośledziowanie namiotu. Szczególnie w Chorwackiej skale ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

zwykły rain/sun blocker Thule również nie ma trwałego połączenia dachu. To występuje w zabudowie Thule Residence i nawet cena zimowa pasuje do opisu kol @Dioblik

 

Dalej koryguję dane... 429 EUR kosztuje sama przednia ściana Thule Residence do mojej markizy :mlot:

Potem jeszcze tylko 925 EUR i jest komplet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2021 o 18:32, filipert napisał:

Teraz jednak rozmyślam, czy nie zrobić DMC 1880 (jeśli tak nietypowo mogę). To by dało po zalaniu wodą 170kg czystej ładowności a mogło by być też atutem przy odsprzedaży, bo sporo spotkałem aut z DMC 2510, 2505 a żaden z nich nie może na legalu 2T targać. Jestem jeszcze przed rejestracją i przeglądem więc koszt dodatkowy to 200 EUR ?

Dostałem odpowiedź od Hymera, że nie ma szans (odpowiedzieli mimo soboty i późnej godziny!)

Mają dwie homologacje 1800 lub 2000, nic pośrednio.

Czyli zostaję przy 1800 i czasem pojadę pewnie z niewielkim przeładunkiem ale zawsze ze świadomością, że jest to w granicach technicznych możliwości osi. Jak kiedyś przyjdzie czas na zmianę holownika to dopilnuję jego DMC i wtedy przyczepa będzie mogła dostać 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.