Skocz do zawartości

Hymer Filiperta - Eriba Nova 620A


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 616
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 2.02.2021 o 18:22, fritz napisał:

czy brakuje czegoś co poprostu powinno być?

Jednak było coś co powinno być a nie było. 

Poprzedni właściciel nie karawaningował a mieszkał stacjonarnie więc był podpięty do kanalizacji, dlatego nie miał ważnego wyposażenia. Może to i dobrze, bo za namową kol. @peja76, zakupiłem bardzo fajną rzecz

IMG_20210205_082845.thumb.jpg.0b32bfc1b1ba9b3af037e2553a8102f6.jpg

Powiem Wam, że to bardzo solidne, świetnie zaprojektowane i wykonane urządzenie. 

Ma ponad metr długości i 40l pojemności, oś i koła wytrzymają sporo, szczególnie, że zbiornik ma półkę na kasetę WC i specjalne uchwyty do zapięcia gumami transportowymi. Dodatkowo, oś i koła łatwo wypiąć aby upchnąć zbiornik w ciasnym miejscu. 

Jedyny minus, wynikający z solidności, to waga 4,5kg.

IMG_20210205_082932.thumb.jpg.54ee14e7c0ae85a5ba2605f3c0cf1ce2.jpg

IMG_20210205_082859.thumb.jpg.91d107adf07d0f371f5e46583aab5dbb.jpg

Na dole widać wyprofilowane zagłębienie, jest to "trzymacz" nakrętki. 

Sprzęt jest używany z oliksa. 

Za pół ceny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, filipert napisał:

Jednak było coś co powinno być a nie było. 

Poprzedni właściciel nie karawaningował a mieszkał stacjonarnie więc był podpięty do kanalizacji, dlatego nie miał ważnego wyposażenia. Może to i dobrze, bo za namową kol. @peja76, zakupiłem bardzo fajną rzecz

IMG_20210205_082845.thumb.jpg.0b32bfc1b1ba9b3af037e2553a8102f6.jpg

Powiem Wam, że to bardzo solidne, świetnie zaprojektowane i wykonane urządzenie. 

Ma ponad metr długości i 40l pojemności, oś i koła wytrzymają sporo, szczególnie, że zbiornik ma półkę na kasetę WC i specjalne uchwyty do zapięcia gumami transportowymi. Dodatkowo, oś i koła łatwo wypiąć aby upchnąć zbiornik w ciasnym miejscu. 

Jedyny minus, wynikający z solidności, to waga 4,5kg.

IMG_20210205_082932.thumb.jpg.54ee14e7c0ae85a5ba2605f3c0cf1ce2.jpg

IMG_20210205_082859.thumb.jpg.91d107adf07d0f371f5e46583aab5dbb.jpg

Na dole widać wyprofilowane zagłębienie, jest to "trzymacz" nakrętki. 

Sprzęt jest używany z oliksa. 

Za pół ceny 

A możesz napisać gdzie kupiłeś. Kupiłem cepke bez tego i tez muszę to nabyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny zbiornik, ale z uwagi na wielkość wożę stary, foremniejszy. Fakt, że super jeździ, wygoda obsługi, możliwość wykorzystania jako wózka... Jednak wielkie to. 

Mój ma jeszcze schowek na jakieś rurki, złączki, lejki odpływu.

Niemniej w tym roku go przeproszę i znajdę miejsce w budzie, bo stary juz pęka w narożnikach. Lata robią swoje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz Wastemaster w oliksie i kilka Ci się wyświetli. To są często stałe oferty a sprzedawcy maja po kilka zbiorników na stanie.

Ja kupiłem tutaj ale znacznie poniżej ceny wyjściowej, przesyłka pobraniowa bez problemu.

2 minuty temu, jacek00 napisał:

Gwoli ścisłości, on ma 38l ;)

Fakt :)

2 minuty temu, jacek00 napisał:

Z ciekawości ile zapłaciłeś?

250 z przesyłką pobraniową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, DarekSłupsk napisał:

A możesz napisać gdzie kupiłeś. Kupiłem cepke bez tego i tez muszę to nabyć.

Na olx jest pełno. Ale ten zbiornik jest wielki, możesz kupić bardziej kompaktową fiammę 25l za około 160 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

Ale ten zbiornik jest wielki, możesz kupić bardziej kompaktową fiammę 25l za około 160 zł.

Zgadza się, to kawał kloca. Ja mam miejsca pod dostatkiem a priorytetem przy prysznicu była pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, filipert napisał:

Zgadza się, to kawał kloca. Ja mam miejsca pod dostatkiem a priorytetem przy prysznicu była pojemność.

Przez Ciebie zacząłem się zastanawiać nad takim większym zbiornikiem ;) Fiamma 25l jednak jest problemem, bo często trzeba ją opróżniać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacek00 napisał:

Przez Ciebie zacząłem się zastanawiać nad takim większym zbiornikiem ;)

:thank:

proszę bardzo

Docelowo chciałbym zamontować cos stałego pod podłogą ale to pewnie odległa przyszłość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, filipert napisał:

:thank:

proszę bardzo

Docelowo chciałbym zamontować cos stałego pod podłogą ale to pewnie odległa przyszłość. 

Cała zawartość wody z zbiornika przyczepy mieści się w tym mobilnym a mam duży zbiornik.

Teraz tylko zostało dorobić 12v przy otworze wlewowym przyczepy, pompkę do zbiornika czystej wody i robota sama się robi:D

 

 

20200625_115521.jpg

20200625_115538.jpg

20200625_115800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, peja76 napisał:

Teraz tylko zostało dorobić 12v przy otworze wlewowym przyczepy, pompkę do zbiornika czystej wody i robota sama się robi:D

Taki jest cel i tu znów za Twoją inspircją  ?

Chciałem wykorzystać stara zapasową pompkę ale teraz mam w przyczepie mocniejszą 1,2bar więc taką samą dokupię na zapas (zawsze wożę zapasową pompkę) i będzie pracować w zestawie przelewowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe mam nawiewy pod podkową ale nie wiem czy i jak są rozbieralne a trochę trudno je wyczyścić. Nie chcę się siłować, bo tworzywo może być już kruche.

Podpowiedzcie jak ktoś ma doświadczenie.

IMG_20210106_180743.thumb.jpg.3ea29f5fcc69a17d1ac20f8e94693d4c.jpg

 

Na ten plastik idealnie pasuje rura od ogrzewania, co pozwala na bezpieczne załadowanie  różnych gratów bez ryzyka zasłonięcia otworu. Sprytne, w Dethleffsie praktycznie zawsze jak zapakowałem się, to płaskie otwory miały ograniczoną lub wyeliminowana przepustowość.

IMG_20210106_180737.thumb.jpg.aeabfdb6f2f155292dabde5a9eee5e9a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.