Skocz do zawartości

Wegry czekaja na nas.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do forumowiczów, nie chcąc zakładać nowego tematu.

Jadę do Chorwacji przez Słowacje i Węgry autem osobowym z przyczepą kempingową.

Auto 2300 DMC, przyczepa 1700 DMC.

W Polsce to wiem że trzeba mieć Etolla aplikację, jak to jest na Słowacji i Węgrzech ? 

Czy w Słowacji wystarczy kupić 2 winety ?

Na Węgrzech kategorię D1 ? 

Dzięki. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, adrian44 napisał:

Witam. Mam pytanie do forumowiczów, nie chcąc zakładać nowego tematu.

Jadę do Chorwacji przez Słowacje i Węgry autem osobowym z przyczepą kempingową.

Auto 2300 DMC, przyczepa 1700 DMC.

W Polsce to wiem że trzeba mieć Etolla aplikację, jak to jest na Słowacji i Węgrzech ? 

Czy w Słowacji wystarczy kupić 2 winety ?

Na Węgrzech kategorię D1 ? 

Dzięki. Pozdrawiam

 

Cześć.

Dobrze rozumiesz.

O ile w aucie masz do 7 miejsc.

Gratuluję idealnie dobranego zestawu pod przelicznik 1.33?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Commander  czy jeśli zestaw ma powyżej 3,5t to nie trzeba do D1 dokupować  U ?  

Ok już doczytałem. Dopłata jest do D2 oraz B2. 

Edytowane przez Koczaj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Forum jest po to aby informować co się zmieniło i zmienia w danej chwili i danym miejscu .Nie widzę żadnych wpisów o Berekfurdo o zmianie właściciela i nowych dośćsporych podwyżkach na kampingu i co nikt tego nie zauważył? Jeżdżę tam od prawie trzydziestu lat i czegoś takiego nie było i znowu pewnie wojna winna.

Edytowane przez PYNIUS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PYNIUS napisał:

Forum jest po to aby informować co się zmieniło i zmienia w danej chwili i danym miejscu .Nie widzę żadnych wpisów o Berekfurdo o zmianie właściciela i nowych dośćsporych podwyżkach na kampingu i co nikt tego nie zauważył? Jeżdżę tam od prawie trzydziestu lat i czegoś takiego nie było i znowu pewnie wojna winna.

Jak było tak jest. Brudno, brak inwestycji, niemiła obsługa recepcji . Zmieniły się tylko ceny- na wyższe . Mogliby chociaż wyremontować sanitariaty pamiętające lata 70. 

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2022 o 14:56, PYNIUS napisał:

Czemu nie piszecie o nowych cenach w Berekfurdo?

 

7 godzin temu, PYNIUS napisał:

 

Forum jest po to aby informować co się zmieniło i zmienia w danej chwili i danym miejscu .Nie widzę żadnych wpisów o Berekfurdo o zmianie właściciela i nowych dośćsporych podwyżkach na kampingu i co nikt tego nie zauważył?

 

?

Może w końcu napiszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dodi napisał:

Jak było tak jest. Brudno, brak inwestycji, niemiła obsługa recepcji . Zmieniły się tylko ceny- na wyższe . Mogliby chociaż wyremontować sanitariaty pamiętające lata 70. 

Sprostuję nieco odbiegającą od stanu faktycznego opinię kolegi Dodi. Budynki z sanitariatami są 4 z czego 3 są w dobrym standardzie. Jeden, najmniejszy budynek najbliżej recepcji jest najstarszy i mógłby zostać odnowiony, ale nie można przez jego pryzmat mówić o tym, ze w Berek są sanitariaty z lat 70tych... Co do utrzymania ich w czystości, to po zmianie właściciela wyglada, jakby były cięcia etatów i toalety nie są sprzatane tak często, jak kiedyś i efekty tego niestety rzucają się w oczy. Obsługa recepcji... hmmm, jeśli trafimy na panią w rozmiarze xxl, to nigdy nie była sympatyczna, ale w tym roku odnieśliśmy wrażenie, że jest wręcz niemiła. Przy rejestracji doszło do małej sprzeczki, bo nie chcieliśmy się zgodzić na skanowanie naszych dowodów osobistych, tylko na spisanie z nich danych. Po zwróceniu uwagi, ze jest to niezgodne z RODO, duża pani z recepcji powiedziala nam, że możemy sobie jechać gdzie indziej. Zostaliśmy mimo to, bo lubimy(liśmy) to miejsce. Ceny zostały podniesione o ok 20% od pierwszego lipca. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że na ich stronie nie było o tym żadnej informacji. Nie informowano również meldujących się kilka dni przed tą datą, że od 01 lipca będą płacić więcej... Na kempingu nie było ani jednego Niemca, kilkanaście załóg z Polski, kilku Rumunów i Węgrzy. Nawet w weekend było zajęte może pół kempingu. W domkach Węgrzy głośno imprezowali do późnych godzin nocnych, śpiewy i tańce niosły się po kempingu i nikt z obsługi nie zwrócił im uwagi. Nie wiem co o tym myśleć, ale nie wróże im w takim kształcie świetlanej przyszłości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Piterek”, mam dokładnie takie samo odczucie . W kwestii sanitariatów , pod prysznicami brudne zagrzybione ceraty jako zasłonki, pourywane prysznice … oni od lat nie inwestują. Kilka lat temu postawili saunę która już zbutwiała zamiast zainwestować te pieniądze w infrastrukturę kempingu. Lubiłem tam jeździć, niestety odczuwa się niechęć do nas od Węgrów (na drodze , w sklepach …)  może to wynika z sytuacji (wojna na UKR) . Dlatego omijam Wegry jak tylko mogę od tego roku, łaski nie robią a swoje pieniądze szanuje . Jadąc tranzytem tankuje tylko tyle aby dojechać do innego kraju, pomijam fakt że tankując droższe paliwo czuje się jak Żyd podczas okupacji .

 

p.s z ciekawości ile teraz od 1 lipca liczą za przyczepa+ samochód 2+2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.