Jump to content

Recommended Posts

Lucek26
Posted (edited)

Wreszcie po czterech miesiącach oczekiwania i wielkiej niepewności jak rozwinie się sytuacja w poszczególnych krajach związana z epidemia koronawirusa otwarto granice i istnieje możliwość wyjazdu na moje ulubione Węgry .:przyczepa:😀:banan::przyczepa:

Większość kąpielisk i kempingów jest otwarta. Dla wielu z nas pozostaje tylko podjecie decyzji o ewentualnym wyjeździe oraz jego terminie.  :winner::ok::ok::ok::drive:

Edited by Lucek26 (see edit history)

chris_66

Od dwóch dni można oficjalnie na pobyt, od jakichś dwóch miesięcy można było tranzytem albo na we wyjazd służbowy, ale termalne były zamknięte.

Wysłane z telefonu

czepkateam

A jak rozwiązali temat dezynfekcji wody w termalach? Baseny rekreacyjne są chlorowane (co podobno niweluje prawdopodobieństwo zakażenia Covidem), a stricte termalne to niby jak? 

wiluś

Tak sie zastanawiamy jak to wygląda tam teraz na kempingach bo nie maja za dużo kamer i nie ma możliwości podejrzenia jak to tam wygląda???( poza basenami w Hajduszoboszlo gdzie nie nie widać za dużo osób), Też nam się jutro rozpoczyna urlop i tak sie zastanawiamy nad Węgrami 🙂

chris_66
13 godzin temu, czepkateam napisał:

A jak rozwiązali temat dezynfekcji wody w termalach? Baseny rekreacyjne są chlorowane (co podobno niweluje prawdopodobieństwo zakażenia Covidem), a stricte termalne to niby jak? 

dokładnie tak jak było - czyli spuszczają wodę, myją basen i napuszczają nowej na rano

w Hajdusoboslo mogło by tak zostać, nie ma nawet setki osób na basenach :skromny:

piterek
6 godzin temu, wiluś napisał:

Tak sie zastanawiamy jak to wygląda tam teraz na kempingach bo nie maja za dużo kamer i nie ma możliwości podejrzenia jak to tam wygląda???( poza basenami w Hajduszoboszlo gdzie nie nie widać za dużo osób), Też nam się jutro rozpoczyna urlop i tak sie zastanawiamy nad Węgrami 🙂

Jadę jutro do Berekfurdo. We wtorek będę na miejscu, wiec mogę napisać jak wygląda kempingowanie w czasie, kiedy na każdym kroku czyha na nas śmiercionośny wirus...😉

Lucek26

Bardzo proszę o informacje jak aktualnie zachowują się Węgrzy, czy zakładają  maseczki w pomieszczeniach , czy zachowują dystans miedzy sobą oraz jakie maja wymagania na kempingu i basenach.

Zycze samych przyjemności z kąpieli oraz dobrej pogody. :ok::banan:

Voku

Ale termy śmigają już całą parą czy tylko jakieś baseniki na termach otworzyli?

chris_66
Ale termy śmigają już całą parą czy tylko jakieś baseniki na termach otworzyli?

W soboslo tylko termalne. Nawet te cztery bliźniacze co są pół na pół teraz zalane są taką mieszanką. Reszta była pusta. Maseczek nie widziałem na basenach, kempingu (na recepcji owszem)

Wysłane z telefonu

piterek

We wtorek napiszę Wam jak jest namacalnie w Berekfurdo, ale z tego co jest napisane na ich stronie, to wszystko ma być otwarte... 

Lucek26

:banan:Napisz także gdzie przekraczałeś granice z Czechami i Słowacją.

piterek

Przesyłam gooorące pozdrowienia z wietrznego Berekfurdo ;). Tak na szybko zaspokoję Waszą ciekawość... a więc....na terenie kempingu puuuustki, jest może z 10 załóg, w tym dwa kampery z Polski... w związku z tym i na basenach bardzo mało ludzi. Wszystkie baseny oprócz pływackiego, który napełniają wodą są otwarte... bary i punkty gastronomiczne również. Wszyscy zachowują się jak przed "epidemią" :),  nikt na terenie kempingu i basenów nie zakrywa twarzy. Na powitanie w recepcji zastaliśmy obsługę bez maseczek , którzy na nasz zamaskowany widok pokazali nam, że możemy je zdjąć i oddychać pełną piersią... W sklepie jeszcze nie byliśmy, ale myślę, że również nie zauważymy tam jakiegoś zamordyzmu... Pogoda trochę wietrzna ale cieszymy się baaardzo,  że możemy wymoczyć stare kości...Pozdrawiam wszystkich  węgromaniaków:). 

P.S.  jechałem przez Słowację, granice przekraczałem w Barwinku. Gdybym nie wiedział, że na każdym kroku czyha na mnie wirus, który chce mnie dopaść, nie zauważyłbym żadnej różnicy, bo granice są po prostu otwarte...

Sisar

piterek - niech cię Bóg błogosławi z te informacje :)

Lucek26

Serdeczne podziękowania za dobre nowiny. :banan::winner::banan:

Niunius07
2 godziny temu, piterek napisał:

Przesyłam gooorące pozdrowienia z wietrznego Berekfurdo ;). Tak na szybko zaspokoję Waszą ciekawość... a więc....na terenie kempingu puuuustki, jest może z 10 załóg, w tym dwa kampery z Polski... w związku z tym i na basenach bardzo mało ludzi. Wszystkie baseny oprócz pływackiego, który napełniają wodą są otwarte... bary i punkty gastronomiczne również. Wszyscy zachowują się jak przed "epidemią" :),  nikt na terenie kempingu i basenów nie zakrywa twarzy. Na powitanie w recepcji zastaliśmy obsługę bez maseczek , którzy na nasz zamaskowany widok pokazali nam, że możemy je zdjąć i oddychać pełną piersią... W sklepie jeszcze nie byliśmy, ale myślę, że również nie zauważymy tam jakiegoś zamordyzmu... Pogoda trochę wietrzna ale cieszymy się baaardzo,  że możemy wymoczyć stare kości...Pozdrawiam wszystkich  węgromaniaków:). 

P.S.  jechałem przez Słowację, granice przekraczałem w Barwinku. Gdybym nie wiedział, że na każdym kroku czyha na mnie wirus, który chce mnie dopaść, nie zauważyłbym żadnej różnicy, bo granice są po prostu otwarte...

Dzięki wielkie za info 😀. Myślę nad przyjazdem od 6 lipca.