Skocz do zawartości

Wegry czekaja na nas.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, jacek00 napisał:

Kilka fot z kempingu w Papie.

Parcele:

IMG_20220709_101231.thumb.jpg.2e9cada41941c7ffb475bd7e8b7fc199.jpg

IMG_20220709_102123.thumb.jpg.ca88574d820977aac476b4f535b219b5.jpg

IMG_20220709_101450.thumb.jpg.5e093c551a0df0a3199f381ed239a79e.jpg

IMG_20220709_101236.jpg

Sanitariaty:

IMG_20220709_101621.thumb.jpg.f050520505e0a71c804d1fa704c941db.jpg

IMG_20220709_101704.thumb.jpg.6be8b32d7f4b9d87765010a7756bec3e.jpg

Plac zabaw:

IMG_20220709_102020.thumb.jpg.ad25f105e85c9563b27998045988aef3.jpg

Muszę Ci powiedzieć że jest:ok: jak Temperatura bo u nas 16c i wieje, normalnie dolina:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Ci powiedzieć że jest:ok: jak Temperatura bo u nas 16c i wieje, normalnie dolina
Wczoraj i dzisiaj też niestety wieje. Temperatura ok 24 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

parcele z przyłączami prądu, wody i zrzutem szarej (chyba)

Zastanawiam się czemu "chyba". Coś iskrzyło jak wylewałeś :D.

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Spoko. Jak nie zapomnę to podrzucam z Papy gdzie akurat jestem.

Czekam na zdjęcia :)

Trochę z lenistwa zapytam - jak cenowo Papa ma się w porównaniu do Lipota?

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, filipert napisał:

przewiń stronę ;)

 

 

:brawo: Teraz już nawet nie musze przewijać strony bo sama przeskoczyła :mlot:

PS. @jacek00 , już nie musisz dla mnie wrzucać drugi raz. @filipert mi je znalazł :D

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czemu "chyba". Coś iskrzyło jak wylewałeś .

Bo nigdy się nie podpiąłem bezpośrednio do tego zrzutu, a zbiornik na szarą ciężko tam wylać

Trochę z lenistwa zapytam - jak cenowo Papa ma się w porównaniu do Lipota?

Lipot ciut droższy, ale i wg mnie ma lepsze baseny i zjeżdżalnie. Natomiast w Papie mamy dużo lepszy standard kempingu, no i miasteczko w Papie, masę ścieżek rowerowych a nie dziurę jak w Lipocie gdzie w zasadzie poza basenami i kempingiem to nic nie ma.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacek00 napisał:

Zdecydowanie. Na Węgrzech króluje niemiecki i w tym języku mówi naprawdę sporo Węgrów. Z angielskim tutaj jest zdecydowanie gorzej - czemu? Nie mam pojęcia ale tak faktycznie jest.

Zachodnie Węgry mocno identyfikują się z Cesarstwem Austro-Węgierskim i językiem niemieckim. W okolicach Sopronu wręcz na język angielski nie reagują. Ale zawsze się dogadaliśmy. 

Natomiast na wschodzie łatwiej po angielsku, choć zna go raczej młodsze pokolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mac napisał:

Zachodnie Węgry mocno identyfikują się z Cesarstwem Austro-Węgierskim i językiem niemieckim. W okolicach Sopronu wręcz na język angielski nie reagują. Ale zawsze się dogadaliśmy. 

Natomiast na wschodzie łatwiej po angielsku, choć zna go raczej młodsze pokolenie.

Węgry i Cesarstwo  ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dodi napisał:

Węgry i Cesarstwo  ???

Taki skrót myślowy często popełniany. Cesarz Austrii koronował się na króla Węgier. Chodzi cesarsko królewskie  Austro-Węgry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mac napisał:

Taki skrót myślowy często popełniany. Cesarz Austrii koronował się na króla Węgier. Chodzi cesarsko królewskie  Austro-Węgry.

 

Domyślam się że być może ma to jakieś podłoże historyczne , ale przekładanie tego na to że mówią po Niemiecku ? Prędzej bym powiedział że III Rzesza z która kolaborowali . Jak będziesz w Berku idź do takiego ich małego prywatnego muzeum które jest po przeciwnej strony ulicy niż kemping to zobaczysz symbole nazistowskich Niemiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że być może ma to jakieś podłoże historyczne , ale przekładanie tego na to że mówią po Niemiecku ? Prędzej bym powiedział że III Rzesza z która kolaborowali . Jak będziesz w Berku idź do takiego ich małego prywatnego muzeum które jest po przeciwnej strony ulicy niż kemping to zobaczysz symbole nazistowskich Niemiec. 

Mówią po niemiecku bo masa turystów przyjeżdża tutaj z Austrii i Niemiec, więc zrozumiałe, że są nastawieni na ten język. 

Co do wschodu to tam zdecydowanie łatwiej porozumieć się po polsku, z tej samej przyczyny. Bo tam masa turystów jest właśnie z Polski.

 

A co do nauki języków to wybierzcie się do Francji albo do Włoch, przekonacie się jak wygląda ichnie szkolnictwo i że angielski wcale nie jest taki popularny, nawet wśród młodych osób, którzy albo nie rozumieli, albo udawali, że angielskiego nie rozumieją.

 

Jak pisałem. Co kraj to obyczaj. Zresztą w Chorwacji, przynajmniej na Istrii z angielskim też nie było kolorowo i z tego co pamiętam, to poza kempingiem też łatwiej było o niemiecki niz angielski. No ale na Istrii też głównie klientela z Holandii i Niemiec.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Jak pisałem. Co kraj to obyczaj. Zresztą w Chorwacji, przynajmniej na Istrii z angielskim też nie było kolorowo i z tego co pamiętam, to poza kempingiem też łatwiej było o niemiecki niz angielski. No ale na Istrii też głównie klientela z Holandii i Niemiec.

W Chorwacji ostatnio też się wiele zmienia. Gdziekolwiek nie byłem w zasadzie wszędzie płynnie po angielsku - przynajmniej na recepcji kempingu - porozmawiasz.

Najśmieszniejsi są nagabywacze restauracyjne w miasteczkach. Jak słyszą j. polski to od razu pojawia się sakramentalne: "A.. Lewandowski!"...:sciana:

Niektórzy myślą, że to na prawdę działa.

Ale są i tacy, co co-nieco mówią, a rozumieją prawie wszystko po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.