Skocz do zawartości

Wegry czekaja na nas.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Irek S napisał:

I słusznie sponsorujcie dalej dyktatorka:rolleyes:

Proszę już skończcie z takimi podjazdami. Każdy jedzie gdzie chce i robi co uważa za słuszne. Możemy na forum dyskutować o tym która "kuchnia" nam bardziej pasuje i gdzie klimat lepszy. Natomiast o tym kto jest dyktatorem, kogo wspierają te pieniądze itp. zostawcie sobie na wielkanocne śniadanie z rodziną :yes:. Tu na forum nic dobrego z tego nie wyjdzie i nikt nikogo nie przekona.

Ostatni raz zwracam tu uwagę w sposób słowny, następny taki podjazd będzie oznaczał punkty karne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś kempingi ciekawe są w okolicy? 

Ciekawych nie ma. na drugim końcu miejscowości. Poroszlo kemp nyarfa Żaby drą się całą dobę a sowy całą noc . Daliśmy radę jedną noc Swoją drogą pierwszy raz widziałem tyle sów

 

Na przeciw oko centrum (pi razy oko) jest niepozorna knajpa rybna z fajnym jedzeniem

 

 

Wysłane z telefonu

 

Super. Dzięki. Mi się właśnie ten rejon spodobał, widzę duży potencjał do eskploracji rowerowej  

Rowery i sup na wodę

Tylko rejon dosyć ciepły jest więc raczej nie na lato . Najniższe i najwyższe temp to właśnie te okolice

 

 

Wysłane z telefonu

.... jutro wyruszamy do węgierskich wod termalnych.....

 

Paliwo bez zmian

Widziałem ograniczenia po 40 litrów na stacjach. Bez problemu zalałem dwa razy bez ruszania się spod węża

 

 

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2022 o 10:06, Zulos napisał:

Słowenię jednak wciąż można przejechać omijając autostradę, tylko całkiem bocznymi drogami, sporo tracąc czasu...

Zapodaj mapę proszę bo tereny nie są mi obce tylko troszkę zaniedbałem swoją wiedzę.

 

Edytowane przez Socale (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chyba większość jeździ(ła) na Cvetlin. Co ciekawe nawigacje nie planują trasy przez to przejście, jak by było zamknięte (może chwilowo przez COVID), ale są relacji osób, które w zeszłym roku pomimo tego jeździli przez nie bez problemu i bez kolejek:

2035319919_Zrzutekranu2022-04-13o08_14_14.thumb.png.98f2a56fd0c4185bb7d26d01635ab4ef.png

Ewentualnie jeszcze tak, ale tego nie próbowałem:

207380741_Zrzutekranu2022-04-13o08_07_58.thumb.png.f03309534034aacaa7b824ca9f7988ea.png

Tu zaznaczyłem gdzie jest przejście w Cvetlin, które nawigacje omijają.

Oczywiście nie wiem, czy to jest aktualne teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem przez:  Cieszyn- Czadca - Zylina - Martin - Kremnica - Zwolen - Salgotarjan - Hatvan - Dormand -Tiszafured  - Berekfurdo.

Drogi wszędzie coraz lepsze , korzystałem z odcinków dróg płatnych . Przy wjeździe na A4 w Strzelcach Opolskich korek z powodu remontu A4, dalej droga bez problemów aż do Żyliny. 

W Żylinie około 30 minutowy korek, dalej bez problemów. Ruch na drogach w porównaniu do minionych lat coraz większy , ale dużo mniejszy niż w Polsce.

Opłaty za autostrady zestaw do 3,5 tony   : Słowacja 10 - dniowa 10 Euro

                                                                            Węgry  -  10 - dniowa  3820 Ft

Na kempingu kilkadziesiąt kamperów i zestawów z przyczepami , prawie jak na początku lipca mimo stosunkowo chłodnej pogody. Miejsca wolnego sporo ,bo nie było porozbijanych namiotów. Baseny z woda lecznicza wszystkie czynne oraz jeden towarzyski.

Pozostałe baseny z białą woda oraz jeden towarzyski  zostaną otwarte od maja.Na basenach obłożenie jak w lipcu.

Ps.Zauważyłem bojkot stacji benzynowych Łukoila. W Salgotarjanie na stacji Łukoila pustki , na Molu i Shelu po kilka aut.

     Benzyna i ON typu Verva na wegrzech wyraźnie droższy niż w Polsce.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majsterbaciar napisał:

Tam było fajnie w 2013 roku jak pojechałem pierwszy raz.... Teraz wybieram inne kierunki :)

Pozdrawiam :)

A znasz inne baseny z kempingiem gdzie można siedzieć w wodzie, po oficjalnym zamknięciu kąpieliska ?

Bo to jest główną i chyba jedyną zaletą Bogacs, przynajmniej dla nas

My 3 lata temu niestety odbiliśmy się od bramy w Bogacs i finalnie stanęło na Berek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, konrad_b napisał:

A znasz inne baseny z kempingiem gdzie można siedzieć w wodzie, po oficjalnym zamknięciu kąpieliska ?

Bo to jest główną i chyba jedyną zaletą Bogacs, przynajmniej dla nas

My 3 lata temu niestety odbiliśmy się od bramy w Bogacs i finalnie stanęło na Berek

 

W Jaszapati była kiedyś taka opcja ale to 2018 roku. Nie wiem jak teraz. 

Bogacs ma jeszcze kilka zalet ale mnie tłumy ludzi jednak odpychają już od tego miejsca. 

Berek to legenda. Spędziłem tam sporo czasu :)

W tym roku chyba padnie na Kiskőrös. Nie byłem tam jeszcze :)

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.