Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja z dziś:
PL/SK - brak jakiejkolwiek kontroli
SK/A - ausriak pytał gdzie, po co, dlaczego, ale jak mu pokazałem zaświadczenie ozdrowienca, to o nic już więcej nie pytał, tylko "ok, ok, go, go". Dokumentów nie sprawdzali.
A/SLO - brak jakiejkolwiek kontroli
SLO/HR - Słoweniec machnął tylko "jechac", u Chorwatów kontrola dokumentów, sprawdził nasze "medical certyfikaty" ozdrowieńców, na dokumenty dzieci tylko zerknął, dorosłych "wrzucił na bęben", zapytał gdzie jedziemy i tyle. Cała kontrola trwała 1-2 min. Nie mieliśmy wypełnionego "enter croatia".
Na granicy pustki totalne. Na autostradach w Chorwacji też zupełnie pusto.
Teraz jesteśmy w okolicach Plitvickich Jezior - pustki totalne, na kempingu gdzie jest ponad 100 parceli, jest tylko kilka załóg...
Jaki kemping przy plitwickich? Polecasz?

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Michal07 napisał:

Jaki kemping przy plitwickich? Polecasz?

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
 

Poza sezonem używamy ACSI card i prawie tylko na takie kempingi jeździmy. Przy Plitvickich jest tylko jeden gdzie akceptują - Plitvice Holiday Resort w miejscowości Grabovac. Bardzo fajna miejscówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza sezonem używamy ACSI card i prawie tylko na takie kempingi jeździmy. Przy Plitvickich jest tylko jeden gdzie akceptują - Plitvice Holiday Resort w miejscowości Grabovac. Bardzo fajna miejscówka.
No ja właśnie na razie niezbyt często kempingi, bo jednak namiot jeszcze. Ja ten rok się zaopatrzyłem w avtokampi to chociaż w Zatonie może się uda

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował przekraczać granicę Unia - "państwa trzecie"  (Albania, Macedonia, Serbia itp) gdzieś poza  głównymi drogami np. prze góry,  jakieś odludzie?

Przecież wszystkich przejść nie obstawią służbami granicznymi.

Nie mamy w pełni szczepień i miareczkowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował przekraczać granicę Unia - "państwa trzecie"  (Albania, Macedonia, Serbia itp) gdzieś poza  głównymi drogami np. prze góry,  jakieś odludzie?
Przecież wszystkich przejść nie obstawią służbami granicznymi.
Nie mamy w pełni szczepień i miareczkowania .
Znając Węgry to masz wszystko obstawione. U nich służby to są aż chore z kontrolą.


Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gusia-s napisał:

Gusiu - czekałem i liczyłem na to, ale z tego co mi wujek gugl przetłumaczył to wygląda mi na to, że póki co to tylko postulat branży turystycznej, żeby tak było na wakacje - tak?

"Jutarnji list" to jakaś tam chorwacka gazeta i oni o tym piszą, a czy tak będzie...

Moje mają 10 i 11, więc by się załapały;-)

Na 2 tyg. na Chorwację to jeszcze się liczyłem z testami dzieci, ale na Boże Ciało chciałem skoczyć na Węgry i choć pewnie się otworzą, to jak trzeba będzie testy robić na te 4 dni to ich koszt podwoiłby koszt noclegów...

 

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zulos napisał:

Gusiu - czekałem i liczyłem na to, ale z tego co mi wujek gugl przetłumaczył to wygląda mi na to, że póki co to tylko postulat branży turystycznej, żeby tak było na wakacje - tak?

Tak, ale jest jak najbardziej realna ta zmiana a może pójdą i krok dalej zwalniając dzieci do 16 rż.

Jeszcze w lutym a więc 3 mce temu nawet niemowlaki musiały przejść test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko układa się pięknie. Żonie najprawdopodobniej uda się przyspieszyć drugą dawkę, a dzieci może się załapią bez testów.

Każda oszczędność przed wyjazdem jest pożądana, zwłaszcza w kontekście starożytnej maksymy: "lepiej to przepić"?

Za każdym razem jak czarterujemy jacht jest ten sam dylemat - czy brać ubezpieczenie kaucji (w tym roku było to 400,- EUR), czy nie? Ale głosowanie jest zawsze na korzyść "lepiej przepić"...? Tyle, że taką decyzję znacznie łatwiej podejmuje się tym, co nie blokują na karcie 3 tys. EUR...

Na lądzie, czy na wodzie - szykuje się kolejny rekordowy rok pod względem ilości polskich turystów w Cro. W zeszłym roku - mimo pandemii - było ich ponoć o 2,5% więcej niż rok wcześniej.

Ja jestem tydzień po i miesiąc przed Chorwacją, więc do tej statystyki będę liczony pewnie 2 razy, a jak jeszcze w sierpniu się wybierzemy to może nawet 3?

A tak m.in. Chorwacja budzi się do życia:

20210514_185030.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Zulos Ale fajnie...Trogir odwiedziliśmy w ubiegłym roku ale nie było tak...pusto:)A dokąd płyniesz?znaczy...jaki plan na Rejs? Bo czy się dopłynie tam gdzie się chce to na morzu nie jest pewne:):)

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel 1966Oczywiście plan ewoluował wraz ze zmianami prognoz. Generalnie było kręcenie w kółko: Trogir-Vis(Vis)-StariGrad(Hvar)-VelaLuka(Korcula)-Hvar(Hvar)-Milna(Brac)-Trogir, w sumie 165 mil.

A pustki były rzeczywiście fantastyczne? W Trogirze i tak oczywiście najwięcej ludzi. W pozostałych portach cisza i spokój. Co trzecia knajpa czynna, co czwarty sklep i zero kramów z ciuchami i innymi dziadostwami. Za magnesami dla córek musieliśmy się porządnie nachodzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Trogiru, bywamy tu od kilku lat co roku. Rok temu we wrześniu były ogromne pustki względem lat poprzednich, jednak teraz to jest zupełnie pusto.

Tak o 21 wyglądał dziś głowny plac:

 

 

20210524_210521.jpg

A tak wygląda ok 30-40% dawnych straganów, sklepików itp.

20210524_210629.jpg

20210524_210247.jpg

20210524_210718.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Omett napisał:

No ja właśnie wyruszam do Trogiru. Pogoda wszędzie jest tragiczna, dopiero tam podobno jest słonecznie. Trzymajcie kciuki :)

Od tygodnia tutaj (w Trogirze) jest słonecznie i cieplutko, chociaż w weekend dość mocno wiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na granicy słowackiej nikogo nie było, na Węgierskiej szybki rzut oka w dokumenty i naklejka "only transit", na chorwackiej celnik tylko gdzieś zadzwonił spytać o szczepionkę Johnson i tyle ;) Teraz jestem na stacji benzynowej w Zagrzebiu i ruszam na Trogir. Oprócz Belvedere macie tam jakąś dobrą miejscówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.