Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

Na granicy słowackiej nikogo nie było, na Węgierskiej szybki rzut oka w dokumenty i naklejka "only transit", na chorwackiej celnik tylko gdzieś zadzwonił spytać o szczepionkę Johnson i tyle Teraz jestem na stacji benzynowej w Zagrzebiu i ruszam na Trogir. Oprócz Belvedere macie tam jakąś dobrą miejscówkę?
A jak to wygląda z drogami na Węgrzech? Można jechać inaczej czy tylko autostrady? Wiadomo szydzą i krótsza droga to Szombathely niż autostradami przez Budapeszt

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Omett napisał:

 Teraz jestem na stacji benzynowej w Zagrzebiu i ruszam na Trogir. Oprócz Belvedere macie tam jakąś dobrą miejscówkę?

Na wyspie Ciovo są dwa mi znane, jeden bliżej starego miasta - Rozac, i drugi, nasz ulubiony na końcu świata, z super plażą, ciszą i spokojem - Labadusa, jednak dojazd jest dość ciasny i parcele bliżej morza dość małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pjetko napisał:

Na wyspie Ciovo są dwa mi znane, jeden bliżej starego miasta - Rozac, i drugi, nasz ulubiony na końcu świata, z super plażą, ciszą i spokojem - Labadusa, jednak dojazd jest dość ciasny i parcele bliżej morza dość małe.

do tego z dojazdem na Labadusę jest problem przy długim tylnym zwisie lub długim zestawie, jest tam też wąsko, kolega urwał tylny narożnik budki o murek. Trzeba uważać, miejsce piękne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maarec napisał:

z dojazdem na Labadusę jest problem

Niewiadówką Freedomem mam nadzieję że się tam przecisnę. Też zamierzam kręcić się w tych okolicach o ile Peljesac nas całkiem nie pochłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawel1o napisał:

Niewiadówką Freedomem mam nadzieję że się tam przecisnę. Też zamierzam kręcić się w tych okolicach o ile Peljesac nas całkiem nie pochłonie.

z luzem, ja jechałem tam chyba już z moją Adrią 552 albo Tabbertem 450

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może jak to jest z wjazdem do Chorwacji bez testu i poddanie się samoizolacji do momentu zrobienia testu ?

Cytat zapisu:

"Jeśli osoba wjeżdżająca do Chorwacji nie okaże na granicy negatywnego wyniku testu, zostanie zobowiązana do odbycia kwarantanny (10 dni). Kwarantanna może zostać skrócona po okazaniu negatywnego wyniku testu wykonanego w Chorwacji."

Można jechać dalej na kemping i tam zrobić test w najbliższym punkcie czy trzeba się zatrzymać za granicą chorwacką i udać na testy ? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może jak to jest z wjazdem do Chorwacji bez testu i poddanie się samoizolacji do momentu zrobienia testu ?
Cytat zapisu:
"Jeśli osoba wjeżdżająca do Chorwacji nie okaże na granicy negatywnego wyniku testu, zostanie zobowiązana do odbycia kwarantanny (10 dni). Kwarantanna może zostać skrócona po okazaniu negatywnego wyniku testu wykonanego w Chorwacji."
Można jechać dalej na kemping i tam zrobić test w najbliższym punkcie czy trzeba się zatrzymać za granicą chorwacką i udać na testy ?  
Polecam napisać maila do chorwackiej straży granicznej. Szybko sprawnie odpisują i rozwieją wszystkie wątpliwości

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maarec napisał:

do tego z dojazdem na Labadusę jest problem przy długim tylnym zwisie lub długim zestawie, jest tam też wąsko, kolega urwał tylny narożnik budki o murek. Trzeba uważać, miejsce piękne.

To fakt, długa buda może mieć problem. Najgorszy jest moment skrętu z głównej drogi na sam kemping - jest 90st i ostro pod górę i tam można tylnym zwisem przytrzeć, szczególnie przy wyjeździe.

4 godziny temu, Pawel1o napisał:

Niewiadówką Freedomem mam nadzieję że się tam przecisnę

Moja Adria 360 przechodzi z ogromnym zapasem wszedzie, więc raczej nie bedziesz mieć żadnych problemów. 

4 godziny temu, Pawel1o napisał:

Też zamierzam kręcić się w tych okolicach o ile Peljesac nas całkiem nie pochłonie

Labadusa jest bardzo cicha, spokojna, taki koniec świata. Do miasta trochę daleko piechotą (my jeździmy rowerami), więc zależy co kto lubi. Wczoraj było tak:

 

20210521_114515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, golob napisał:

Możesz powiedzieć jak z temperatura wody teraz mniej więcej? I jak powietrze w dzień/nocy czy wieczorem.

Woda ok 18 - 19, jak Bałtyk w szczycie sezonu ;) generalnie da się kompać jednak czuć, że to nie wrześniowe 26 st ;) Dzieci dawały radę. Nocami powietrze różnie, tydzień temu było ok 14-15 w nocy, ale ostatnie dni pod 18-20. Ogrzewania używaliśmy tylko raz, jak było 14 st i mocno wiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michal07 napisał:

Polecam napisać maila do chorwackiej straży granicznej. Szybko sprawnie odpisują i rozwieją wszystkie wątpliwości

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
 

Dear Sir 

with written proof that the camp will provide you with all measures related to quarantine, you can enter Croatia and be quarantined.

With respect

Border police 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adamdiver napisał:

A wie ktoś może jak to jest z wjazdem do Chorwacji bez testu i poddanie się samoizolacji do momentu zrobienia testu ?

Cytat zapisu:

"Jeśli osoba wjeżdżająca do Chorwacji nie okaże na granicy negatywnego wyniku testu, zostanie zobowiązana do odbycia kwarantanny (10 dni). Kwarantanna może zostać skrócona po okazaniu negatywnego wyniku testu wykonanego w Chorwacji."

Można jechać dalej na kemping i tam zrobić test w najbliższym punkcie czy trzeba się zatrzymać za granicą chorwacką i udać na testy ? ;) 

Teoretycznie jest taka możliwość, ale nie wiem jak to wygląda w praktyce.

Jest lista punktów, w których można zrobić wymaz. Szkopuł w tym, że jak wlazłem na listę punktów, to wcale tak różowo to nie wygląda, bo:

- nie wszystkie punkty (a w zasadzie tylko nieliczne) oferowały antygeny za 20 EUR;

- większość oferowała PCRy za duuużo większą kwotę;

- większość jest czynna pon-pt, więc jak się wjedzie w sobotę, to do poniedziałku kwarantanna.

No i jak by niby miała wyglądać ta kwarantanna do momentu wyniku? Przydzielą osobistego policjanta? Dadzą nakaz na kemping, że mają mnie odizolować od reszty?

Lepiej nie ryzykować i jeśli ktoś nie jest zaszczepiony czy ozdrowieniec to po prostu wziąć antygen za te 160 zł (tyle kosztuje u mnie z tłumaczeniem).

Albo zostawić dzieci w domu...?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zameldowałem w Belvedere i jest baja. Ogarnąłem zniżkę na Avtokampi.si i siedzę praktycznie nad samym morzem za 20 euro za dobę. Jest dużo miejsca i duży wybór parcelek.  Jestem pierwszy raz w Chorwacji na campingu i jest szok. Wszystko jest na najwyższym poziomie. Szokiem wielkim był też dojazd tutaj, bo połowy drogi nie pamiętam :( zapałki w oczy i przed siebie. Ale warto było...

Do morza jutro wejdę, dzisiaj próbowałem basen :)

IMG_20210526_140646.jpg

IMG_20210526_213141.jpg

16 godzin temu, Michal07 napisał:

A jak to wygląda z drogami na Węgrzech? Można jechać inaczej czy tylko autostrady? Wiadomo szydzą i krótsza droga to Szombathely niż autostradami przez Budapeszt

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
Dostałem naklejkę only transit i musiałem tankować tylko na stacjach z tym oznaczeniem. Jak pojedziesz inaczej to pewnie od razu ktoś Cię sprzeda ,,,:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Też tak właśnie myślę, że jak tylko się zjedzie i gdzieś w mieście policja wyczai to będzie ciepło. Wiadomo jaka jest policja na Węgrzech. Szkoda gadać.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych którzy przejechali w tym roku Węgry: jak wygląda obłożenie węgierskich parkingów, na których można się zatrzymać jadąc tranzytem? Problemy z miejscem żeby się zatrzymać? Pytam pod kątem ewentualnego noclegu na takim parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.