Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, w79 napisał:

 

Ktos wie jak wyglada tranzyt przez Czechy, Austrie i Slowenie? Mozna zatrzymac sie na parkingu na spanie?. Pogoda do d... sie w Polsce szykuje, wiec zastanawiam sie nad zmiana Bałtyku na Adriatyk

Tak jak na grafice.

Zmiana jest tylko w Słowacji - tranzyt jest jednak możliwy.

Ja ruszam w poniedziałek, kierunek kemp Straśko.

Jadę przez przez Słowację i Węgry. Spanie w drodze mam zaplanowane dopiero po przekroczeniu granicy z Chorwacją.

Zrzut ekranu 2021-04-18 o 10.48.49.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z przed tygodnia:

wjazd do słowacji - nic nie chcieli, nawet dowodów, przekroczenie jak dawniej

węgry, nic nie chcieli, pogranicznik obejerzał dowody i tyle, nie dali żadnych naklejek tranzyt itp...

chorwacja - tu obejrzeli wydruk testu i dowody  przez jakieś 15s  i tyle, babka zajrzała do budy

serbia - obejrzeli dowody i tyle

bułgaria - obejrzeli dowody, nie chcieli oglądać testów mimo że machaliśmy wydrukami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ludwicjusz napisał:

chorwacja - tu obejrzeli wydruk testu i dowody  przez jakieś 15s  i tyle, babka zajrzała do budy

Oczywiście jak zwykle Chorwaci najbardziej do przodu - niby tacy otwarci na turystów, niby z nich żyją i cierpią na ich brak teraz, ale utrudniają im życie jak mogą...;-)

Oczywiście to też pewnie dlatego, że ich się nie przelatuje tranzytem, tylko u nich przebywa, ale jeszcze nie było pandemii i pod pretekstem uchodźców też drobiazgowo (to pojęcie względne mając w pamięci czasy sprzed UE:-) kontrolowali na granicach, a te najbardziej uczęszczane w wakacje w szczycie (sobota do południa) spowodowały powrót kilkukilometrowych nawet kolejek...

Sam przekonam się już za tydzień - oczywiście na granicy Gorican/Latenye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Simbus1 napisał:

Solaris teraz, parcele w pierwszej lini wszystkie już zajęte :) 

Taki zestawik..Bentley plus Kabe :)

Kurka wodna - aż dziwne, że targają przyczepę, a nie śpią w bagażniku z rozłożoną tylną kanapą?

@Simbus1 - przekraczałeś Gorican/Latenye? Żądali testów/zaświadczeń - analizowali to, czy tylko "machnięcie"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Omett napisał:

Którym przejściem wjeżdżałeś na Słowację? Gdzie robiłeś testy i jakie to są koszta? W ogóle jak mogę udowodnić, że jestem ozdrowieńcen? Mam urlop za miesiąc i powoli głupieje ;)

Chyżne, testy mozna zrobic na parkingu lotniska w Krakowie, koszt 160zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.