Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

Za chwile i pewnie Chorwacja zniesie obowiązek kwarantanny i testowania. Już Rumunia i Niemcy wpisali Polskę na zieloną listę. Kwestia czasu jak zrobią to inne kraje. Wygląda na to, że w wakacje będzie można podróżować bez przeszkód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, witus napisał:

Zdziwił mnie wczoraj vlog z Austrii … tam jakby zaostrzyli - nawet po paliwo trzeba mieć nie szmatę na twarzy tylko konkretną maseczkę, podobnie knajpy.

Jestem teraz w Austrii. Generalnie poluzowali, knajpy na zewnątrz otwarte, zaszczepionych i ozdrowieńców wpuszczają nie tylko na tranzyt, ale w ogóle, jednak w pomieszczeniach zamkniętych wymagają maski co najmniej FFP2 lub N95. W McD obsługa zwróciła mi grzecznie uwagę że mamzłąmaseczkę, bo byłem w zwykłej chirurgicznej.

4 minuty temu, jacek00 napisał:

Za chwile i pewnie Chorwacja zniesie obowiązek kwarantanny i testowania. Już Rumunia i Niemcy wpisali Polskę na zieloną listę. Kwestia czasu jak zrobią to inne kraje. Wygląda na to, że w wakacje będzie można podróżować bez przeszkód. 

Tak to wygląda i lokalsi w Chorwacji o tym nieoficjalnie mówią, że w wakacje nie będzie żadnych obostrzeń  - €€€ musi płynąć od turystów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie. Sytuacja "na powrocie" wyglądała następująco:

HR/SLO - Chorwat sprawdzał drobiazgowo wszystkie dokumenty, nawet dzieci. Słoweniec sprawdził tylko paszporty dorosłych "w systemie", o nic nie pytał

SLO/A - Słoweńców brak,  natomiast Austriacy każdy samochód sprawdzają, pytają po co, gdzie, dlaczego itd. Na hasło tranzyt od razu mowia, że ok i kazali jechać

A/CZ - brak kontroli i brak jakiegokolwiek śladu po policji itd., generalnie luz jak przed covidem

CZ/PL - j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2021 o 08:46, mapi napisał:

Ten papier to był ten który otrzymuje się przy pierwszej dawce czy miałeś zorganizowane jakieś zaświadczenie czy coś?

Wydruk z e-pacjenta

7 godzin temu, w79 napisał:

Czy ktoś wie jak wygląda kwestia spania na parkingach/stacjach benzynowych w Austrii? Można już, czy nie? No i czy most w Mikulovie czynny?;)

Spanie bez problemu jak w latach ubiegłych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda i lokalsi w Chorwacji o tym nieoficjalnie mówią, że w wakacje nie będzie żadnych obostrzeń  - €€€ musi płynąć od turystów. 
Jeżeli od 1.07 wejdzie ten covidowy certyfikat to może jednak być narzucone w całej unii jedne zasady. Ale to w sumie logiczne też bym wolał żeby do Polski wpuszczali tylko zaszczepionych lub antygen, z PCR nie ma co szaleć.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli od 1.07 wejdzie ten covidowy certyfikat to może jednak być narzucone w całej unii jedne zasady. Ale to w sumie logiczne też bym wolał żeby do Polski wpuszczali tylko zaszczepionych lub antygen, z PCR nie ma co szaleć.

 

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

 

Te paszporty są robione raczej pod kątem linii lotniczych. I w zasadzie wprowadza je tylko UE. Nigdzie indziej na świecie chyba nie funkcjonują. Izrael się już z nich wycofał, w stanach większość stanów wprowadziła zakaz wprowadzania paszportów i segregacji ludzi.

 

Zresztą po co teraz kogokolwiek testować skoro wykrywalność jest na poziomie 1% lub nawet mniej. Szkoda zachodu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2021 o 22:20, Zulos napisał:

W pozostałych portach cisza i spokój.

No dziś ciszy nie zaznali w Marinie Kastela ? spłonęło po zmroku kilka jachtów.

Starty jeszcze nie znane,  widziałam rel. na żywo. Masakra. Kto mógł się ewakuował bo ogień przenosił się na znaczne odległości na inne jednostki ale nie wszystkim się udało.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gusia-s napisał:

No dziś ciszy nie zaznali w Marinie Kastela ? spłonęło po zmroku kilka jachtów.

Starty jeszcze nie znane,  widziałam rel. na żywo. Masakra. Kto mógł się ewakuował bo ogień przenosił się na znaczne odległości na inne jednostki ale nie wszystkim się udało.

OMG... Jachty w marinach są poukładane jak sardynki w puszce, więc nic dziwnego, że szybko ogień się roznosi... Masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Zulos napisał:

OMG... Jachty w marinach są poukładane jak sardynki w puszce, więc nic dziwnego, że szybko ogień się roznosi... Masakra...

4 lata temu z tej mariny wypływałam, ciasno bardzo. 

Pożar się rozniósł bo z płonącego jachtu strzeliły cumy i sobie podryfował jak żywa pochodnia w inną część.

W sumie chyba 5 uległo całkowitemu spaleniu a ile się nadpalilo nie wiadomo. Smród niesamowity z laminatu no i w morze też poszło swoje, paliwo, plastik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gusia-s napisał:

4 lata temu z tej mariny wypływałam, ciasno bardzo. 

Pożar się rozniósł bo z płonącego jachtu strzeliły cumy i sobie podryfował jak żywa pochodnia w inną część.

W sumie chyba 5 uległo całkowitemu spaleniu a ile się nadpalilo nie wiadomo. Smród niesamowity z laminatu no i w morze też poszło swoje, paliwo, plastik ?

Czyli wychodzi na to, że jednak najbezpieczniej - dla innych - stać na kotwicy. Nie przeniesie się na jachty obok, łańcuch nie strzeli...

Ciekawe jak wywołany został pożar - czynnik ludzki czy sprzętowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.