Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, miikii83 napisał:

Pytanie do tych którzy przejechali w tym roku Węgry: jak wygląda obłożenie węgierskich parkingów, na których można się zatrzymać jadąc tranzytem? Problemy z miejscem żeby się zatrzymać? Pytam pod kątem ewentualnego noclegu na takim parkingu.

Raczej normalnie to wygląda. Jechałem w nocy i zjechałem zaraz za Budapesztem na stację benzynową to było na parkingu parę tirów i busów ale bez tragedii, miejsce jeszcze by się znalazło. Stacji na które można zjechać jest może z 6 tylko na całej tej trasie. Chyba lepiej zacisnąć zęby, zapałki w oczy i wyjechać z tego na razie niegościnnego nam kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zulos napisał:

Albo zostawić dzieci w domu...?

Jeśli do 12 rż. to od jutra nie trzeba ;) pod warunkiem ...

"Przejścia graniczne: dzieci w wieku do 12 lat, które mogą podróżować z rodzicami, którzy zostali zaszczepieni lub wyzdrowieli lub mają negatywny wynik testu, nie muszą mieć negatywnego testu na obecność covid-19 ani przechodzić w izolację."

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2278784

Tak jak zapowiadali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, gusia-s napisał:

Jeśli do 12 rż. to od jutra nie trzeba ;) pod warunkiem ...

"Przejścia graniczne: dzieci w wieku do 12 lat, które mogą podróżować z rodzicami, którzy zostali zaszczepieni lub wyzdrowieli lub mają negatywny wynik testu, nie muszą mieć negatywnego testu na obecność covid-19 ani przechodzić w izolację."

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2278784

Tak jak zapowiadali.

Super, czyli dla przeciętnej zaszczepionej rodziny przejazd jak rok temu się robi.. Ostatnio mimo iż mało TV widzę, to ciągle migają mi reklamy zapraszające do CRO, nawet widziałem dedykowaną do Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gusia-s napisał:

Jeśli do 12 rż. to od jutra nie trzeba ;) pod warunkiem ...

"Przejścia graniczne: dzieci w wieku do 12 lat, które mogą podróżować z rodzicami, którzy zostali zaszczepieni lub wyzdrowieli lub mają negatywny wynik testu, nie muszą mieć negatywnego testu na obecność covid-19 ani przechodzić w izolację."

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2278784

Tak jak zapowiadali.

No to mój holek ma zagwozdkę! Ruszają jutro i jedno dziecko ma poniżej 12 r.ż., ale im nie minęło 2 tyg. od drugiej dawki fajzera...

No i teraz problem - czy liczyć na to, że pogranicznicy machną ręką, że opłynęło od drugiej dawki tylko 10, a nie 14 dni? No i czy w takim razie dziecko też będzie OK, skoro rodzice wprawdzie zaszczepienie, ale nie minęło 14 dni od drugiej dawki?

Dmuchając na zimne powinna cała czwórka (jeszcze jest starsze dziecko) zrobić testy, ale to 480,- zł w plecy... Ile picia za to...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tatra napisał:

Ja wjechałem do Chorwacji na jednym  szczepieniu Pfizerem, wystarczyło pokazać papier, że było "vaccine".

Też mi się tak wydaje, że w większości przypadków tak to będzie wyglądać. W moim przypadku, choć nikogusieńko na granicy nie było i mieli czas wszystko analizować na wszystkie strony, zerknął tylko na zaświadczenie przez może dwie sekundy, więc niewiele z niego odczytał. No ale nie każdy pogranicznik zapewne będzie miał takie podejście, choć z drugiej strony może mają taki odgórny prikaz, żeby się nie czepiać terminów od szczepienia i ilości szczepień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tatra napisał:

Ja wjechałem do Chorwacji na jednym  szczepieniu Pfizerem, wystarczyło pokazać papier, że było "vaccine".

Ten papier to był ten który otrzymuje się przy pierwszej dawce czy miałeś zorganizowane jakieś zaświadczenie czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten papier to był ten który otrzymuje się przy pierwszej dawce czy miałeś zorganizowane jakieś zaświadczenie czy coś?


Masz PDF w dwóch językach na internetowym koncie pacjenta. Wystarczy wydrukować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wynik testu antygenowego musi być cały po angielsku czy tylko słowa POSITIVE/NEGATIVE. Akurat mam takie laboratorium pod nosem i tylko takie wystawiają.
Polecam napisać maila do duszy granicznej Chorwacji. Szybko odpisują i zawsze masz podkładkę w razie wątpliwości

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, witus napisał:

Masz PDF w dwóch językach na internetowym koncie pacjenta. Wystarczy wydrukować.

Niby tak, tyle że na zaświadczeniu nie ma jaką szczepionką pacjent zaszczepiony a jest taki wymóg teoretycznie, aby była to jedna ze szczepionek dopuszczonych w UE, w praktyce chyba tego nie sprawdzają skoro puszczają nawet po 1 dawce. Poza tym skoro ktoś się szczepi w PL to raczej logiczne, że szczepionką dopuszczoną.

Na IKP widać jaki rodzaj szczepionki i nr serii a na tym zaświadczeniu już tego nie ma.

Ponoć problem już znany u twórców i może zmienią by te dane były pełne na zaświadczeniu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, tyle że na zaświadczeniu nie ma jaką szczepionką pacjent zaszczepiony a jest taki wymóg teoretycznie, aby była to jedna ze szczepionek dopuszczonych w UE, w praktyce chyba tego nie sprawdzają skoro puszczają nawet po 1 dawce. Poza tym skoro ktoś się szczepi w PL to raczej logiczne, że szczepionką dopuszczoną. Na IKP widać jaki rodzaj szczepionki i nr serii a na tym zaświadczeniu już tego nie ma. Ponoć problem już znany u twórców i może zmienią by te dane były pełne na zaświadczeniu.

 

 

 

 

 

 

 Wiadomo … info dla tych co szukali, żeby mieć cokolwiek. Po 2 dawce problemu nie ma bo jest mObywatel.

 

 

Zdziwił mnie wczoraj vlog z Austrii … tam jakby zaostrzyli - nawet po paliwo trzeba mieć nie szmatę na twarzy tylko konkretną maseczkę, podobnie knajpy.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze rozważania teoretyczne są bez sensu.
Wystarczy jak człowiek napisać i wszystko wiadomo. Wysłałam im pismo z ikp

"Dear Sir

based on the vaccination certificate that you sent us in your e-mail, you can enter Croatia.

With respect

Border police 12"



Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś już po drugiej dawce czy wysłałeś pismo informujące o przyjęciu 1 z 2 dawek?
Po drugiej. Ale zawsze możesz wysłać po 1 i spytać. Jak odpiszą że okej to na granicy masz już jakąś podkładkę

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.