Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

Udało się ;) razem z żoną zapisaliśmy się normalnie przez pacjent.gov.pl na szczepienie J&J na przyszłą środę "jedyne" 200 km od domu, czyli w Świętokrzyskiem. Warto co parę minut odświeżać stronę i "polować". Te szczepienie da nam przepustkę na Chorwację bez testów ( Chorwacja wymaga 14 dni od szczepienia, planowałem tam być w poniedziałek, to będę w środę). Te dwa dni przesiedzimy gdzieś w górach w Polsce ;) A czemu się uparłem na J&J? My już byliśmy chorzy na to gówno w styczniu, jesteśmy raczej dość młodzi (ja 30 lat, żona 24), więc komplikacji się nie spodziewam ;) A tylko jedna dawka da nam swobodę w podróżowaniu. Jak mówiłem wcześniej, urlop w tym roku mamy tak dziwnie, bo przełom maja i czerwca i niestety nie może być inaczej. Podejrzewam, że jak w końcu dotrę na miejsce docelowe, to do samego końca już się nie ruszę ;) Wyjątkowo dużo przygotowań w tym roku, dużo stresu z tym wszystkim związanego. Jak to się wszystko uda, to się położę plackiem na plaży i prędko nie wstanę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2021 o 22:44, smutny napisał:

Może dojadę tam bez tych „szczepionek” ? w swoim czasie . Pojadę se pomalutku krajem koło fosy? tak jak w zeszłym roku i zawsze .  

Bardzo dobry plan! ✌️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy; postanowiłem sobie dokładnie rozpisać jak oficjalnie można dojechać z Polski do Chorwacji na chwilę obecną oraz jaki to jest przewidywany koszt. Źródło gov.pl. Trochę nad tym posiedziałem, może komuś się przyda. Przepraszam za moje lekarskie pismo :)

1620472469435704501825611899819.jpg

16204725060008169971466820794329.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że dopiero teraz, ale intensywny dzień miałem.

Jeśli chodzi o wyjazd na Chorwację to mnie potraktowali tak:

- Słowacja - przejazd bez niczego (nie licząc kontroli winietki),

- Węgry - na wjeździe pogranicznicy zrobili zdjęcia dowodów i jazda - na wyjeździe sprawdzali, więc pewnie chodzi o tranzyt, czy opuściliśmy Węgry w 24 h,

- Chorwacja - odpuścić sobie można rejestrację online - mimo, że kumpel zarejestrował nas wszystkich, pogranicznik stwierdził, że "nic nie widzi w systemie" i tyle; natomiast chcieli zobaczyć testy/zaświadczenia o zaszczepieniu; drugi samochód załogantów pytali o cel podróży i też tyle (oczywiście też testy/zaświadczenia).

No więc pełen luuzzz...

Najlepsze jest to, że o tej porze roku w sobotę na autostradach w Chorwacji pustki...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Zulos napisał:

Sorry, że dopiero teraz, ale intensywny dzień miałem.

Jeśli chodzi o wyjazd na Chorwację to mnie potraktowali tak:

- Słowacja - przejazd bez niczego (nie licząc kontroli winietki),

- Węgry - na wjeździe pogranicznicy zrobili zdjęcia dowodów i jazda - na wyjeździe sprawdzali, więc pewnie chodzi o tranzyt, czy opuściliśmy Węgry w 24 h,

- Chorwacja - odpuścić sobie można rejestrację online - mimo, że kumpel zarejestrował nas wszystkich, pogranicznik stwierdził, że "nic nie widzi w systemie" i tyle; natomiast chcieli zobaczyć testy/zaświadczenia o zaszczepieniu; drugi samochód załogantów pytali o cel podróży i też tyle (oczywiście też testy/zaświadczenia).

No więc pełen luuzzz...

Najlepsze jest to, że o tej porze roku w sobotę na autostradach w Chorwacji pustki...:-)

@Zulos dzięki, to dobra wiadomość. Mi się trochę przesunął wyjazd w czasie - holownik utknął w serwisie, ale pewnie w środku tygodnia wystartujemy. Dam znać jak pojdzie w naszym przypadku, będziemy jechać SK, A, SLO... z pewnych względów muszę obecnym holownikiem unikać Madziarów... :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Omett napisał:

Widzę, że bez problemu, chyba za bardzo się stresuję ;) Dobry i tani camp na Istrii polecicie? Myślałem o Polari, ale coś mi nie odpisują.

Ja mam kartę ACSI, do tego aplikację i tylko kempingi ją honorujące odwiedzamy. W Chorwacji jest ich całkiem sporo. Za 2+3 (najstarsze 6l.) średnio nam wychodzi 20-30€/dzień ze wszystkimi opłatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wysłali kartę z AvtoKamp.si z nią też są chyba jakieś zniżki. To chyba co innego? ;) Sorry za głupie pytania, ale do tej pory tylko po Polsce jeździłem na kempingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się przypadkiem zapisać na darmowy wymaz na koszt państwa? Były takie pomysły w marcu. Wynik z tego co pamiętam był wtedy dwujęzyczny.

Ok. Doczytałem - darmowe ze skierowaniem / podejrzeniem zachowania. A szkoda, powinny być darmowe szczególnie, że punkty pobrań stoją puste.

Skierowanie sam sobie wypisujesz.

Jest strona rządowa która to zalatwia i wybierasz samemu punkt wymazowy.

Potem robisz wymaz i dostajesz dane do logowania na stronę firmy która wykonuje badanie. Stamtąd pobierasz pdf.

Teraz czas oczekiwania na wynik mniej niż 24h.

Koszt dla Ciebie 0 PLN.

 

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zulos napisał:

Koronawirusa nie widać... Rekinów też... Nuda... Jak w polskim filmie... Aż chce się wyjść...?

 

Mega!

10 godzin temu, tamtam napisał:

Skierowanie sam sobie wypisujesz.

Jest strona rządowa która to zalatwia i wybierasz samemu punkt wymazowy.

Potem robisz wymaz i dostajesz dane do logowania na stronę firmy która wykonuje badanie. Stamtąd pobierasz pdf.

Teraz czas oczekiwania na wynik mniej niż 24h.

Koszt dla Ciebie 0 PLN.

 

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ale rozumiem, że trzeba ściemniać o kontakcie z chorym czy objawach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypisujesz co chcesz na tej stronie.
Potem algorytm oblicza prawdopodobieństwo zakażenia covid i kieruje na badanie kub nie kieruje.
Pamiętaj tylko o jednym. Jak robisz badanie z podejrzeniem covid ze skierowania lekarskiego lub przez ta stronę to z automatu masz kwarantannę do czasu wyniku. Czasem jest to 12h czasem, czasem 24h lub więcej.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tamtam napisał:

Wypisujesz co chcesz na tej stronie.
Potem algorytm oblicza prawdopodobieństwo zakażenia covid i kieruje na badanie kub nie kieruje.
Pamiętaj tylko o jednym. Jak robisz badanie z podejrzeniem covid ze skierowania lekarskiego lub przez ta stronę to z automatu masz kwarantannę do czasu wyniku. Czasem jest to 12h czasem, czasem 24h lub więcej.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

Ten patent znam. Kiedyś mówili o jedyny teście dla każdego na koszt państwa bez podania przyczyny na tydzień/ miesiąc. 

Jeżeli będzie konieczność to chyba zrobimy antygenowe na szybko w pl w dniu wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.