Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kartrait napisał:

Jeszcze niech dzieciaki poniżej 17lat zwolnią z testu i będzie git ?

Ja to czekam aż zwolnią ze szczepień dzieciaki poniżej 45 roku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarnogóra już otwarta bez żadnego cyrku ? wiec jak Chorwaci nie zmądrzeją to my im podziękujemy i skorzystamy z godnej człowieka gościnności Czarnogóry ? polecam ! Jeden sezon bez Chorwacji wytrzymamy ale oni bez nas zostaną z lipą ? a nauka kosztuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jestem obecnie Chorwacji i dziękuję Bogu, Chińczykom i całemu światu za obostrzenia. Jest cudownie. Ludzi mało spokój, cisza. Do wszystkiego bez kolejek. Jakby się ktokolwiek wahał to lepszego roku na wyjazd tutaj już nie będzie. Za rok czy dwa wrócą tlumy i ch** bombki strzeli. Teraz jest idealnie!

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha? to super! Miłego ! Za niedługo Polska może być na zielonej liście i też do Chorwacji będzie można bez testów. W tej chwili już z 2 polskich województw można do Chorw. bez testu. Wtedy    my i tylko wtedy. Pozdrawiam ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy Polakami ale poprzednio jak byłem w Chorwacji to spotykałem Anglików, Rosjan nawet Australijczyków! A jednak loty są znacznie ograniczone. Teraz praktycznie tylko Polacy, Niemcy i Austriacy są.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal07 w Cro sa takie luzy nie tylko z powodu Pandemii. Po prostu jest dopiero początek czerwca więc jeszcze prawie miesiąc do pełnego sezonu. Rok temu jeszcze na początku lipca były pustki.

Jeśli Cro nie zdejmie obostrzeń to sąsiednie kraje na tym skorzystają, co by odbiło się negatywnie dla Cro nie tylko w tym sezonie ale i w następnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mirmar napisał:

@Michal07 w Cro sa takie luzy nie tylko z powodu Pandemii. Po prostu jest dopiero początek czerwca więc jeszcze prawie miesiąc do pełnego sezonu. Rok temu jeszcze na początku lipca były pustki.

Jeśli Cro nie zdejmie obostrzeń to sąsiednie kraje na tym skorzystają, co by odbiło się negatywnie dla Cro nie tylko w tym sezonie ale i w następnych. 

Dokładnie tak.  Już rok temu było w miarę luźno jak na środek sezonu. Rynek wokół nie śpi . A świat się kręci bez wizyty u nieprzyjaznych gospodarzy . Liczę na rozum Chorwatów bo byłoby trochę szkoda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mirmar napisał:

Rok temu jeszcze na początku lipca były pustki.

Potwierdzam. 

Zamknięte były knajpy, niektóre sklepiki... W tęsknocie za ichnym popularnym daniem na talerzu, musiałem nauczyć się przyrządzać je sam. I stałem się geniuszem kulinarnym po szczegółowym instruktażu Robcia Makłowicza.

Ale wracając do pustek...

Już pustek nie będzie, już nie będzie okazji zrobić takiego zdjęcia w porze zachodzącego słońca bez innych osób na obrazku (wyjątek, miejscowa dziewczynka)

Korcula, lipiec 2020.

IMG_0071_.JPG

Edytowane przez Socale (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2021 o 22:25, Socale napisał:

Potwierdzam. 

Zamknięte były knajpy, niektóre sklepiki... W tęsknocie za ichnym popularnym daniem na talerzu, musiałem nauczyć się przyrządzać je sam. I stałem się geniuszem kulinarnym po szczegółowym instruktażu Robcia Makłowicza.

Ale wracając do pustek...

Już pustek nie będzie, już nie będzie okazji zrobić takiego zdjęcia w porze zachodzącego słońca bez innych osób na obrazku (wyjątek, miejscowa dziewczynka)

Korcula, lipiec 2020.

IMG_0071_.JPG

O jakie danie chodzi? Ja teraz jak byłem w Cro to od razu poleciałem po gnocchi z krewetkami i szynką dojrzewająca, ale cena w pierwszej lepszej knajpie zwaliła mnie z nóg. 100 kun ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Omett napisał:

O jakie danie chodzi? Ja teraz jak byłem w Cro to od razu poleciałem po gnocchi z krewetkami i szynką dojrzewająca, ale cena w pierwszej lepszej knajpie zwaliła mnie z nóg. 100 kun ?

Oj tam - to jest pikuś. Najlepsze są zawsze ryby, które sobie wybierasz "prawie żywe" z chłodni (skorupiaki nawet nie prawie) o wymyślnych nazwach (niekoniecznie smakach), które Ci ładnie przyrządzą z niespodzianką na koniec. Ostatnio tak zaszaleliśmy i niespodzianka była warta 1.680,- kun?

Mimo, że do podziału na 4, to i tak nieźle wyszło.

Ryba oczywiście według wagi pana kelnera (zapewne na oko) ważyła ze 4 razy więcej niż faktycznie zjedzona ilość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano wróciłem z Cro.

Mieliśmy wypełnione jakieś papiery "enter croatia', ale nie trafiłem na żadne kontrole na granicach pod kątem covid, nie licząc podczas powrotu pytania austriackiego celnika o ważny test. Odpowiedź padła, że my tylko tranzyt, to powiedział, że można jechać.

Na Istrii głównie masa Niemców/Austriaków i Włochów, ale póki co bez większego tłoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.