Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.07.2020 o 23:51, mirmar napisał:

Czy macie jakies informacje, że jakieś kempingi nie sa w ogóle otwarte z powodu korony? Interesuje mnie rejon od Szybeniku na południe.

My właśnie tam jedziemy,  na razie chyba do Solarisa.

Damy znać na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jestem na kampingu Seget. Na granicy do CRO kolejka i czekaliśmy ok 15 minut z czego wszystkich puszczali dość szybko (być może jakiś ruch lokalny) a nas, turystów spisywali ok 10 minut. Wypełnioną kartą enter croatia w ogóle się nie interesowali tylko pogranicznik pytał do jakiego miasta jedziemy i poprosił o nr telefon. Chorwacja jest jakas taka inna w tym roku. Na ulicach pusto, jakby to był kwiecień a nie połowa lipca. Ceny w sklepach dużo wyższe niz w PL. Wypłaty z bankomatów po złodziejskim kursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.gov.pl/web/chorwacja/wjazd-i-pobyt-w-chorwacji

 

Wjazd i pobyt w Chorwacji

16.07.2020

W związku z nowymi decyzjami podjętymi przez Sztab Kryzysowy OC Republiki Chorwacji informujemy, że obywatele państw członkowskich UE znajdują się w grupie obywateli mających prawo wjazdu do Chorwacji bez obowiązku odbywania kwarantanny oraz okazywania wyników testów – NIEZALEŻNIE OD TEGO, GDZIE MIESZKAJĄ ORAZ Z JAKIEGO KRAJU DO CHORWACJI PRZYJEŻDŻAJĄ.

 

koronawirus

Informujemy również, że z dniem 15.07.br. poszerzony został katalog miejsc, w których obowiązuje noszenie maseczek i obejmuje obecnie:
- obiekty handlowe,
- instytucje medyczne,
- środki transportu publicznego (w tym m.in. promy i taksówki)
- instytucje prowadzące bezpośrednią obsługę klienta: np. poczty, banki, kantory, dworce itp.,
- punkty usługowe (np. fryzjer, kosmetyczka itp.) oraz obiekty gastronomiczne (dot. personelu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirmar napisał:

 Wypłaty z bankomatów po złodziejskim kursie.

Udało sie znaleźc bankomaty i rozgryźć system by wypłaty kun z bankomatu odbywały się na "ludzkich" zasadach, więc w tym zakresie odwołuje swoja poprzednią wypowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirmar napisał:

Ja juz jestem na kampingu Seget. Na granicy do CRO kolejka i czekaliśmy ok 15 minut z czego wszystkich puszczali dość szybko (być może jakiś ruch lokalny) a nas, turystów spisywali ok 10 minut. Wypełnioną kartą enter croatia w ogóle się nie interesowali tylko pogranicznik pytał do jakiego miasta jedziemy i poprosił o nr telefon. Chorwacja jest jakas taka inna w tym roku. Na ulicach pusto, jakby to był kwiecień a nie połowa lipca. Ceny w sklepach dużo wyższe niz w PL. Wypłaty z bankomatów po złodziejskim kursie.

Wszystkie kantory, bankomaty, banki w centrach miasteczek, na promenadach, etc. to złodziejstwo w biały dzień.

Bankomaty krzyczą o prowizję, a kantory liczą kurs/prowizje masakrycznie.

Dla porównania - kantor za 50 EUR dawał mi 305 kun. U lodziarzy, do których chodziliśmy z dziećmi codziennie, za 50 EUR dostawałem 370 kn.

Tak więc - wymieniajcie u lodziarzy!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem obecnie ma Straśko. Bardzo fajny kemping, nie obłożony w 100%. Przyjechaliśmy w ciemno, mamy parcele w pierwszej lini od morza. Dzisiaj od rana padało, po południu słońce i tak ma już być cały czas. Na wjeździe do Słowenii z tunelu Karawankentunnel chcieli zobaczyć paszport wiec chwilowe oczekiwanie, podobnie na wjeździe do CRO z Rupa tez paszporty podróżujących. I tyle. W sklepach wymagana maseczka, na kempingu wszyscy zapomnieli o koronie
a6ca9afe829d06e845e0aa6c0b269214.jpg
4b66a4dc812deb239775d4ec770f6651.jpg
67716e5102bc087f1bda21d366b9021b.jpg
bc1e6cb51fb248816f6bac251097e233.jpg
2afc83ee89e6355dc03317d7d0e79ec5.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mirmar napisał:

Udało sie znaleźc bankomaty i rozgryźć system by wypłaty kun z bankomatu odbywały się na "ludzkich" zasadach, więc w tym zakresie odwołuje swoja poprzednią wypowiedź :D

Pochwal się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Pochwal się 

Słusznie.

Mam konto przekorzystne w PekaO, które założyłem jakiś czas temu specjalnie na wyjazdy zagraniczne. Zakupy w sklepach zagranicą sa po bardzo korzystnym kursie, bez żadnych prowizji i dodatkowych pytań. Obecny kurs to ok 0,59 zł/kuna. Wcześniej zawsze jak chciałem wypłacić gotówke np. w Rumuni, Bułgarii to po prostu bankomat przyjmując moja kartę od razu przechodził na język Polski i bez zbędnych zapytań wypłacał rodzimą gotówkę na bardzo korzystnych warunkach. W Chorwacji bankomat nie wypłaca od razu tylko pokazuje warunki (opłaty) za transakcję, tj pokazuje kurs, opłatę za dokonanie wypłaty, prowizje i całościową sumę obciążenia w złotówkach, która w zależności od banku (bankomatu) wynosiła od ok 65 zł do 85 zł za 100kun. Czyli kurs "średni" albo wręcz fatalny. Jednocześnie bankomat pyta czy akceptujesz te warunki. Jak się na nei nie zgodzisz to znów pyta czy jednak chce wymienić po tym kursie czy po innym za który bank do którego należy bankomat nie gwarantuje kursu - i własnie ta opcje należy wybrać to wtedy bankomat wypłaca gotówkę na warunkach jakie mam ustalone z Polskim bankiem, czyli bez dodatkowych prowizji, opłat itp.. Wypłaciłem, sprawdziłem i wyszło dziś ok 59 zł/100kun.

@borek6 zabezpieczyłeś jakoś ta markizę, gwoździami lub pasami by Ci jej nie podwiało? Tu gdzie jestem ale w zasadzie dotyczy to wielu miejsc w cro bo to kraj na skale nie mogę wbic żadnego gwoździa a tym bardziej śledzia grunt, więc ciężko markizę zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mirmar napisał:

 

@borek6 zabezpieczyłeś jakoś ta markizę, gwoździami lub pasami by Ci jej nie podwiało? Tu gdzie jestem ale w zasadzie dotyczy to wielu miejsc w cro bo to kraj na skale nie mogę wbic żadnego gwoździa a tym bardziej śledzia grunt, więc ciężko markizę zabezpieczyć.

To jest albo taka nowa stylówa, albo system "ready-to-go" w razie bury:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention]mirmar [/mention] tak, pasem sztormowym. Póki co nie wieje, wczoraj wieczorem delikatnie powiało, dzisiaj pełne słońce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Wkręty polecam

Co za wkręty?

10 godzin temu, Prusiak napisał:

mirmar, pekao doliczy ci 17 zł prowizji. Jeszcze dwa lata temu można było pobrać bez prowizji z Zagebačkabanka.

Lepiej raz pobrać na poranny kruh i wszędzie płacić kartą...

Na razie nic nie doliczyli i raczej tego już nie zrobią. Wszędzie gdzie się da płace kartą ale czasem "grosz" w gotówce się przydaje, choćby na lody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.